K50AB update bios = vyřešení všech problémů

notebooky Asus a vše kolem nich
Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

K50AB update bios = vyřešení všech problémů

Příspěvekod Martasator » 13 led 2010 00:32

Zdravím,

rád bych tu informoval všechny uživatele notebooku K50AB kteří měli spoustu problému, jako například neprobuzení notebooku z hibernace. Doufám, že tohle téma tu nikde není (nikde sem je neviděl), kdyžtak se omlouvám.

Určitě se našlo spousta uživatelů, kteří tento problém vyřešili jako já, takže snad tu nebudou komentáře, že už to víte dávno :D Rád bych jen pomohl lidem co to ještě nevyřešili. Takže ted to vemu všechno od začátku.

Měl jsem spoustu problémů s grafikou 4570, tak jsem od 9.9.09 čekal na nové ovladače na oficiálních stránkách ati, s tím, že jsem myslel, že se problémy vyřeší. Kdo stále ještě také čeká na ovladače, můžu vám poradit at nečekáte a updatujete bios. Já sám to jen tak ze srandy zkusil, protože už mě nebavilo nekonečné čekání, rázem všechny problémy zmizeli. Takže tu je seznam problémů které to vše řeší:
- možnost regulace jasu u grafiky HD 4570
- můžete nyní vesele počítač uspávat a hibernovat, vždy se se probere (tento problém byl taktéž pouze u 4570)
- a dobrá zpráva pro mnoho uživatelů - přepínání grafik za běhu windowsů
- tuším, že je bios ted i obsáhlejší, moc sem to nestudoval

Já osobně z toho měl ohromnou radost, protože mě třeba štvalo, že mi notebook v noci moc svítil a nechtěl se mi restartovat kvůli přepnutí grafice, abych to mohl ztlumit. Prostě je snad všechno vyřešeno a doufám, že tohle mnoha uživatelům pomůže :-)

EDIT: nevím jestli sem nezapoměl napsat verzi biosu, nechce se mi to všechno znova pročítat, tak pro jistotu je to 2.30 :-)

pepoun
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2009 11:32

Re: K50AB update bios = vyřešení všech problémů

Příspěvekod pepoun » 13 led 2010 18:35

A muzes sem napsat, jak preinstalovat ten bios? Nikdy jsem to nedelal tak jestli muzes tak polopaticky. Dekuji

luck.up
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 19 čer 2007 21:53

Příspěvekod luck.up » 13 led 2010 23:46

tak nove ovladace nainstalujes vzdycky ale over si ve spravci zarizeni jestli se ti nenainstaloval jen catalyst
poznas to podle cisla verzi ovladacu

to jde vyresit jednoduse
aktualizovat ovladac a dat ho tam rucne

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Re: K50AB update bios = vyřešení všech problémů

Příspěvekod Martasator » 14 led 2010 00:30

pepoun píše:A muzes sem napsat, jak preinstalovat ten bios? Nikdy jsem to nedelal tak jestli muzes tak polopaticky. Dekuji


taky jsem to nikdy nedělal, až ted poprvé, asi by ses měl ujistit, že se ti kompl ted sám od sebe nerestartuje, nebo nezasekává, protože to by byl docela problém pokud by se bios zrovna updatoval. Na stránkách asusu jsem si stáhl nejnovější bios pro můj model. Tady si vypln, že máš notebook, K50, K50AB a dej jaký máš operační systém: http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz
Najedeš tam možnost BIOS, tak tam si stáhni nejnovější verzi, a dále si v sekci BIOS-Utilities stáhni "Windows BIOS Flash Utility", to nainstaluješ a spustíš, naskočí ti nějaký varování, odklikni a naskočí ti okno ve kterým najdeš cestu k biosu, který si předtím stáhl, dál by tě to mělo nějak navést, přesně si to nepamatuju, kdyby si ještě něco potřeboval dej vědět. Držím palce :-)

Btw, mně se chvilku updatování zaseklo na 18%, tak sem začal mít obavy, aji celej kompl tak nějak zamrzl, ale chvilku jsem počkal a rázem naskočilo 100%, takže snad i tobě to proběhne bez problémů :-)

pepoun
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 07 pro 2009 11:32

Re: K50AB update bios = vyřešení všech problémů

Příspěvekod pepoun » 14 led 2010 18:33

Diky, vyzkousim.

rao
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2009 02:22

Příspěvekod rao » 26 led 2010 15:14

Zdravim,

ja tam nasel pouze verzi 2.20

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 26 led 2010 16:35

Schválně sem se díval a máš pravdu, bud jsem se přepsal a myslel jsem 2.20, nebo ho smazali :D Takže sem se asi přepsal :)

rao
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2009 02:22

Příspěvekod rao » 26 led 2010 17:49

lol :D Kazdopadne jsem se chtel zeptat, jestli nova verze BIOSu neudela vetracek vice hlucnym? Protoze jsem mel kdysi asus f3t series a na nem se nova verze BIOSu podepsala na silenem huceni vetraku.

Dik za odpoved :)
m4rine.cz

Martasator
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 04 zář 2007 13:01

Příspěvekod Martasator » 26 led 2010 20:10

no, já nepocituju změny v hlučnosti, vypadá to že to jede jako dřív. Nejhlučnější je to vždycky při startu, což mě teda vadí když si chcu zapnout notas někde v tichu, kde to ruší ostatní. Ale to už tak bylo i se starou verzí biosu, takže sem trochu odbočil :)

rao
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 srp 2009 02:22

Příspěvekod rao » 27 led 2010 14:20

Tak jsem to konecne flashnul a mas naprostou pravdu. Vsechno funguje :D nice
m4rine.cz

kubislav
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2008 17:32

Příspěvekod kubislav » 04 úno 2010 16:39

vcera jsem flashoval bios na 2.30ku kvuli FN klavesam... vse jde az na FN+V. Webkameru bych uvital, nevi nekdo jak ji sprovoznit ?? Drivery jsem tam podle spravce zarizeni nainstaloval spravne, ATK ovladace tam mam take vsechny, ale kamera ne a ne nabehnout :)

budu rad za kazdou pomoc :)


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů