Asus N56 - zkušenosti

notebooky Asus a vše kolem nich
McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Asus N56 - zkušenosti

Příspěvekod McMac7 » 30 zář 2013 15:18

Dobrý den pánové,

mám asi 14 dní N56vv verzi s i5. Ještě jednou děkuji všem za doporučení. Rád bych se podělil o pár postřehů laika používajícího N56vv.

Design je moc dobrý - působí celkem reprezentativně a zároveň není nudný. Dílenské zpracování je též OK, notebook je relativně tenký, takže se dobře nosí (ale opravdu v rámci třídy, stále to je 15.6). Měl bych ale jednu obrovskou výtku: Klapka, která kryje LAN vstup na síťový kabel je navržena hrozně! Kabel jde lehce dovnitř, ALE TĚŽCE ven. Opravdu je to hrozný - mohl bych ten počítač nosit přes rameno za kabel... :-(

Hardware nic nebrzdí, vše je plynulé, notebook rychle startuje. Největší brzdou je opravdu HDD, který doporučuji vyměnit za SSD. Jeho výměnu taky plánuju. HDD je totiž to jediné co lze při provozu slyšet - má 7200 otáček a když je všude ticho, tak opravdu šumí. Po výměně za SSD si slibuji opravdové ticho a rychlost.

Hru mám zatím jenom jednu a to Mafii II, kde hraju naprosto plynule na fullHD s plnými detaily. Jediné co grafika nestíhá je hraní se zapnutou akcelerací PhysX, ale to neberu jako vadu. Zahřívá se po 30 minutách pocitově celkem dost, ale to bude dáno pravděpodobně hliníkem. Programy na přesné hodnoty bohužel zatím nemám.

Co se výdrže týče, notebook vydrží při psaní na wi-fi kolem 4 hodin, což mě osobně dostačuje, ale pro náročnější uživatele jsou tu ultrabooky s Haswellem. Co potěší, je velikost a váha adaptéru, která vás nebude nijak obtěžovat.

Displej je fullHD IPS a oproti monitorům v například oblíbeném HP 4540s apod. jde o více než propastný rozdíl. Zde bych měl výtku - i při nejnižším nastavení jasu displeje, svítí displej až dost, což v noci není moc příjemné. Co potěší je podsvícená klávesnice, která je nastavitelná ve 3 intenzitách svícení.

Zvuk zvláště se subwooferem též paráda, dokáže slušně ozvučit i menší místnost, takže na pozorování filmů či malou diskotéku (berte s rezervou) vyhovuje ideálně.

Určitě mohu doporučit odinstalování předinstalovaného trialu na antivir McAfee, který zabírá hrozně moc ram - snad kolem 500 MB až 1GB což už se může někde projevit.

Kdyby Vás něco zajímalo, tak pište, ale pro odborné dotazy doporučuju opravdu recenzi :-)

Zdraví

Mac :-)
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 30 zář 2013 17:15

Nechce se mi věřit tomu, že se jedná o IPS panel. Vše nasvědčuje tomu, že je to pouhé TN-ko: http://www.alza.cz/asus-n56vv-s4027h-d458882.htm http://www.notebookcheck.net/Review-Asu ... 305.0.html
Jinak na tu noční práci vyzkoušej prográmek f.lux.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 30 zář 2013 20:04

Ohledně toho IPS se omlouvám. Opravdu jsem to někde četl :-( Nicméně i když to je asi TN, tak je ten displej lepší než co jsem měl možnost porovnat :-)
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

k.ats
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2011 11:12

Příspěvekod k.ats » 14 lis 2013 10:53

Ahoj, taky přispěji něco málo o tomto notebooku, konkrétně jde o typ N56VV-4028. Pořídil jsem si ho taktéž, hlavně kvůli výbavě. Pro mě je 4x USB minimum. Možná je jen škoda, že aspoň 1x USB není ve verzi 2.0. Stalo se mi, že při flashování mobilu jsem si ani neškrtl a musel jsem to udělat na jiném PC s USB 2.0. Ale to není vada notebooku, spíš mého staršího mobilu a SW pro něj.

U této verze bez OS musím říct jednu důležitou věc a to je, že při určitých akcích v BIOSU se Vám umrtví noťas. Např. při změně času nebo když jste dlouho v BIOSu. Je to dáno verzí BIOSU 201 a update zatím ještě nevyšel, ale počítám, že to časem odladí a opraví. U prvního kusu se mi to stalo a musel jsem to jít druhý den vyměnit kus za kus.

Přesuňme se k provedení NTB. Notebook vypadá pěkně a dílenské zpracování je na dobré úrovni. U prvního kusu se mi teda stalo, že při otevíráni trochu lupalo v kloubu, ale možná to bylo jen fólií, která je přelepená přes panty a o něco brnkala, newřešil jsem to, u nového kusu to nedělá. U čeho mám trochu strach je čištění. Když jsem koukal na videa jak se rozdělává noťas a leze do něj, tak je to trochu obtížnější. Celá základna i s displejem zůstává v celku a vydělává se celý hlinikový vnitřek s klávesnicí. To je jedna z věcí, z čeho mám obavy.

Další věc, co mě celkem trápí jsou teploty a týká se to trochu i konstrukce tohoto notebooku. Celý blok s CPU i GPU je v takové jedné plastové kapse a nemá žádné nádechy ze spodu pro pořádnou cirkulaci vzduchu. Při běžné prácy jsou teploty v klidu, skáče to od 40°C po 60°C dledané práce a hliníková základna je v klidu a necítíte nepříjemné teplo do dlaní apod. Když se ale rozhodnete notebooku trochu zatopit pod kotlem, už je to horší. U hraní BF4 po cca 3 - 4 hodinách mě maximální teplota CPU vystoupala na 96°C a motá se mezi 80°C - 90°C. U FIFY14 je to kolem 80°C. GPU je většinou o pár stupínků méně nebo stejně, nikdy nebyla maximální teplota vyšší než u CPU. Silně uvažuji, že si k Vánocům pořídím chladící podložku, ale zde přichází problém té konstrukce a chybějící nádechy u CPU a GPU. Je tam pouze velký výdech s ventilátorem a 2 malý nádechy u RAM a HDD, který si myslím, že mají zvlášť plastovou kapsu a vzduch s té chladící podložky by CPU a GPU moc nepomohl, ale to nedokážu říct. Možná to ale vyzkouším a pak bych se podělil s výsledkem.

Zvuk je u tohoto notebooku na dobré úrovni. s přídávným woofrem je zvuk vynikající, když vezmeme v potaz, že se jedná stále jen o notebook. Při některých tónech jsem ale zaznamenal mírnou rezonanci notebooku, což není moc příjemné, ale není to furt. Bez wooferu je zvuk také velmi dobrý, ale subjektině mě přijde lepší zvuk u mého staršího noťase MSI ex620, který má externí woofer v základně.

Jinak z notebooku obecně mám spíše lepší dojmy a u každého typu bude nějaká chybka, nic není dokonalé. Hodně se mi libí matný FullHD displej. Oprotti lesklýmu HD displeji je to ohromný rozdíl. Jen mám trochu problém, když mám noťas dál a u toho externí klávesnici, že musím občas mžourat a naklánět se, ale to je asi očima :-) Brýle nenosím, ale něco už tam je z větší dálky prostě malý. Možná ještě zmínka k ovladačům. Zdá se mi, že nejsou úplně vychytaný. Stane se mi tak jednou za týden nebo dva, že se noťas sekne, restartuje a hlásí něco o chybě v powermanagmentu, ale to může být způsobeno tím, že noťas nevypínám a jen ho vždycky uspím. Na notebooku mám OS WIN8 64bit. Jinak ovladače ke grafice parádní, dá se nastavit jaká aplikace má být spuštěna s vysokovýknou grafickou kartou, apod, funguje bez problémů. Jen na stránkách výrobce nemají aktuální nejnovější verzí ovladačů ke grafické kartě, což mě dělalo problém při přepínání mezi plochou a fifou14. Z plochy jsem se už do hry nikdy nevrátil, byla jen šedá obrazovka. Po aktualizaci ovladačů od nvidie už to funguje.

I když zde píšu spoustu nedostatků a chyb, notebook hodnotím pozitivně. Výkonu má určitě dost, zvuk výborný, displej taktéž. Uvidím pak jaké budou teploty s chladící podložkou a jak bude složité se do notebooku dostat a vyčistit ho.

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 13 pro 2013 17:23

Ahoj všichni,

vyšla zajímá aktualizace modelu n56, konkrétně N56jr:

http://www.alza.cz/asus-n56jr-s4044h-d504142.htm

Je tam lepší grafika a procesor - i7 Haswell a GTX760M, což je super. Při zkušenost mých i kolegy výše, bych se ve spojení 4jádra a výkonnější GPU obával chlazení. Na druhou stranu musí jít opravdu o všestranný multimediál :-)

Zdraví,

Mac
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

viper3000
píše často
Příspěvky: 367
Registrován: 18 úno 2012 20:37
Bydliště: Zilina

Příspěvekod viper3000 » 14 pro 2013 11:15

Vyzera t osuper ....ale po tomto postradam vyznam vyrabat a predavat G notebooky....(a som sklamany z toho ze ledva za 3/4 roka je uz aj multimedialny notas lsilnejsi ako G notas).
New Asus Strix Scar 17 G732LWS,Intel i7 10875H,RTX2070Super, 2x 1tb SSD disk
Asus G751JT,12GB Ram,250GB SSD Samsung850EVO,1TB SSH,
GTX970M OC +135 /+550

quasimodo
píše často
Příspěvky: 260
Registrován: 19 dub 2012 15:39

Příspěvekod quasimodo » 14 pro 2013 17:31

V tom Nku se to nemůže uchladit...
Géčková řada má pořád svoje opodstatnění.
Asus G55VW

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 14 čer 2015 11:45

Ahoj všem,

oživuji vlákno. :-)

Notebook mám skoro 2 roky a veliká spokojenost. Baterka drží HDD je rychlý. Po dlouhé době musím říct, že je to výrobek, který funguje tak jak má! :-)

Co mě teď ale zlobí, tak při hraní watchdogs mám docela velké propady FPS a vypozoroval jsem, že je to při zahřátí Notebooku na 90 stupňů (dle speedfan).

Je pravda, že jsem notebook nečistil, ale nemáte zkušenosti někdo s čištěním? Případně - zdá se mi, že i velntilátor mohl foukat víc - neznáte prosím nějkou aplikaci, která by na Asus funguvala?

Mějte se a díky moc,

Mac
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 14 čer 2015 11:49

Po dvou letech ho bude určitě potřeba vyčistit. To žádnou aplikací nezachráníš.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 14 čer 2015 13:36

Díky, tak já to zkousím ztlačeným vzduchem nějak zvenku profouknout, protože rozebrat to je docela hardcore... :-(

Navíc to mám ještě v záruce...
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 14 čer 2015 14:53

Tak hlavně nezapomeň zajistit ventilátor, ať se při tom profukování neroztočí. Nejjistější by bylo poslat to na vyčištění a přepastování do servisu.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

McMac7
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 07 zář 2013 16:19

Příspěvekod McMac7 » 05 říj 2015 20:40

Ahoj všem,
mám N56 s Win 10 a minulý týden jsem zpozoroval takový potenciální problém.

Když notebook zapojím do nabíječky, tak občas vůbec nezačne nabíjet tedy vůbec neví, že je připojen. Problém zatím řeším tak (naštěstí to takhle funguje), že zástrčku přendám do druhé zásuvky a notebook v pohodě začne :-( (takže takhle to střídavě pícham do 2 zásuvek).

Netušíte prosím, čím to může být? Samozřejmě mám asi měsíc po záruce a bojím se, aby se z toho nevyklubalo něco horšího.

Díky moc,

Mac
Asus N56vv - i5 Ivy; 6GB; 750 HDD, GT 750M DDR3, FullHD

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 říj 2015 04:05

Problém může být v adaptéru.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů