ASUS - G74SX

notebooky Asus a vše kolem nich
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 led 2012 11:12

Nevim, kde beres predstavu, ze jsem notebooky nemel.
Pak se nediv, ze jsou Tve prispevky mazany.
Mel jsem G73, kde je stejne chlazeni jako u G74, dokonce jsem ho mel cely rozebrany a byl jsem i u rozebraneho GT780 a merili jsme i u nej teploty.
Takze si over nejdrive fakta a pak sem neco pis.
Dalsi Tve bludy budou opet mazany.

PS1: A opet uvadim jako uz nekolikrat, ze G73/G74 ma super chlazeni...neni to ale jediny vyrobce a ani nebyl prvni, kdo s dvouokruhovym prisel na trh.

PS2: Ale psat sem nesmysly typu, ze na mobilni GTX560M bezi ve FullHD BF3 na vysoke plynule nebo ze ma G74 po dlouhe dobe intenzivniho hrani narocne hry na GPU 55°C je kravina a opet bude promazavano.

PS3: Potom si to tu precte nejaky zajemce o notebook a bude zklaman, ze to neni pravda, kdyz si ho koupi.
Maji tu byt nezaujate a objektivni zkusenosti.

PS4: Take jsem byval jako vy, kdyz jsem byl jeste kluk a koupil si prvni herni notebook, take jsem byl velice neobjektivni v hodnoceni apod :wink:
Asus ROG Strix G18

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 13 led 2012 11:18

radeji zacni mazat sve prispevky to jsou taky pekne bludy :D
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 led 2012 11:18

Muzes jeden postnout? 8)
Asus ROG Strix G18

blog_3r

Příspěvekod blog_3r » 13 led 2012 11:27

Tak po poriadku...G73 a G74 sice maju takmer totozne chladenie,no teploty su predsa o malicko lepsie na G74...ci sa ti to paci,alebo nie...ak tomu prosto neveris...bude to asi tym,ze v praxi si ho fungovat nevidel...
Byt pri rozobranom GT780 si sice mohol...no testoval si teploty nb po OC 570M?...kedze uz nizsie si spominal ako môzes nataktovat aj tuto kartu?...ano...taktnut ju môzes...no ono i ta teplota a hluk ti v MSIcku vyrazne stupnu...
Navyse...netvrdim,ze Asus prisiel s dvojokruhovym chladenim ako prvy...no porovnavam ho s hernym MSI...kde je trosku hlupe dat vykonnejsie komponenty a nechat to vsetko na jediny okruh...ktory by mal co robit uz s 560Mkou...
K tym teplotam a BF3...nikde som nepisal,ze tento nb zvlada BF3 na najvyssich detailoch plynule pri tak nizkych teplotach...
Pri vysokych detailoch to tusim hadzalo nieco okolo 25-30fps...mozno o nieco viac ci menej...a ako pri mnohych inych nb...menej narocna hra=nizsie teploty...tu okolo tych 55-60C...BF3=velmi narocna hra= vyssie teploty...

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 13 led 2012 13:15

orgasmic píše:To jsou zase prdy...


obrovska vypovidajici hodnota prispevku->smazat 8)

blogu: jak jsem psal vys videl jsem rozebranou G73 a sice jsou tam 2 ventilace ale to rozlozeni je uplne jine a report uzivatelu G73->G74 byl takovy ze jsou ty teploty jeste lepsi :) uz bych to ukoncil sam vidis ze to nema vyznam ;)
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 13 led 2012 18:24

blog_3r píše:Vyvysovat herne MSicko nad Gckovy Asus? :lol:
V com je teda GT780 o tolko lepsia?...v reproduktoroch?...predpokladam predsa,ze niekto kto vrazi okolo tych 1300e do herneho nb to s hranim mysli trosku "vaznejsie"...teda nebude vyuzivat integrovane repro...nech su akokolvek dobre...ale napoji to na nejake kvalitne sluchatka ci rovno nejaku repro sustavu...to iste aj pri sledovani filmov...
V grafickej karte?...ano...Asus to s 560M trochu pokaslal...no po OCcku 560M sme prakticky na rovnakom vykone ako u MSi...mozno o par % menej...
Ze ide pretaktovat aj 570M?...ano...no kto by to u MSIcka s jednym!!! okruhom chladenia pre VGA i CPU dlhodobo robil?...uz tak su teploty niekde inde nez pri Asusu s dvoma okruhmi...a to nehovorim o OC...schvalne...chladit i7 a 570M po OC jedinym ventilatorom? ...mozno ak nechcete v izbe topit...navyse...s produkovanym hlukom sa vykaslate aj na Dynaudio a ozaj to date na nejake sluchatka...
Klavesnica?...mozno je to vec nazoru...no tu sa priklanam k Asusu...je prosto perfektna aj pri dlhodobom hrani...navyse s luxusnym modrym podsvietenim,ktoreho intenzitu si mozno regulovat...netvrdim,ze je na tom MSI horsie...kedze ten ma moznosti podsvietenia este dalej...no ja osobne vselijake farebne svetielka ku hraniu nepotrebujem...
Design?...vec nazoru...mna jednoducho berie Asus...
Snad jedinym vyraznejsim neduhom je u Asus-u konektivita...
K 3D hraniu to samozrejme nie je...no kto chce hravat 3D hry v dobrej kvalite a plynulo snad kupi desktop...kde za podobnu cenu dostane o desiatky % vykonu navyse...teda pri GPU urcite...
Tak ci tak...ak podobny preslap spravi Gckova rada s grafickou kartou aj v dalsej generacii...pôjde sa ku konkurencii...pretoze taktovat graficku kartu aby som bol u herneho nb spokojny s hernym vykonom?!...
Jsi naprosto mimo mísu.Laskavě si přečti na to MSIčko nějaké recenze.Asusu prakticky ve všech ohledech ujel vlak.(repro,záruka,výkon,konektivita,příslušenství,klávesnice,touchpad,displej,design)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 13 led 2012 18:36

blog_3r píše:Tak po poriadku...G73 a G74 sice maju takmer totozne chladenie,no teploty su predsa o malicko lepsie na G74...ci sa ti to paci,alebo nie...ak tomu prosto neveris...bude to asi tym,ze v praxi si ho fungovat nevidel...
Byt pri rozobranom GT780 si sice mohol...no testoval si teploty nb po OC 570M?...kedze uz nizsie si spominal ako môzes nataktovat aj tuto kartu?...ano...taktnut ju môzes...no ono i ta teplota a hluk ti v MSIcku vyrazne stupnu...
Navyse...netvrdim,ze Asus prisiel s dvojokruhovym chladenim ako prvy...no porovnavam ho s hernym MSI...kde je trosku hlupe dat vykonnejsie komponenty a nechat to vsetko na jediny okruh...ktory by mal co robit uz s 560Mkou...
K tym teplotam a BF3...nikde som nepisal,ze tento nb zvlada BF3 na najvyssich detailoch plynule pri tak nizkych teplotach...
Pri vysokych detailoch to tusim hadzalo nieco okolo 25-30fps...mozno o nieco viac ci menej...a ako pri mnohych inych nb...menej narocna hra=nizsie teploty...tu okolo tych 55-60C...BF3=velmi narocna hra= vyssie teploty...
Hm...a proč taktovat výkonnou GK? Nesmysl.(tato karta zvládne všechny hry na vysoké detaily)Navíc MSI Tě nepustí přes teplotu nad 75.(jelikož je tam automaticky nastaven větrák na 100%).
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 13 led 2012 18:56

no, jak tady srovnáváte DX780 a G74, tak ta klávesnice MSI se mi zdá dost hrozná, aspoň co se týče rozložení kláves - všechno v jednom bloku, chybějící klávesy, pouze anglická verze... Jako, daj jí barevný podsvícení a mluví o ní jako o herní?? To Asus má oddělený šipky, F klávesy rozdělený do bloků po čtyřech..

Píšu jako potenciální zákazník, letos plánuju nákup DTR notebooku a tak srovnávám co jde. U MSI se mi líbí herní výkon, konektivita a asi zvuk, ale nelíbí se mi ta klávesnice; Asus bych si vybral kvůli lepšímu chlazení, rozložení klávesnice a subjektivně kvůli značce.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 led 2012 19:16

Tak ta klávesnice u Asus má pro někoho lepší rozvržení (opět subjektivní), ale samotné zpracování klávesnice je hrůza.
Asus ROG Strix G18

gerremi
píše často
Příspěvky: 143
Registrován: 04 lis 2011 02:04

Příspěvekod gerremi » 13 led 2012 22:09

Podla mna vsetky tieto nazory ohladom tychto dvoch NB su subjektivne,nie len nejaka klavesnica,dizajn a pod.MSI ma navrch vykonom,asus zase chladenim a alienware vlastnou konfiguraciou komponentov a tak by si mohol pokracovat do nekonecna...priznajte si pani,o com je tato debata?To sa mozme rovno hadat ktore auto je najlepsie na svete :roll: Poviem vam uprimne a slusne,vyse*te sa uz nato a venujme sa tomu NB,pre ktory bol tento topic vytvoreny :wink:
Acer Predator 15 - i7 6700HQ, GTX 980m, 16GB RAM , SSD 256GB + HDD 1TB
Asus G750JZ - i7 4700HQ, GTX880m, 8GB Ram, 1T HDD,250GB SSD - predane...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 13 led 2012 22:57

kubino píše:no, jak tady srovnáváte DX780 a G74, tak ta klávesnice MSI se mi zdá dost hrozná, aspoň co se týče rozložení kláves - všechno v jednom bloku, chybějící klávesy, pouze anglická verze... Jako, daj jí barevný podsvícení a mluví o ní jako o herní?? To Asus má oddělený šipky, F klávesy rozdělený do bloků po čtyřech..

Píšu jako potenciální zákazník, letos plánuju nákup DTR notebooku a tak srovnávám co jde. U MSI se mi líbí herní výkon, konektivita a asi zvuk, ale nelíbí se mi ta klávesnice; Asus bych si vybral kvůli lepšímu chlazení, rozložení klávesnice a subjektivně kvůli značce.
Ano,ale zapoměl jsi,že toto je herní klávesnice.Nikoliv kancelářská.A tady je vše podřízeno hrám.
EDIT: a jak už psal Orgy zpracování klávesnice u Asusu je bohužel o třídu horší.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

blog_3r

Příspěvekod blog_3r » 14 led 2012 18:25

Je to kazdeho subjektivny nazor...takze nejdem to dalej riesit...konektivitou a vykonom MSIcko vytazi...to ano,suhlasim...po OC 560M sa vsak rozdiel vo vykone vyrazne znizi a ako si pisal nizsie...taktovat 570M nepotrebujes...takze...
K prislusenstvu len tolko...nepotrebujem herny batoh ci mys ako darcek...pretoze mysku si i tak vyberam sam a rozhodne kvalitnejsiu nez dostanem pri nb...
Design,touchpad,klavesnica?...vsetko je to subjektivny nazor...a mat vsetko v jednom bloku mne prosto nevyhovuje...na nb sa totiz nielen hram...
Suhlasim vsak,ze tento MSI je ozaj podareny a mat lepsie chladenie...mozno by som don miesto Asusu siel...

A uz nieco k teme...rozoberali sa tu teploty GPU v G74...a ozaj mi nedalo nepozriet sa na to...je tych 55C pri hrani realnych?...teraz asi sklamem mnoho z vas... ano...je...
Merane programom GPU-Z...kludne i Nvidia Inspector-om...pred hranim bola teplota gpu pod 30C...po vyse hodine hrania Mass Effect 2 to bolo pod 50C...konkr...47C...nemam problem dodat screeny pred,pocas aj po hrani...
Na nb je pouzivana chladiaca podlozka...a teplota u znameho bola nejakych 19-20C ?...

multipytla
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 17 led 2010 20:30

Příspěvekod multipytla » 14 led 2012 20:31

ano souhlasím, napsal jsi to přesně asus G74 má výborné chlazení, v tomto je opravdu před MSIGT780 o krůček vpřed, což ale neznamená že chlazení na MSI je špatné.. Ale to je asi tak vše, když pominu jiné věci na které má každý svůj subjektivní názor podle svého vkusu. Co se týče toho přetaktování, tak jsi se sice po přetaktování MSI přiblížil, nicméně dál už to nepůjde. Taky nemám potřebu 570tku taktovat, protože výkonem stačí skoro na vše, nicméně za rok může být situace trochu jiná, a stále mám na tom MSI prostor ten takt zvednout, kdežto G74 už ne...

Dobře nepotřebuješ dárky ve formě batohu, ale v něčem ten notebook přenášet musíš a že by se nikomu nehodila záruka o 1 rok delší? o tom pochybuju....

celkem by mě zajímalo, jaký je rozdíl teplot u toho MSI s 560tkou a 570tkou..

blog_3r

Příspěvekod blog_3r » 14 led 2012 20:48

multipytla píše:ano souhlasím, napsal jsi to přesně asus G74 má výborné chlazení, v tomto je opravdu před MSIGT780 o krůček vpřed, což ale neznamená že chlazení na MSI je špatné.. Ale to je asi tak vše, když pominu jiné věci na které má každý svůj subjektivní názor podle svého vkusu. Co se týče toho přetaktování, tak jsi se sice po přetaktování MSI přiblížil, nicméně dál už to nepůjde. Taky nemám potřebu 570tku taktovat, protože výkonem stačí skoro na vše, nicméně za rok může být situace trochu jiná, a stále mám na tom MSI ten takt zvednout, kdežto G74 už ne...

Dobře nepotřebuješ dárky ve formě batohu, ale v něčem ten notebook přenášet musíš a že by se nikomu nehodila záruka o 1 rok delší? o tom pochybuju....


Prakticky vo vsetkom suhlasim...ved ako som pisal vyssie...keby som herny nb kupoval v tomto obdobi...GT780 by som silne zvazoval...v case ked som ja kupoval G74 bola od MSI jedina konkurencia GT683...kde bola taktiez len 560M...no konstrukcne bol omnoho slabsi...
K tej zaruke...3rocnu i tak nejak moc nevyuzijem...po 2rokoch nebude tento nb na hry uz aj tak stacit...najmä ak pridu next-geny od Sony ci MS...takze...to bude chcelo novu hernu masinku...

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 14 led 2012 23:26

za 2 roky nebude stacit ani 570M ani po pretaktovani ktere stejne chladici system MSI nedovoli jit o tolik vys navic pochybuji ze je MSI po hodine hrani stejne tichy a chladny jako G74 u ktereho pomalu nevite ze hrajete...k asusu za cca 2000,- se da koupit rok zaruky navic+brasna na prenaseni takze MSI vyjde i tak draz a s tou mysi souhlas mam vlastni uz nekolik let a dalsi kram do bytu nepotrebuji navic osobne MSI taky moc nemusim a polsky servis ve mne nevzbuzuje nadseni ani duveru pokud to pytlikuji stejne jako turbiny tak radeji nechci :D myslim si ze dalsi debata je uz zbytecna koupi G74 rozhodne nelituji a koupil bych ho zas kdybych se mel jeste jednou rozhodnout
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů