A6R s deskou ATI = Katastrofalni zvuk !!!!!

notebooky Asus a vše kolem nich
supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

A6R s deskou ATI = Katastrofalni zvuk !!!!!

Příspěvekod supakov » 28 črc 2006 00:50

Dnes mi prisel muj Asus A6R (Konkretne 5114) a jsem zdrcen a zdesen. Od integrovane zvukovky asi nelze ocekavat zazraky, ale do nedavna sem mel Acer (3-4 roky stary) ktery mel take integrovanou zvukovku, ale s kvalitou zvuku nebyl zadny problem.
Kdyz sem slysel poprve par windows. zvuku rikal sem si ze se trochu prohrabu nastavenim zvuku a nejde se pricina, kdyz se nenasla, myslel jsem ze je to vina nekvalitnich repracku (ktere nepochopitelne smeruji temer do podlozky/stolu) ale kvalite nepomohlo ani zapojeni na sluchatka, prez ne je zvuk uplne stejne priserny, navic je zvuk nezvykle tichy i na nejvyssi hlasitost - na sluchatka zvuk proste nejde "ohulit" ani kdybych chtel. Basy jsou temer nulove, zvuk zni trochu jakoby zkreslene, vzdalene.
Nepomohly ani novejsi ovladace pro zvuk (konkretne jso to SoundMAX).

Moc me to mrzi, jinak sem s nb velice spokojen, ale tohle je tezka rana pro veskere multimedialni vyuziti... MP3, netradia, DVD, DivX, hry... to vse s prisernym zvukem. Zvazuji vraceni snad na 14 denni lhutu, nevim jak by to bylo pozdeji s uznanim reklamace...

Pokud mate nekdo sebemensi zkusenosti se zvukem u notebooku ASUS, prosim podelte se.
Naposledy upravil(a) supakov dne 01 srp 2006 22:28, celkem upraveno 1 x.

leon

Příspěvekod leon » 28 črc 2006 10:58

hm a praska v tom nejak? ... co kdyz napojis aktivni bedynky s vlastnim zesilenim? ... je zvuk stale spatny? ... treba je vada jen v konkretnim kuse

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 28 črc 2006 11:33

Mám A6T a zvuk je v rámci možností dobrej, dokonce i na ty integrovaný repra. Taky to míří do stolu ale vytváří to efekt jakože jsou ty repráky vzadu a kvalita tím nijak netrpí. Samozřejmě těm repráčkům chyběj hloubky, ale do sluchátek to hraje dobře v celým spektru.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

laik
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 čer 2006 10:25

Příspěvekod laik » 30 črc 2006 14:57

Mam A6J a zvuk mi nepripada az zas tak strasnej. Jestli to neni jen tou programem - utilitkou jejiz fci jsem nepochopil. Ted nevim nazev, ale omylem jsem tam na neco kliknul a pak to melo zvuk jak v nejaky zelezny roure, nebo treba jak kdyby to slo ze strasny dalky. Kdyz se mi to povedlo vratit zpatky tak jsem to radsi dal pryc. Treba je to ono

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 30 črc 2006 18:51

jestli mas na mysli prostredi, tak treba u realteku HD Audio ja mas 3D audio demo, tak jde nastavit enviroment, nejlepe tedy na NONE
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 01 srp 2006 22:27

Tak jsem navstivil prodejnu a vyzkousel zvuk na nekolika dalsich NB. Ackoliv jsem byl presvedcen ze musi jit o zavdu konkretniho kusu a ze notebook s takto prisernym zvukem (mezi nb a pc ktere jsem za zivot pouzival rarita) nemohl byt seriove vyraben, tak je tomu tak.
Konkretne jsou to modely A6R se zakladni deskou ATI. Nechapu ze sebeblbejsi PDA ma lepsi zvuk nez tato zakladovka, ale budiz. Notebook tedy bohuzel pocestuje zpatky k prodejci :(.

Takze varovani pro vsechny co maji zajem provozovat jakakoliv multimedia od filmu prez muziku po hry a hledaji notebook z te levne kategotie, aby se nenechali zlakat za tu cenu celkem slusnym vybavenim vcetne ATI Radeon Xpress 200M.

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 01 srp 2006 23:05

Jeste pridam par zkusenosti s timto modelem, kdyby se nekomu hodily.

- Prekvapil me temer neslysny chod vetraku a temer zadne znatelne teplo mimo vyfuku vetracku a to i pri hrach, to je velky rozdil oprotitomu topeni co jsem mel predtim.

- 3DMark01: 4300 bodu, to je vic nez jsem cekal...
- 3DMark03: Asi 1300

- Vydrz na baterie opravdu dosahla udavanych 4h, tedy aspon na ten usornejsi rezim.

- Po zvuku mam s timto modelem jeste jednu neprijemnou zkusenost a to ze se za tech par dni co ho mam obcas stalo ze se po pripojeni zdroje k nb (po chodu na baterii) obevila modra obrazovka a nb se okamzite restartoval. Stalo se to parkrat a nahodile, jindy bez problemu, presnou pricinu se mi nepodarilo zjistit... asi slunecni erupce ci co?!

- Taky si nemuzu zvyknout na umisteni nekterych klaves. Dva roky sem pouzival Acer a byl jsem navykly na Ctrl vlevo v rohu a vedle FN klavesa, zde jsou prohozene. Taky jsem byl zvykly na (po nauceni) genialni umisteni klaves PgUP, PgDOWN, Home a End. U starsich aceru byly nad sipkami vlevo a vpravo a po parech se pomoci FN daly prepinat. Ja se velmi casto potrebuji pri programovani pohybovat v odstavcich a takhle to slo bez pohledu na klavesnici. U Asusu jsou tyto klavesy uplne vpravo, serazene nad sebou, takze nahmatat poslepu tu potrebnou je asi nemozne. Ale tak je to asi uz i u aceru, nevi nekdo jak prekonfigurovat klavesy?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 srp 2006 00:04

Repraky su do stola otocene schvalne - spolu so stolom sa vytvori rezonancna skrina, ktora nasledne zabezpeci lepsi zvuk nez ine NB (teda by mala) - toto mozem potvrdit na svojej M6VA. Na NB ma dost dobry zvuk.

Samozrejme ze pri A6R proste moze ist o nedomysleny zvuk (btw., co vlastne myslis hroznym zvukom?)

C.

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 02 srp 2006 00:22

CeCo píše:(btw., co vlastne myslis hroznym zvukom?)

Ano, u ostatnich modelu jsou ty repracky namirene "do stolu" asi k uzitku. Me uz ale leze signal hrozny ze zvuk. karty (resp. zakl. desky), takze to nemam moznost posoudit.

Hroznym zvukem myslim to co jsem psal vyse... (a ted mluvim o vystupu na sluchatka, na repracky je vysledek jeste horsi) tj.:
- Hrozne nizko polozena skala hlasitosti (na max. jako na nejakych 12% u vsech jinyh notebooku a pc).
- Zvuk zni jako z kyblu, jakoby odjinud, chrastive.
- Naprosta absence hloubek, zkousel jsem si trochu pohrat s ekvalizerem, ale vysledek byl jenom o malo lepsi a pri trochu vetsim predzesileni zacal zvuk silne "chrastit" jako kdyz ten vystup ty sluchatka neutahne (zkousel jsem i ruzne typy sluchatek).

supakov
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2006 00:37

Příspěvekod supakov » 02 srp 2006 00:32

Aby me nekdo neobvinil ze jsem lama co si nekde neco prepla tak dodam ze mam vsechny zvuky vytazene ve win, ovladacich i hw regulaci vytazene na max. Ze jsem zkousel nejnovejsi ovladace i reinstall Win. A uplne stejny zvuk mel po pozdejsim prezkouseni i jiny model se stejnou zakladovkou.

leon

Příspěvekod leon » 02 srp 2006 08:54

clovece nekde sem mel podobnej problem, ze notebook hral potichu i kdyz sem vytah vsechby Win i HW ovladace nahoru ... a pak sem objevil, ze vyrobce ke zvukovce dava jeste HD audio (HighDefinition audio) a jen v tom ovladaci se dal nastavit balance mezi predni a zadni soustavou repro ... v notebooku byly jen 2 repro, ale umelo to hrat soucasne na repro v notebooku a externi ... respektive se tusim nenastavoval balanc ale hlasitost prednich a zadnich repro ... no a v tomhle nastaveni sem zjistil, ze predni repro (integrovane v notebooku) mely nastavenou hlasitost na polovic i presto, ze vse ve Win bylo vytazene nahoru ... pomohlo to a notebook hral razem hlasiteji


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů