Asus PRO5DID SX128V Představení

notebooky Asus a vše kolem nich
Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Asus PRO5DID SX128V Představení

Příspěvekod Fluke » 02 kvě 2010 18:28

Zdravím,

všiml jsem si, že po internetu se o notebooku PRO5DID pohybuje skutečně velmi málo informací, cenově velmi přijatelný notebook s vcelku solidním hardwarem, tak jsem se rozhodnul postnout své dosavadní zkušenosti s ním, aby případní uživatelé věděli, co je tento notebook zač a jestli by jim vyhovoval:)

Nejsem určitě sám kdo oceňuje spoustu informací před koupí, moc se mi jich tehdy u tohoto notebooku sehnat nepovedlo, ale i tak jsem do něj šel a zatím naprostá spokojenost, pokud se jedná o hardware, tak zde je můj podrobný popis:

Šasi:
Jedná se o plastové šasi, které je původem z modelu ASUS K50ID, nejsem si zcela jistý, proč zde Asus distribuuje tyto notebooky pod názvem PRO5D, které v podstatě na svých domovských stránkách nijak neprezentuje. Podle krabice jsou to dodávky pro AT Computers.
Jestli ho někdo viděl na vlastní oči, tak určitě ví jak elegantně vypadá, plus černá barva je protkána vzorem, který trochu evokuje karbon. Na plast je to vcelku pevný notebook a nikde znatelně nic nevrže a klouby jsou na můj vkus solidní a mají vůli, u které si nejsem jistý jestli se za nějaký rok neopotřebuje.

Displej je kvalitní LED podsvícený od LG Philips, zorné úhly jsou vcelku solidní, ale čím více koukáte zeshora, tím jsou barvy vyblitější. Pomůže nemít nastaveno silné posvícení, bohatě stačí 50%, LEDky jsou opravdu silné, a také úhel pohledu překvapivě velmi zlepšuje Asus Splendid aplikace v nastavení gamma.

Touchpad je od firmy ELAN, je vroubkovaný a mírně zapuštěný s dvojicí tlačítek. Ve srovnání s dnešními zvěrstvy (Samsung, Lenovo a jiné) je to opravdu luxusní kousek. Příjemné na dotek a multidotykové ovládání, které je pohodlnější, než boční lišty ke scrollingu. Samozřejmě vždy je to subjektivní pocit, ale nějak se rozmohli touchpady s drsným povrchem a to je skutečně zlo podle mě.
Dvojice tlačítek vypadá elegantně, pohodlně se mačká a není to nic morbidního jako ty spojená tlačítka, co dnes letí. Jenom mi tu chybí speciální tlačítko na vypnutí touchpadu.

Klávesnice prý dostala i designové ocenění, tak jako tak je vcelku příjemná, jednotná a píše se na ní docela dobře, num pad je jednoznačný bonus. Co bych vytknul jsou směrové šipky, které člověk lehce přehmátne. Velký enter je skvělý a CTRL je v rohu, ne FN, takže nehrozí přemáčknutí Win tlačítka.

Veškeré činnosti se ovládají hlavně pomocí FN a klávesnice, žádná speciální tlačítka nebo kolečka s hlasitostí nečekejte, navíc je tu pouze tlačítko k zapnutí notebooku. Někomu to bude vyhovovat, někdo je zvyklý na spešl tlačítka. Ani s informačními Ledkami se to nepřehání, jsou 3 pod touchpadem a 3 nad klávesnicí, informují o WIFI, činnosti HDD, nabíjení, caps locku a num locku.

Takový bonus je IceCool palm rest, který má v podstatě zajistit, že plocha okolo touchpadu, kde máte položené ruce nijak nehřeje. Řekl bych, že to funguje na jedničku. Nečekejte ledovou plochu, ale opravdu se to nijak nezahřívá i po delším užívání, i přestože pod touto plochou je HDD a baterie.
Další bonus by měli být reproduktory od firmy Altec lansing. Jsou to však normální ntb repráčky s kvalitní hlasitostí, nečekejte žádné basy nebo hifi kvalitu, ale komunikačně vyhovují perfektně.

Chlazení je poměrně jednoduché, jedna Heatpipe od procesoru, ke grafice až k heatsinku s ventilátorem, který míří dozadu, což beru za velmi fajn bonus, že vám ventilátor nefouká třeba do boku na ruce. Otvory pro vstup vzduchu nejsou nijak velké nebo početné, takže tipuji, že se využívá klávesnice. Minimálně nad ní pod kloubem je ještě mřížka k ventilátoru, a ta je podle mě taky ke vstupu vzduchu.
Teploty jsou vcelku v normě bych řekl, grafika se v klidu pohybuje mezi 45-55 stupni, procesor kolem 40 stupni a HDD 38-45 stupňů.

Co se týče konektorové výbavy, ta není tolik slavná, jedná se o 3x USB2.0, 1x HDMI V1.3, 1x VGA, 1x síťový vstup, a Jack pro sluchátka + jack pro mikrofon. Nečejte Express Card vstup, ani eSata. Taktéž Bluetooth není ve výbavě.
Tady je to asi hlavně o preferencích, já osobně jsem neměl Bluetooth ani na minulém notebooku, taky jen 3x USB, žádnou eSatu, a express card jsem nikdy nevyužil. BT modulek stojí dneska kačku, stejně jako USB hub, jen ta eSata mírně mrzí.

Mechanika má výstup vlevo, u mě je to plus, protože nemám rád mechaniky vpravo, kde mám ruku s myší a jedná se o slimku Lite-On DS-8A4S, která je připojena přes SATA konektor. Přístupová doba by měla být 150ms a čtení DVD 8x. Vypaluje 8x DVD+/-R a +RW, 6x DVD-RW, CD-R/RW 24x, a 5x DVD-Ram.
Čte DL DVD+/-R, ale nezjistil jsem zatím jakou max rychlostí se dají vypalovat.

Kamerka nad displejem má maximální rozlišení 640x480pix, tak by se mělo jednat o 0,3mpx kamerku, odezva vcelku solidní, ale žádná výhra, jestli máte lepší, nevidím důvod proč ji používat:) mikrofon je pod displejem, vcelku dobrý dosah a není ovlivněn hlukem z notebooku. U starého ntb jsem měl mikrofon vedle touchpadu, a to potom bylo jako mluvit na letišti:)

To by vcelku bylo o šasi a teď vnitřnosti:

Procesor
Procesor Intel Core 2 Duo T6570 na 2,1Ghz. Jádro Penryn, výrobní proces 45nm, socket (p) 478pin, násobič 10,5x, L2 Cache sdílená 2MB.
Není to nejnovější kousek, ani netrhá asfalt jako Core i7:), ale je to podle mě určitě kvalitní dvoujádro, výkonově dostatečné na spoustu her, práci a vše okolo. Speedstep, který mění frekvenci a defacto ovládá spotřebu byl u Core2duo vždycky vymakaný, takže pokud neprahnete po nových Core i3 a i5, tak zklamaní nebudete.

Deska
Zakladní deska je Asus s North bridge a South bridge od nVidie, respektive nForce 730i. Nepoužívá moderní EFI, ale stále BIOS od American Megatrends.

Grafika
Grafická karta je tajemná nVidia GT320M. Jedná se o dedikovanou grafiku integrovanou na základní desce, nemá vlastní samostatnou desku. Je to grafika ze série 3, tudíž 40nm výrobní proces. Jako všechny ostatní mobilní nVidie vychází z jádra GT216.
Má 128bitovou paměťovou sběrnici, používá 1GB DDR3 paměti na frekvenci 790Mhz (nejsem si jistý jestli je to už zdvojnásobený údaj), jádro jede na 500Mhz, Shadery na 1100Mhz. Správný počet stream procesorů je 24 unifikovaných (podle Everestu, GPU-Z nebylo schopno údaj zjistit).
Grafika jede v režimu PCIexpress x8 (i přestože deska podporuje x16) a má propustnost 25,3GB/s. V 3Dmarku 05 mi hodila skóre kolem 7700 bodů. Podporuje DX10.1 a Shadery 4.0.

Frekvence se samozřejmě mění podle využití. Herně je to za ty peníze vcelku solidní karta, pro DX9.0c hry samozřejmě, DX10 nemá na téhle kartě moc smysl provozovat. Je výkonější než všechny nVidie s koncovkou 10 (110M, 210M, 310M), které jsou omezeny 64bit sběrnicí a 16 stream procesory a o kus pomalejší, než nové GT325M a trochu pomalejší než 120M, 220M. Obrázek si z technických údajů můžete udělat sami:)

Nevýhoda je jen v tom, že se jedná o kartu dodanou Asusem (HP), a nejsou v oficiální podpoře nVidie, ani je tam nenajdete. Slíbili, že i na GT320M udělají unifikované drivery, ale zatím se čeká a i vy se budete muset spokojit s těmi od Asusu, ačkoliv se jedná o nVidia forceware drivery (konkrétně 188.36 z prosince 2009). Vzhledem k tomu, že notebook nemá kdovíjaké heatsinky, tak bych pro delší hraní doporučil nějakou chladící podložku.

RAM
Ramku tvoří dva DDR3 moduly o velikosti 2GB, celkově tedy 4GB, na frekvenci 1333Mhz (ano, 1333, ne běžné 1066) od Asint technology s čipy Elpida. Latence je pravděpodobně 9-9-9-24, zatím sem nenašel program, který by poskytl uspokojující údaj, ani CPU-Z. Jsou zapojené v DualChannelu.

HDD
Jedná se o Seagate Momentus série 5400.6. Velikost 500GB (451GB+14Gb skrytý svazek s Windows instalačkou), rychlost 5400rpm, 8MB vyrovnávací paměti, SATAII.

Zvuková karta
Jedná se o HD kodek zvukovku od firmy realtek, přesný model doplním na vyžádání. O zvuk z HDMI se stará zvukovka v grafické kartě od nVidie s podporou Dolby Digital 5.1

Baterie
Baterie je 6 článková o velikosti 4800mAh. Na kancelářskou práci s vypnutým aerem a motivy vydrží opravdu pohodlné 3 hodiny (pohodlné jak pro koho), v normálním nastavení na multimédia tak hodinu a půl.
Napájení je 65W zdroj. Pokud notebook nelže, tak opravdu při zapojení do sítě baterii nenabíjí jakmile je na 95%, takže není důvod se snažit ji šetřit tím, že byste ji vyndávali z notebooku (jsou i takový lidé:)

Uff, tak to by bylo ze strany hardwaru, doufám, že vám to pomohlo:) Co se týče softwaru:

Předinstalovány jsou Windows 7 Home Premium 64bit ! ze skrytého svazku. HDD je rozděleno na tři svazky (skrytý s Win, OS s 65GB a zbytek DATA), já osobně OS a DATA spojil v jeden pod názvem místní disk:) I přes předinstalované blbosti jsou i na začátku rychlé, ale doporučuji nepotřebné odinstalovat. Index výkonu je celkově 5,6.

Aplikace jsou:
Game park a související hry, pro mě osobně zbytečnost, kompletně jde pryč, ale jestli vás to bere, můžete nechat.

Power4Gear, program starající se o správu výkonu, podsvícení atd, pro potřeby baterie hraní atd. vcelku mi vyhovuje, je jednoduchý, a i když jsem na toto používal notebook hardware control, tak si nestěžuji.

ControlDeck, Speciální menu s přístupem k Asus aplikacím, trochu na efekt ve stylu eAcer aplikací, ale vcelku zbytečnost, záleží na vás jestli to budete využívat.

LifeFrame3, program pro ovládání web kamery

MultiFrame, program pro správu více oken na jednou, zajímavá aplikace, doporučuji vyzkoušet jestli vám vyhovuje mít více najednou zobrazených oken nebo radši mezi nimi klasicky přepínáte.

AI Recovery burner, aplikace k vypálení recovery DVD pro Windows 7 (4 kusy), trvá to cca skoro 2 hodiny. Doporučuji udělat na začátku. Vypálená DVD pak slouží k obnovení systému nebo jeho zavedení na nový HDD, samozřejmě včetně Asus aplikací. K noteboku nedostanete žádné DVD s Win7.

Cyberlink Power2Go, vypalovací program od cyberlinku, kombinace Nera burning rom a nera express, rychlý jednoduchý s OEM licencí a považuju za nej předinstalovanou aplikaci. Je to nenáročný vypalovací program, ne jako mastodont Nero a umí všechno co běžný uživatel potřebuje.

Splendid Utility, slouží k vytvoření barevných profilů pro vaši obrazovku, prostě vylepšení obrazu, profil gamma například více zkontrastuje obrazovku, což zlepší i problém s velkou svítivostí displeje. Fajn věc podle mě, jenom nechápu, proč se nezapne po startu počítače.

Smart Logon, slouží k přihlášení do Windows pomocí vašeho obličeje místo hesla:)

Trend Micro 2009, předinstalovaný antivirák, či co to je. Osobně používám Eset, šlo hned pryč.

FancyStart, slouží ke změně loga při zapnutí počítače. Pro mě zbytečnost

ScreenSaver, zbytečný reklamní screensaver.

Asus screen saver protector, Asscrpro.exe, význam téhle aplikace, i přes výstižné jméno, jsem doposud neodhalil. Nevím jestli opravdu něco dělá nebo ne. Vypnout jde, odinstalaci jsem nenašel.

ATKpackage, tento software zajišťuje, že budete vidět ikonky při volení jasu, hlasitosti atd.

Live Update, updater asus aplikací, jelikož ty aplikace se vylepšují jednou za uherský rok, tak opravdová zbytečnost, na nové verze se můžete juknout osobně.

Audio SRS, SRS vylepšení zvuku, pravděpodobně tu zkratku znáte z Windows Media playeru, jestli to zvuk vylepšuje jsem nezjistil, ale dobře slouží na změnu profilů reproduktorů (hudba, film, sluchátka atd).

Winflash, utilita k updatu biosu notebooku.

Wireless console 3, mno co k tomuhle říct, mám pocit, že tahle aplikace jen zajišťuje pěkný obrázek pro zapínání/vypnutí wifi. Nebo odhalil někdo jiný význam?

Virtual Camera, nejedná se o ovladač kamery, význam aplikace mi nějak uniká, vypnutá ani zapnutá v podstatě nic nedělá nebo jsem to neodhalil. Jestli někdo ví, tak řekněte. Update, takže jde o jakousi virtuální kameru, která snímá vaši činnost při hře, práci na ploše nebo fotky, jestli jsem to dobře pochopil:)

Fastboot, zrychlení bootování tím, že oddálíte start některých aplikací po startu. Jestli to opravdu funguje těžko říci, já osobně povypínám blbosti rovnou v MSCONFIG aplikaci "po spuštění". Asi odinstaluju:)

eDriver, eManual, eDriver slouží k opětovné instalaci Asus aplikací, kdybyste odinstalovali něco co nechcete, je uložen na hdd (OS) a eManual je digitální příručka notebooku.

Alcor multicard reader (amIcoSingLun složka), kromě toho, že v sobě obsahuje ovladač čtečky karty, tak pomocí Icon utility mění ikonku v Počítači, když vsunete kartu. Čtečka karet funguje i bez této aplikace.

Asus Webstorage, podle mě absolutní zbytečnost, pro někoho možná ne, jedná se o digitální prostor na internetu, prostě webovej sklad:), samozřejmě to vyžaduje registraci a možná nějakou platbu.

Asus Acces, eBay, zástupci internetových stránek na ploše, stačí hodit do koše.

Boingo Installer, instalačka aplikace, která vás připojí k nejbližší dostupné wifině ať jste kdekoli (samozřejmě neplatí pro ty zašifrované:)

A to je snad vše z aplikací, na druhou stranu je fajn, že už jsou předinstalované drivery, navíc vám ještě předinstalovali google chrome a adobe reader, flash.

Tak to by bylo asi vše, o co se můžu nyní podělit, pokud jsem něco vynechal nebo vás ještě něco zajímá, tak se klidně ptejte a pokusím se to zjistit nebo zodpovědět;)
Naposledy upravil(a) Fluke dne 19 kvě 2010 11:04, celkem upraveno 1 x.
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare
FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

ko.stej
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 kvě 2010 21:01

Příspěvekod ko.stej » 13 kvě 2010 09:53

Skvěle popsano dávam palec nahoru!
A celkově doporučil by si tento notebook nebo v te ceně se da sehnat lepši a kvalůitnějši?

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 15 kvě 2010 16:10

No teď už ho používám pár týdnů a v týhle cenový relaci bych ho asi jednoznačně doporučil, ale spíše do bezpečných podmínek (doma, škola a tak) je to přeci jenom plastové tělo, takže pád z větší výšky by mohl být instantní zabiják:) a samozřejmě na zábavu, internet, psaní a hry taky. Do terénu (práce, kdy cestuješ a potřebuješ notebook kdekoli bych vybral něco robustnějšího).

Já osobně jsem hledal kombinaci výkon/výdrž nad 2 hodiny/cena a tohle splňuje na jedničku a jak jsem psal, zpracování je s ohledem na cenu dobré. Ale furt se objevuje nějaký ten další dobrý notebook nebo sleva, tak se vyplatí stále koukat, co se nabízí. Dalo by se asi najít i něco kvalitnějšího v téhle cenové relaci, ale muselo by se počítat s integrovanou grafikou od Intelu.

Doplnění infa:

Zapoměl jsem ještě popsat hlučnost chlazení, je opravu tiché a nijak neruší ani v noci a pořádně se ozve jedině při delším hraní her, nejhlučnější jsou ironicky při práci točící se plotny HDD, které můžou vyvolat dojem, že se jedná o zvuk z větráčku, ale opak je pravdou:)

DVD mechanika je samozřejmě hlučná v případě, že vypalujete, kopírujete nebo instalujete, při přehrávání filmu nijak neruší.

Windows 7, zde jsem opravdu překvapen, ten pokrok je znát, bere si vše nejlepší z Vist, a musí přesvědčit každýho XPčkaře jak zastaralý OS má:)

Na tomto notebooku jsou neuvěřitelně svižné, a x64 základ taky přikládá dost stability. Mám výkonější stolní PC, kde provozuji x64 Visty, a ač se jedná o dobrý OS, tak reakce má daleko pomalejší.

Update ohledně ovladačů grafiky, nVidia na fóru slibuje, že nová verze universálních ForceWare ovladačů pro mobilní nVidie bude už podporovat i GT320M, tak doufám, že nás nezklame:)


Negativa: co se týče negativ, tak mě ani žádná moc nenapadají vůči té cenové relaci. Samozřejmě bych uvítal vyztuženější šasi, větší heatsinky nebo více konektorů, ale musíte brát v potaz cenu výrobku.

Jako negativum by se dalo brát zbytečné 1GB dedikované paměti pro grafickou kartu, tato karta nemůže takovou velikost nikdy využít, ale to je trendový problém, který nemá jen tento notebook. 512MB třeba novější GDDR5 by uvítal určitě každý:)
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare

FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

mikisyk
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2010 22:02

cena/výkon

Příspěvekod mikisyk » 18 kvě 2010 22:10

Dobrý den, už dlouho uvažuji, že si tento notebook koupím.
Od prvního pohledu mi bylo jasné že se mu v této cenové kategorii v blízké době skoro nic nemůže rovnat. Osoba přes kterou si ho chci objednat ale namítá, že tento skvělý poměr cena/výkon bude vykompenzován horší kvalitou šasi apod. Proto se chci zeptat jestli jste s tím někdy měl nějaké problémy. Děkuji, moc mi pomůže když odpovíte :)

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 19 kvě 2010 10:27

Zdravím, záleží z jakého úhlu se na to budete dívat, ta "osoba" :) má určitě pravdu, že šasi není bůhví co, je to prostě plast, aby byl notebook co nejlevnější. To znamená, že když vám to spadne na zem, tak to nemusí vydržet. I když komu dnes padá notebook z ruky, a z jaké výšky?
Osobně si myslím, že třeba Acer dělá robustnější plastová šasi, ale záleží model od modelu (na druhou stranu mají problém z vnějším zpracováním poslední dobou). Jestli vám tento notebook bude sedět prostě na stole doma nebo ho budete mít na stole v práci/škole, tak nevidím problém v plastovém, respektive tomto šasi. Jestli má někdo jiný názor, tak ať se klidně ozve;)

Kvalitnější šasi (mluvím samozřejmě o vnitřku i vnějšku) oceníte zejména v terénu a při práci, kde notebook stále někam taháte a vytahujete. Pokud jde o šasi z vnějšku, tak ho rozhodně nepovažuji u tohoto modelu za nekvalitní. Jak jsem psal, kvalita zpracování je na svou cenu dobrá, nehledě na to, že notebook vypadá velmi elegantně.

Pak je tu takový ten precedenc levných notebooků, ale i notebooků obecně. Máte ho na 2-3 roky, pak stejně koupíte nový, ať z morálních nebo technických důvodů. V tomto konzumním směru je pro výrobce zbytečné dělat bůhví jak kvalitní vnitřní šasi. Kdo chce kvalitu koupí si klasickou PC skříň jejíž vnitřek si může kdykoli upgradovat:)

Jestli můžete tak si skočte třeba do Alzy/Mironetu/Czech Computeru a mrkněte na ten notebook naživo, to je lepší než stovka rad. Najdete ho pod různými názvy, šasi, jak jsem psal, je z notebooku série Asus K50ID.
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare

FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

Screamo41
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 kvě 2010 19:16

Příspěvekod Screamo41 » 03 čer 2010 15:35

Diky za peknu recenziu.
Tiez si ho chcem zakupit.

Skusal si aj nejake hry?

Fluke
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 24 čer 2006 16:50

Příspěvekod Fluke » 08 čer 2010 18:53

Tak nedělal jsem vcelku benchmarky, ale mám nainstalované z těch novějších Zaklínače na vyšší detaily v 1366x768 plus nějaký AA a AF a při ingame animací to trochu trhá, ale jakmile hraješ, tak je to s přehledem plynulý.

Mám nainstalované i další hry, ale jedná se o starší nebo nenáročný kousky, takže toho moc nevypoví:)

Ještě mám nainstalovanou Universe at War: Earth Assault, která umí DX9 i DX10. V DX9 běhá naprosto plynule na vysoký nastavení, v DX10 se netrhá, ale je celá zpomalená:)
Asus PRO5DID, C2D T6570, 4GB Ram, nVidia GT320m 1GB, 500GB HDD, 15,6" glare

FSC Amilo A1667G, T64 MT-32, 1GB Ram, ATI MRx700 128MB, 100GB HDD, 15,4" glare

Dejv-K
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 črc 2010 20:07

....

Příspěvekod Dejv-K » 15 črc 2010 20:11

Fakt super recenze :) Přesvědčil si mě! Ale přesto mám nějakej ten dotaz ... jestli by si mi mohl vyfotit jak vypadá displej? myslim tí plochu...jde mi o to že fotka od výrobce mi nestačí jestli rozumíš :D
Dále mě zajímá jak dlouho trvá proces bootování ? Za jak dlouho můžeš plně notebook používat?
a poslední... má docela solidní grafickou kartu oproti integrovaným kartám.... třeba na youtube spustím vide bez problému ve vysokém rozlišení jako 720 dpi a výše?

tomer07
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 črc 2010 12:43

ovladače GK

Příspěvekod tomer07 » 17 črc 2010 12:50

Zdravím,
rozhodl jsem se tento notebook si zakoupit. Mohl by jste mi prosím zde vložit odkaz na ovladače grafické karty. Děkuji moc

Dejv-K
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 črc 2010 20:07

Drivers

Příspěvekod Dejv-K » 25 črc 2010 14:44


krakenuss
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 07 srp 2010 21:16

grafická karta

Příspěvekod krakenuss » 07 srp 2010 21:18

fakt dobrá recenze, jsem skoro rozhodnutý že si ho koupím, ale chci se zeptat jestli se na tom da rozjet COD5, COD6 a WoW? Myslim ze to pujde ale ta grafika je pro me neznama tak se ptam tech co tu grafiku maji jake s ni maji skusenosti? fakt jedine hry co bych na tom hral je WoW a COD5 a COD6, popřípadě někdy nejake jine MMORPG.

korfik

Asus

Příspěvekod korfik » 10 srp 2010 15:07

Čau,

mám problém s tímto notebookem, po chvíli hraní her celý zasekne a musim ho natvrdo restartovat, mám tento typ tak 14 dní. Na začátku se zasek i při vytváření zálohy, myslíš že je to os, nebo hardwarem?

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 10 srp 2010 18:04

Zkus tam nahodit čistý system (ne recovery) a jestli to bude dělat tak je to HW problem a reklamace
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

korfik

Příspěvekod korfik » 10 srp 2010 19:53

Takže sehnat DVD s instalačkou WIN 7 a úplně načisto nainstalovat?

Gouranga
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2010 16:56

Příspěvekod Gouranga » 16 srp 2010 17:05

Zdravím.všiml jsem si že jste zmínil Zaklínače.Chtěl jsem ho do tohoto nb nainstalovat.Ale mám s tím samé problémy.Sama instalace proběhla v pořádku,ale hra se nechce spustit.Hlasí mi to jak problémy s aktualizací ovladačů,na těch polských stránkách kam mě zavede menu se prostě nevyznám a také že pro spuštění musím být administrátor,což taky sem tak nevím.Prosím o radu.Taky mám všeobecně problém s hrami co se týče Windows 7 s 64x,což má tento nb.Nemohl byste sem dát nějaký seznam her,který bych si bezproblémově zahrál.Děkuji


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů