Asus K50IP při nabíjení seká

notebooky Asus a vše kolem nich
Maron8
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 říj 2014 20:36

Asus K50IP při nabíjení seká

Příspěvekod Maron8 » 15 říj 2014 21:09

Zdravím, mám problém při veškeré práci kterou provádím na svém notebooku. Když mám notebook na baterii a pracuji na něm, všechno šlape v pořádku bez veškerých záseků. Jenže když zapojím noťas na napájení, všechno se začne zasekávat, např. při hraní her mám na baterii 30+ FPS ale na napájení 2-8FPS. Nevíte někdo co stím? Ovladače jsem snad zaktualizoval na ty nejnovější. Už si nevím rady, děkuji za pomoc.

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 15 říj 2014 22:02

Nemáš nějak špatně nastavený "power" profil? Relativně obráceně, než by měl být, tedy maximální výkon na baterii a minimální u zapojeného adaptéru?
Případně je adaptér v pořádku a originální, nebo s potřebným výkonem? Hodně notebooků má hardwarové ochrany, které pracují tak, že když je připojen adaptér o slabším výkonu, než by měl (třeba z nižší z méně výkonné řady notebooků), notebook buď nenabíjí nebo nastaví minimální hodnoty pro CPU a GPU a na těch zůstává.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

Maron8
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 říj 2014 20:36

Příspěvekod Maron8 » 15 říj 2014 22:17

tiktak píše:Nemáš nějak špatně nastavený "power" profil? Relativně obráceně, než by měl být, tedy maximální výkon na baterii a minimální u zapojeného adaptéru?
Případně je adaptér v pořádku a originální, nebo s potřebným výkonem? Hodně notebooků má hardwarové ochrany, které pracují tak, že když je připojen adaptér o slabším výkonu, než by měl (třeba z nižší z méně výkonné řady notebooků), notebook buď nenabíjí nebo nastaví minimální hodnoty pro CPU a GPU a na těch zůstává.


Tak adaptér by měl být origo, byl v balení (snad mi neposlali čínu s logem Asus :D). Už předem byl nainstalovaný program Asus Power4Gear Hybrid a jsou tam různé přednastavné možnosti použití PC (Office, High Performance, Entertainment...) Např. u High performance (je vše na 100% viz. foto) Nic jsem nenastavoval a nechal už od prvního spuštení tak jak to bylo přednastavené.

Jen tak mě napadlo, co by se stalo kdybych ten program odstranil, a měnil si to dole v liště na baterii ručně?

http://www.imgup.cz/image/hgZ

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 15 říj 2014 22:57

Acery toliko neznám, ale obvykle se dá vybrat, který "powermanagement" bude primární, jeslti systémový, nebo právě rozšířený (výrobci si tam dělají svoje nadstavby s rozšířením nastavení = právě Power4Gear.
Odinstalovat ho samozřejmě můžeš a pak řídit výkon systémovým nastavením, jde o to, zda v Power4Gear není implementován ještě nějaký jiný nastavovací software (třeba pro ovládání podsvícení klávesnice, OSD pro systémové zapínání/vypínání funkcí atd.)
Spíš bych prvně zkusil nastavit v powermanageru nějaký profil "maximální výkon" a pak vyzkoušel nějakou hru, kde se Ti to před tím sekalo. Pokud vše pojeden naplno, pak je Tvůj problém skutečně někde ve špatně nastaveném power profilu.
PS: Čína je největším výrobcem spotřební elektroniky na světě a své součástky od ní berou (díky nízké ceně) i "značkoví" výrobci veškeré spotřební elektroniky na světě, takže to, že na něčem je napsáno "made in China" není prokletí. Ono toiž když to není z Číny, bude to nejspíše z Malajsie, Indie, Taiwanu či podobných destinací :)
A Made in China je napsáno i na korporátních pracovních stanicích/noteboocích, které stojí stejně, jako levné auto. Levné nové auto... :)
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

Maron8
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 říj 2014 20:36

Příspěvekod Maron8 » 15 říj 2014 23:11

tiktak píše:Acery toliko neznám, ale obvykle se dá vybrat, který "powermanagement" bude primární, jeslti systémový, nebo právě rozšířený (výrobci si tam dělají svoje nadstavby s rozšířením nastavení = právě Power4Gear.
Odinstalovat ho samozřejmě můžeš a pak řídit výkon systémovým nastavením, jde o to, zda v Power4Gear není implementován ještě nějaký jiný nastavovací software (třeba pro ovládání podsvícení klávesnice, OSD pro systémové zapínání/vypínání funkcí atd.)
Spíš bych prvně zkusil nastavit v powermanageru nějaký profil "maximální výkon" a pak vyzkoušel nějakou hru, kde se Ti to před tím sekalo. Pokud vše pojeden naplno, pak je Tvůj problém skutečně někde ve špatně nastaveném power profilu.
PS: Čína je největším výrobcem spotřební elektroniky na světě a své součástky od ní berou (díky nízké ceně) i "značkoví" výrobci veškeré spotřební elektroniky na světě, takže to, že na něčem je napsáno "made in China" není prokletí. Ono toiž když to není z Číny, bude to nejspíše z Malajsie, Indie, Taiwanu či podobných destinací :)
A Made in China je napsáno i na korporátních pracovních stanicích/noteboocích, které stojí stejně, jako levné auto. Levné nové auto... :)


Počkej :D Tohle není Acer ale Asus :D A však víš jak jsem to myslel s tou Čínou určitě :D Jinak teda poprosím někoho, kdo má u tohohle Asusu, či u jiného Asusu zkušenost s tímhle problémem :) Zkusím to nějak pořešit :) Díky Tiktaku :)

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 15 říj 2014 23:16

Acer nebo Asus - obě značky používají nějaký systém vlastní nadstavby power profilů, kde se dá detailně nastavit výkon na baterku i adaptéru a principielně to funguje stejně :)
A Čínu dnes najdeš skoro ve všem - i v 7dmičkovém bavoráku :)
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů