Asus G73JH

notebooky Asus a vše kolem nich
Erricco
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 31 kvě 2010 23:48

Příspěvekod Erricco » 08 říj 2010 16:45

tak si zmen tapetu priamo vo WIn a ulož si to ako nový profil :)

Juhyyy
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 18 čer 2010 10:09
Bydliště: Litvínov (okolí Most)

Příspěvekod Juhyyy » 09 říj 2010 13:09

fakt jo?? to jde?? :D :D a čim se to ovládá ovladačem od TV??
Asus G73JH - i5-430M,4Gb,1T,ATI5870,HD+,Roccat Pyra wireless,Roccat Sence
ASUS G750JX-T4179H / Core i7 4700HQ / full HD / HDD 750 / GTX770M 3GB DDR

Erricco
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 31 kvě 2010 23:48

Příspěvekod Erricco » 09 říj 2010 18:30

ne, vypinačom na stene v babkinej izbe :)
Mne to tiež robievalo, kym so to neurobil vyššie uvedenym spôsobom ... odvtedy klud.

Adri@n
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 18 srp 2010 21:57

cawte

Příspěvekod Adri@n » 10 říj 2010 11:20

neviem ci to tu us je alebo sa to stava iba mne ale pri lepsich hrach napr. metro 2033 GTA4 atd. zapnem to pohodicke rozbehnem na plnych detailoch neseka to ale priblizne po desiatich minutach mi to hodi sedu obrazovku s neakymi pasikmi a nic nereaguje :/ nvm cim to je ...dokonca mi tento tyzden prestala ist cd-romka (CD/DVD/blue-ray) jednoducho zmizla z tento pocitac.
mam tam win 7 home premium 64bit

cdromka hlasi : Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39)

pls help me ! :/

Nimbus
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 24 dub 2010 00:49

Re: cawte

Příspěvekod Nimbus » 10 říj 2010 11:36

[quote="Adri@n"]neviem ci to tu us je alebo sa to stava iba mne ale pri lepsich hrach napr. metro 2033 GTA4 atd. zapnem to pohodicke rozbehnem na plnych detailoch neseka to ale priblizne po desiatich minutach mi to hodi sedu obrazovku s neakymi pasikmi a nic nereaguje :/ nvm cim to je ...d

Toto je neomluvitelný neduh jinak skvělého noťasu,nejsi sám!

Adri@n
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 18 srp 2010 21:57

Re: cawte

Příspěvekod Adri@n » 10 říj 2010 11:42

a co stym ? to si ako us nic nezahram ? nestal malo a cakam ze mi tam vsetko pojde .... mam to poslat na reklamacku alebo dam tam xp-cko ? ci to nesuvisi vobec s winom ?

Deegr
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 25 bře 2010 18:47

Příspěvekod Deegr » 10 říj 2010 12:38

Prostuduj fóra,řeší se to všude. Jinak Asus už vydal nový beta BIOS na grafiku,který tento problém řeší. Ale vzhledem k tomu,že nevíš o co jde,tak nejjednodušší pro tebe bude asi nainstalovat zpět originální ovladače od Asusu z jejich stránek a neinstalovat ovladače od ATI!
http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz

PS: Musíš i updatovat BIOS na nejnovější verzi 211. Po novém beta vBIOSu se mi už GSOD neobjevilo,ale zase se mi objeví při přetaktování grafiky,ale našel jsem stabilní frekvenci 771/1112. Máte někdo podobné zkušenosti?

Erricco
píše často
Příspěvky: 113
Registrován: 31 kvě 2010 23:48

Příspěvekod Erricco » 10 říj 2010 13:09

fuuu, tak s takýmito frekvenciami som to neskúšal ešte :lol:
To si na tom robíš vajíčka ráno ?

Mne to spadlo pri 800/1100, stabilne ide pri 750/1050, ale hreje pekne ( zrejme ho fakt prepastujem nakoniec )

Adri@n
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 18 srp 2010 21:57

Příspěvekod Adri@n » 10 říj 2010 19:14

dpce ziadne 100% risenie ? :/ aspon viem ze som neni sam ... nech us stym robia nieco ! ... ten beta bios nemoze sa mi ta nieco dojebat ? nie ze potom ho us ani nezapnem :D to by ma dostalo ...

Nimbus
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 24 dub 2010 00:49

Příspěvekod Nimbus » 11 říj 2010 08:30

Jak to sleduju,tak mám asi štěstí,protože jedu na taktech 760/1100Mhz a noťas mi nehřeje vůbec a o ventilátorech vůbec nevím...

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

re zbohom asus

Příspěvekod tomas.zh » 11 říj 2010 22:21

stabilné frekvencie na mojom chvalabohu už bývalom booku G73JH boli 800/1050.

Stabilné teda tým štýlom, že furmark a všetko ostatné pri záťaží v pohode bez pádov a artefaktov, samozrejme pri hrách často GSOD (nespôsobovaný pretaktovaním)

no u mňa to už nie je podstatné, nakoľko notebook po 20 dňoch používania išiel na reklamačku a NAŠTASTIE ho nestihli opraviť.

všetká česť servisu SIL CZ, ich prístup bol plne profesionálny a PROzákaznícky, no to, že nestihol výrobca dodať diel nebol ich problém a pre mňa to bolo len a len dobre, lebo:

aj tak si myslím, že tých 5 závad čo som zistil po 20 dňoch používania by aj tak neopravili - GSOD, chrčiace repráky, či vysoké teploty sa často opakujú aj po vykonaných opravách v servisoch..

vďaka tomu, že mi obchod bude dobropisovať kúpnu cenu notebooku som si vybral tento:

MSI GX660 - 255SK
http://datacomp.sk/msi-gx660-255sk_d83404.html

Sám som sa v minulosti nazastrájal, že notebooky MSI sú to posledné, k čomu by som sa pri kúpe noťasu znížil, vlastne neznížil..

Preto som si aj opatrne vybral túto strednú konfiguráciu, nie tú najdrahšiu, lebo ak by aj toto bol šuvixový výrobok, lahšie by som to predal ako tú najdrahšiu konfiguráciu.. (takto som po skúsenostiach s Asusom premýšlal)

!!!Našťastie!!!, podľa mňa si firma MSI touto sériou booku veľmi, ale veľmi vylepší renomé, začne písať novú históriu kvality, čo sa týka všeobecného uznania zákazníkov.

Nebudem zbytočne preháňať, ale zatím som z noťasa v porovnaní s bývalým Asusom doslova uchvátený!! Nemám s týmto bookom od prvého zapnutia absolútne žiadny problém, všetko frčí ako má.

V skratke:

reproduktory sú porovnatelné s Asusom, ak nie lepšie!! síce od dynaudio nečakajte významné zázraky, ale každý, kto zatím počul môj GX660 hrať, bol veľmi príjemne prekvapený zo zvuku, ktorý zo seba vydával.. navyše, nie sú tu žiadne debilné programy typu creative, ktoré potom robia svojou nekompatibilitou s inými programami vrásky na čele.. Sám som to zažil na Asuse so steamom a tak.. GX660 má len "modifikované" ovládače priamo Realtek s podporou DTS.

GPU (teploty, oc, stabilita) - aj tu sa nachádza 5870M.. A ak sa niekedy niekto sťažoval na teploty MSI herných bookov, tu budete aj vy po skúsenostiach s Asusom (ak prejdete na tento ako ja) príjemne prekvapený. Teploty bez OC, ale aj s výrazným OC sú stale na pomery výkonu 5870M a spôsobu chladenia doslova úchvatné! Teplota pri furmarku (testovanie stability, všetky parametre záťaže zapnuté) pri OC neprekročila 85 stupňov a to sa ventilátor ani netočí na, možno tak na 70%. Lenže pozor, 85 stupňov som dosiahol až pri OC 860/1020 a to opakujem, fan nešiel naplno!!! Bez pretaktovania GPU je tá teplota o dosť menšia. V hrách a to v tých najnáročnejších teplota nepresahuje 80 stupňov. Keď si vezmete, že MSI je o dosť menšie ako Asus, nemá také obrovské, špatné "výfuky" ako má Asus a chladí to len jeden fan je výsledok naozaj pozoruhodný.. OC bez pádu ma pustilo až na 900/1020, len tu sa už objavujú výrazne artefakty, ale nespadlo to! Vo všeobecnosti keď popozeráte fóra zistíte, že v sérii GX660 dosiahnete o dosť lepšie OC, než na Asusoch..

ďalšie super vychytávky tohoto MSI booku sú:
dotykové tlačidlá, menovite - tlačidlo P1 (navolíte si program, ktorý po stlačení tohoto tlačidla sa okamžite spustí - ja som jsi dal AMD GPU CLOCK Tool):-)), tlačidlo turbo automaticky pretaktuje obe jadrá z 2,53 Ghz, na 2,93Ghz. ďalšími dotykovými tlačidlami môžete napr. zablokovať náhodný vstup do winu pri hraní hier, či okamžite zmeniť profil/režim batérie, režim winu, alebo aj zapnút/vypnúť "blikačky":)

ďalšie veci ako citelne lepšia výdrž na batériu, či e-sata, usb3 sú len čerešničkou na torte tohto booku..

Ja len ľutujem, že som rovno nešiel do maximálnej konfigurácie, ale ten by som aj tak ešte nemal, bo nikde ešte nie je skladom..

Samozrejme, aj tento MSI book má mierne nedostatky a čo ma napadá je len troška horšia klávesnica (je menšia a nepodsvetlená) a troška horšia svietivosť displeja.. Vzhľad, výkon, konštrukcia a bezproblémová funkočnosť tohto stroja Vám dá na tieto drobné nedostatky veľmi rýchlo zabudnúť..

a neviem si úprimne predstaviť nejaký výrazný dôvod každého majiteľa Asusu, ktorý by dostal možnosť výskúšať a zmeniť si book za tento MSI, že prečo by tak nespravil.. Však aj k tomuto dostanete vak/ruksak(krajší), hráčsku myšku a naviac hru - Ass. Creed 2.

Držím palce MSI, týmto smerom vedie cesta k úspechu a k uznaniu..:-)

Toto nie je platený príspevok, len nadšené postrehy a reakcie pomerne čerstvého majiteľa.:)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 12 říj 2010 04:00

Jsi úplný spisovatel.No nicméně tento Asus byl vyroben jen s důrazem na cenu.Zbytek Asus pěkně odfláknul( soft).To MSIčko vypadá nadějně-zatím jsem na něj nečetl nic zásadně negativního.(mimo lehce zvýšených teplot).
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Juhyyy
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 18 čer 2010 10:09
Bydliště: Litvínov (okolí Most)

Příspěvekod Juhyyy » 12 říj 2010 07:37

Já bych řekl že je to tím jak na který kus narazíš. Mám G73JH už asi 4-5 mesiců. Neměl jsem sním žádný problém až na GSOD a to stačilo jen stáhnout ovladače. Teploty mi nepřekročily 70 °C při max zátěži. Žádné ostatní problémy co tu někdo psal jsem neměl. Např. zvuk přes HDMI,repráčky,teploty,pasty atd. Já si ho nemůžu vynachválit, ale je to jen moje zkušenost.
Asus G73JH - i5-430M,4Gb,1T,ATI5870,HD+,Roccat Pyra wireless,Roccat Sence

ASUS G750JX-T4179H / Core i7 4700HQ / full HD / HDD 750 / GTX770M 3GB DDR

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 12 říj 2010 08:49

Ja byl s G73 take spokojeny. Mel jsem verzi s Core i5 a notebook byl tichy i pri hrach a nikde se nezahrival, jen val od vetraku teply vzduch. Max spokojenost.
Asus ROG Strix G18

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 12 říj 2010 10:30

Pekna recenze MSI GX660.
Me od nej odrazuje jedina pro vetsinu asi nepodstatna vec a to uhlopricka displeje, chci minimalne 17"
Tak se snad od MSI dockame, aby toto chasi predelala i do vetsiho rozmeru. Zatim to tak vzdy u svych gaming notebooku udelala.
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM
Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900
MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů