Asus M51A problém s nabíjením / AC power

notebooky Asus a vše kolem nich
Safi923
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2013 13:41

Asus M51A problém s nabíjením / AC power

Příspěvekod Safi923 » 20 lis 2013 14:02

Zdravím,
mám problém s notebookem Asus M51A.
Nenabíjí baterku a pokud ji vytáhnu nebo je vybitá tak notebook nestartuje, pokud ji vytáhnu za chodu tak se vypne, po zastrčení baterky nabité jinde se notebook vesele rozjede a jinak funguje bez problémů. Po připojení adaptéru se rozsvítí červená kontrolka nabíjení a windows se tváří jakože se nabíjí, po odpojení zase zhasne. Po připojení nefunkčního adaptéru se ta kontrolka nerozsvítí a windows správně detekují že se nic nenabíjí. Zkusil jsem to nechat přes noc připojené jestli se to nabíjí alespoň trochu, ale ani ťuk. Trafem to není, zkoušel jsem k tomu připojit 90w trafo co mám k MSi gx623 a ten samý problém, trafo už několik let s tím msi bez problémů funguje. Dokonce jsem to zkusil i naopak a to asusácké 65w trafo vpohodě nabíjí msi (pokud na tom nehraju, pak tomu 65w nestačí).
Rozebral jsem to a prozkoušel jack na desce a zdá se mi funkční - středový kolík vede na všechny tři "zadní" piny do desky - více do středu desky, plášť pak na ty dva "venku" blíž k okraji desky. Jack drží stabilně, nic se v něm nevikle.

Takové ty věci co se dají najít na googlu jsem samozřejmě zkoušel - vytáhnout baterku a držet on čudlík po 30s, přeinstalovat ACPI ovladač na baterku, vyměnit baterku, apod.

Setkal se někdo z vás s něčím podobným? nebo máte nějaké nápady čím by to mohlo být? předem díky za rady.

Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů