Reklamace Asusu po třetí??

notebooky Asus a vše kolem nich
Jelen

Reklamace Asusu po třetí??

Příspěvekod Jelen » 17 čer 2010 05:42

Dobrý den.
Mám otázku. Mám notebook Asus M51-TA, koupil sem ho v říjnu 2008 a od té doby byl 2x reklamován. Jednou šlo o výměnu nějakého komponentu " hinge cover ".

U druhé reklamace byly zjištěny 2 závady a byl vyměněn LCD displej a ještě nějaký další " inverter". U všech třech je napsáno, že závada byla odtraněna výměnou komponentu.
Dále bylo provedeno přeinstalování systému, k němuž mi dali dodatek, že se jedná o mimozáruční opravu. Takže byly objeveny 3 závady při dvou reklamacích.
Notebook jsem v této chvíli potřeboval na dokončení studia a proto jsem to neřešil, ale dotaz zní, jestli tyto tři závady nestačí na uplatnění možnosti vrácení peněz? Asi ne když nejsou stejné, jak sem se zde dočetl, ale jedná se už o 3 závady ve dvou reklamacích, takže by měla stačit jedna závada na vrácení peněz?? Nebo musí být papírově provedeny 4 reklamace??
Nyní se notebook chystám reklamovat znovu. Nefunguje AUX výstup a mechanika mi nechce načíst žádné CD ani DVD, proto se ptám, jak nejlíp postupovat. Díky za odpovědi

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hm

Příspěvekod drk22 » 17 čer 2010 09:18

„Odstoupit od kupní smlouvy může spotřebitel mimo jiné v případě, že opakovaně reklamuje (nejméně po dvou opravách) totožnou vadu odstranitelnou anebo vadu neodstranitelnou. V takovém případě má spotřebitel právo vždy podle § 622 odst. 2 občanského zákoníku odstoupit od kupní smlouvy a požadovat vrácení kupní ceny nebo může požadovat výměnu věci za novou. Prodávající je povinen Vaší volbě vyhovět.“

„Větším výskytem vady je myšleno 3. oprávněná a uznaná reklamce stejného druhu, nebo čtvrtá oprávněná a uznaná reklamce různého druhu, nebo oprávněná a uznaná reklamce 3 podstatných vad na věci zároveň.“

Obávám se že i když to teď reklamuješ znova tak to těm podmínkám nevyhovuje. Musel by si reklamovat stejnou vadu, nebo 3 "podstatne" vady zaroven, nebo reklamovat este 2x.. Nemluvě, že musí jít o vady uznané...
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)
MSI GX70 (A10 + HD8970)

gergedubnovsky
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2018 16:35

Re: Reklamace Asusu po třetí??

Příspěvekod gergedubnovsky » 27 říj 2018 16:42

Dobrý den, správně by to měly být opravdu 3 reklamace stejného typu. Taky jsem měla svůj 4x na reklamaci a uznali mi to až po té 4, kdy teda konstatovali,že mám konečně pravdu. Jen tam mimo téma. Vidím že asusy se hodně kazí a že na tom museli teda fest prodělat tady na této garanci. Já měla 2 a povedlo se mě to vydobít na obou. S tím 1. jsem měla ale větší problémy a musela jsem se i poradit, jak na ně. Ale fungovalo to a vrátili mi peníze i opravený NB na štěstí :).


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů