asus N51VN - Recenzia

notebooky Asus a vše kolem nich
martin4x4
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 23 bře 2008 13:55

asus N51VN - Recenzia

Příspěvekod martin4x4 » 18 říj 2009 22:53

Zdravím, idem tu popísať tohto môjho nového "Tátoša" - asus N51VN.
Veľmi ma štvalo, aký je problém vždy nájsť kvalitnú recenziu na niektorý nb, kvôli čomu som si kúpil tento nb prakticky naslepo.

Parametre:

Asus N51VN
Displej - 15.6" HD/LED (1366x768)
CPU - C2D T5870 (2.0Ghz)
Ram - 4GB DDR2 800Mhz
HDD - 500GB 5400 ot.
Grafika - GT240M 1GB DDR3
(+ čítačka, WiFi, napalovačka... Ďalšie nájdete na nete)

Kupoval som ho bez OS, stál 600€ s DPH, bez myši a bez tašky.

Takže najprv popíšem kladné vlastnosti.

Keďže tento nb je určený na "grafické aplikácie" alebo po mojom "na hry", tak začnem výkonom. Na tomto nb som bez najmenších problémov spustil hry ako Arma2 (na strednej až vysokej grafike), Assassins Creed (na DX10 a všetko na High, no miestami som musel nastavenie znížiť), Battlefield 2 na max, Civilizáciu 4 Beyond the Sword na max, Medieval 2 Total War na max (ale keď bolo vojakov na bojisku cez 5tisíc, tak už to nešlo tak plynule na tej max. grafike), no GTA4 mi trhá, či už mám nastavenie na High alebo Low - zrejme kvôli procesoru.
- Z tohto môžem prehlásiť, že na nb v danej cenovej kategórii niečo úžasné.
- Chladenie nb je taktiež skvelé, i keď zatiaľ ho mám len týždeň ale o mesiac, dva, pol roka atď to bude určite horšie; ale zatiaľ je dosť tiché, dokonca aj pri záťaži a vôbec sa neprehrieva, ani nemá nejaké "teplé zóny".
- Reproduktory sú taktiež na nb dosť hlasité, aj keď je okolo trochu rušno.
- Displej je podľa mňa dobrý ako ktorýkoľvek iný; veľmi ostrý obraz, no taktiež po čase sa to môže zmeniť.

- Veľmi sa mi páčia "dodatočné multimediálne "tlačidlá"", ak ich tak môžem nazvať; pod monitorom sú akoby "tlačidlá"(vyzerajú ako len LED diódy na okrasu, ale reagujú na dotyk) na nastavenie hlasitosti, na prehrávanie videa/hudby, a ešte pár ďalších. Skoro všetky funkcie sa dajú používať aj prostredníctvom klávesy FN + príslušné F1, F2, F5, F6... atď, ale je to praktickejšie a taktiež sú podsvietené, takže aj ľahšie na používanie.

- Numerickú klávesnicu moc nepoužívam, z iných nb som zvyknutý používať čislice v hornej časti klávesnice. Rozloženie kláves mi prijde pohodlné, dobre sa mi na ňom píše.

- Ako zaujímavosť by som spomenul prihlasovanie pomocou rozoznania tváre cez WebCameru; no v praxi to je úplne na nič. Než sa spustí aplikácia tak skôr zadáte heslo, a taktiež to u mňa vyžaduje vždy ideálne podmienky, aby ma to rozoznalo. Čiže nepoužiteľné.

- Snímač odtlačkov prstov som dodnes nezfunkčnil, neviem nájsť príslušné ovládače.

- Má aj funkciu "ExpressGate", ale zatiaľ som neztiaľ ovládač z netu. Ľudia ju veľmi chvália, ale zatiaľ je pre mňa zbytočná, neskôr pochopíte prečo.

- Baterka udáva, že vydrží 2:30 pri minimálnej, resp žiadnej záťaži, pri miernej záťaži má vydržať nejaké 2 hodiny - na daný nb veľmi dobrá výdrž, ale taktiež v praxi tiež moc nevyužijete.


Teraz zápory.

Najviac mi vadí, aké má krehké plasty. Nič nevydržia, hneď sa prehýbajú, doslova aby sa človek bál, že keď chce zatvoriť displej a neuchopí ho v strede, ale na okraji, že ho zlomí. Keď trochu potlačím na veko, tak pomaly že nevylupnem celý monitor. Taktiež pod ľavou rukou je slot pre Express kartu, a nie je poriadne vystužený, takže keď si tam oprete ruku, tak sa prehýba a tiež má človek strach, aby sa nepoškodil.
- Z toho vyplýva, že prenášať ho bude asi iba človek veľmi odvážny, alebo ktorý si ho neváži a nebojí sa, že sa zničí. =>potrebujete naozaj kvalitnú tašku.

- Veko od displeja nemá žiadne poistky, keď sa v taške otvorí a padne medzi displej a klávesnicu napr pero, tak sa s ním môžete rozlúčiť.

- Taktiež pánty na veku od displeja majú slušnú vôľu a obávam sa, že už po nejakom pol roku alebo roku budem musieť displej o niečo opierať, lebo panty ho už neudržia. Toto je spôsobené asi tým, že pri zatváraní veka; zrejme je pružina v pantoch či tak niečo; sa ako-tak pridrží veko zatvorené a cítiť slabý odpor pri jeho otváraní, no pri prenášaní by som sa na to moc nespoliehal.


---
Keď som kupoval nb, chcel som ho prevažne na výkon, čo mi tento nb zaručuje, ale plánoval som ho občas prenášať, a tak som si myslel, že i keď sú asusy údajne krehšie ako iné, že to moje prenášanie vydrží. No stále som očakával, že to bude nb - mobilné PC, no bojím sa ho vziať len 200metrov do školy. Je určené pre ľudí, ktorý s ním neplánujú moc hýbať, možno tak hore-dole po dome.

Ak máte otázky, len sa pýtajte :)

Hansol

Příspěvekod Hansol » 22 říj 2009 23:40

Ja ho mám asi týždeň a som s ním spokojný.Zrejme na velké prenášanie nebude ale čo sa týka HW výbavy je to skvelý "noťas"
Kupil som ho za 650Eur taktiež bez akého-kolvek príslušenstva a bez OS.
Zatial sa s ním len zoznamujem,ale jedno môžem povedať je tichý a nehreje sa.Plasty sú sice trocha jemnejšie ale za tie peniaze sa nedalo ani viac čakať.
Dodatočné multimediálne tlačidlá su ozaj velmi chytrá vychytávka.
Tu je recenzia len s iným procákom http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... vu?start=1
a tu sú ovladače na spomenutý Snímač odtlačkov prstov Fingerprint Sensor TouchStrip jeden poskytovatel AuthenTec http://www.mydigitallife.info/2009/02/2 ... dows-7/sk/
druhý poskytovatel UPEK http://www.mydigitallife.info/2009/02/2 ... wnload/sk/ ja mám UPEK a funguje to.Prvotné načítanie otlačkov do databáze je síce velmi,velmi komplikované a zdlhavé,ale potom to už pracuje skvele.
Skúšal som aplikáciu Power 4Gear extreme,ale akosi ma neoslovila.Možno i preto,že nefungovala tak ako som si predstavoval.Radšej používam kombináciu klaves Fn+F5,F6,Bateria mi vydrží pri bežnej práci(internet,čitanie dokumentov a pod.) cca 3hod,čo si myslím je slušné.
Takže asi tolko. :lol:

Lucas622

Příspěvekod Lucas622 » 31 říj 2009 09:43

zdravim nemohli by ste tu hodit nejake fotky?

Hansol

Příspěvekod Hansol » 31 říj 2009 15:00

Čo konkrétne.Foto NB sú na NETe.
Recenzia + foto http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... vu?start=1

Lucas622

Příspěvekod Lucas622 » 31 říj 2009 18:21

jj :wink: take nieco som hladal...nevies gta 4 by na tom slo v pohode?
vsimol som si ze ho vlastnis ake su teploty v pokoji a ake pri dlhsej zatazi?
dikes

iSaver
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 13 srp 2006 15:27

Příspěvekod iSaver » 01 lis 2009 19:55

Cau,
teploty by me taky moc zajimaly (z GPU-z pri zatezi a odecteno z log file). Fakt by me to potesilo :-)
Mej se.
iSaver
MacBook 2.2 GHz Intel Core 2 Duo, 4GB 667 MHz SDRAM, 320 GB HDD; FS Amilo Pi1556 (upravene chlazeni ale jsem stejne zvedav kdy odejde nadobro :-) ; Cekam na novy MacBook Pro a prozatim to vypada na Asus G73JH

Hansol

Příspěvekod Hansol » 01 lis 2009 22:05

Hru GTA4 som neskušal,len Crisis a ten ide OK.Neviem však presne posudiť nie som hráč :lol: Proste úvodných par minut hry neseká ide v klude.
Meranie teploty som nemeral,takže to posudim len subjektívne.Podla mna sa to nehreje skoro vobec pri bežnej práci,pri hraní neviem nehrávam nič.
Porad aký soft. použiť na meranie teploty grafiky a procesora a pomerám to.Preferujem soft. Portable,takže porad hlavne také. :lol:

Lucas622

Příspěvekod Lucas622 » 02 lis 2009 00:30

este jedna vec su dostupne ovladace aj na windows xp? ked ano mohli by ste tu hodit link.
to HANSOL: ked si ten book kupoval mal si tam vistu s upgradom na windows 7
dikes :wink:

Hansol

Příspěvekod Hansol » 02 lis 2009 08:13

Nie ,táto verzia bola bez OS a bez akého kolvek príslušenstva.Len DVD s ovladačmi na VISTA aj tie sa nedali priamo spustiť vo WIN 7 :cry:
ASUS N51VN-SX066
BASE UNIT......AS N51VN-1ASX-6
LCD.....15,6 HD-LED
Batery...6cell
CPU......CORE 2 DUO T5870
HDD........500G 5400R SATA
RAM........2Gx2 DDR2 800
Grafika.......GT240M 1GB DDR3
OS.........Without OS
WLAN......802.11bgn WW+BT
KEYBOARD.......SLOVAKIA

Drivers na XP neviem,mám WIN7 a tam používam drivers VISTA
Ovladače používam oficial zo stránky vyrobcu http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=Kx0iidC4cjnC0aKP

Lucas622

Příspěvekod Lucas622 » 02 lis 2009 15:37

este k tomu windowsu. na 7 idu v pohode vsetky ovladace s visty?
a ake hry sa na tomto nb rozbehol (rozlisenie, detaily..)?
diky

martin4x4
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 23 bře 2008 13:55

Příspěvekod martin4x4 » 02 lis 2009 21:31

no prakticky všetky ovládače z Visty mi fungujú na W7, len som ich musel taktiež stiahnuť zo stránky výrobcu, z DVD mi ich odmietalo nainštalovať. (mám Win7 64bit).

Hry som vyššie popísal, funguje mi tu napríklad Assassins Creed na DX10 na High, miestami musím poľaviť, ArmA2 na medium, v blízkej budúcnosti skúsim nainštalovať Crysis, potom poviem ako to dopadlo. GTA 4 mi občas nejak "trhá", nový patch by to mohol zmeniť. Mám tu ešte nejaké hry, ale tie sú staršie, takže samozrejme idú na max
(všetky hry na maximálnom rozlíšení - 1366x768)
ASUS N51VN 15.6", C2D 5870 (2Ghz), Ram 4GB 800mhz, GT240M 1GB DDR3, HDD 500GB

Lucas622

Příspěvekod Lucas622 » 02 lis 2009 23:53

diky..tiez rozmyslam o tomto nb a uz som si asi vybral :P
uvidim ako to dopadne a dufam ze nebudam lutovat :)
este raz diky za info

Hansol

Příspěvekod Hansol » 07 lis 2009 00:49

Syn hrá Crysis a zatial si nestažuje.Pozeral som sa na nastavenie a má to takto 1368x768 a detaile stredné. :D

martin4x4
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 23 bře 2008 13:55

Příspěvekod martin4x4 » 17 lis 2009 22:05

No takže GTA4 po patchnutí mi tu ide v pohode aj na High, vyššie som neskúšal.
ASUS N51VN 15.6", C2D 5870 (2Ghz), Ram 4GB 800mhz, GT240M 1GB DDR3, HDD 500GB

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 17 lis 2009 22:34

na high? heeej:-) a bez sekania? a fakt su tie plasty tak makke?


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů