S-Video out A6Je

notebooky Asus a vše kolem nich
vitek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2007 09:30
Kontaktovat uživatele:

S-Video out A6Je

Příspěvekod vitek » 08 bře 2007 17:04

Chtěl bych asi především Vás uživatele notebooků Asus požádat o radu. Jak je mi známo S-video out je výstup obrazu, který se dá speciálním kabelem "změnit" redukcí na kompozitní kabel. Nevim teda jestli to řikám dobře, ale snad ste všichni pochopili že to měním tímto kabelem:
Obrázek

Ten kabel zapojuju do videa, případně do videokarty v pc podle potřeby. Oba vstupy jak na kartě tak na videu jsou plně funkční, normálně se mi na ně podařilo připojit jiná zařízení.

Asi ne všem je známo že notebook model A6Je má grafickou kartu ATI X1450. Mám na ni plně nainstalované ovladače z asus CD. Prakticky vše funguje jak má až na věc na kterou se zde ptám.

Jakmile vše zapojím nevím jak dál. Abych tak řekl počítač mi nikde nedává možnost na přepnutí zasílání videa na TV. Zkrotka FN+7 mi píše notebook only. Pokud v programu od atiny dám možnost aby jakmile není zapojena TV karta kontrolovala zda už je to zapojené, tak mi to i tak píše že nic nebylo nalezeno a nevím co mám dělat.

Všichni co znám s notebookem mají NVIDII a tam jim to plně běhá, takže nehci být ochuzen o tuto funkci jelikož často koukám na TV a proto děkuji všem o rady zaslané k této nové diskuzi. Děkuji!

achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

Příspěvekod achiles » 09 bře 2007 14:03

skus nekde v tom programu od ati najit polozku "vynuceni rozpoznani televize". teda aspon tak se to jmenuje u nvidie ale u ati je to stopro taky
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT

vitek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2007 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vitek » 11 bře 2007 18:53

jo to jsem našel, tak jsem to zkusil dát, vybral jsem ještě k tomu nějaký zobrazování všech možností. Tak jsem teda šel na možnost displejů, tam byla ta televize, tak jsem ji jakoby přesunul jako primární, tudýž jsem si vypl monitor, kdoví co to psalo, ale na TV pořád nic. V kabelech pochybuju že je problém, nedávno sem je používal. Potřeboval bych někoho kdo má taky ATI asi aby mi poradil.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 bře 2007 19:03

Prepajas to pri vypnutom notebooku?

C

vitek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2007 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vitek » 25 bře 2007 12:55

Jo to jsem zkoušel a stále mi to nejde, kabel funguje páč zvuk v TV slyšim!

prima-men

Příspěvekod prima-men » 24 dub 2007 12:06

Tenhle problém jsem řešil právě na nVidii. Pak mi k nastavení pomohl prográmek TVtool. Bohužel je prý pouze na nastavení grackých karet od nVidie. Myslím, že také existuje něco právě pro grafické karty ATi Radeon. Jinak, zkus ten program TVtool najít a vyzkoušet to. Bohužel nevím, co se stane... Na ATi jsem to netestoval ani na stolním počítači. Bohužel víc asi neporadím.

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 15 kvě 2007 17:06

control centrum v pokrocilem zobrazeni/moznosti zobrazovaciho zarizeni/zaskrtnout vynucenezjisteni TV, ja jsem to resil s radeonem 9250 a pomohl mi softmod ovladac z http://www.techpowerup.com/
ale mam desktop! za par hodim se juknu k manzelne na notas ma taky A6JE

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 15 kvě 2007 20:46

Takze vypni notas+vypni telku;
propoj kabelem obe zarizeni;
prepni telku na svhs(proste na cinch vstup-viz navod k telce, vedsinou opakovanym stiskem tlacitka AV- pozor na ostatni vstupy-svhs,scart)
zapni notas a teoreticky by jsi mnel videt i boot screen na telce, to by mnelo byt nezavisly na ovladacich a tak se i detekne ze notas sam rozpoznal ze je zapnut video vystup; tohle se da obejit vynucenym rozpoznavanim TVout to znamena ze je tv vystup zapnut nastalo(ccc - monitor option / fotce TV); drive v control panel se to delalo lip; nekdy pomohou i novejsi ovladace.......
a navic by se mnelo nastavit i kodovani obrazu (u nash PAL-D, nebo PAL-G) coz u S-VHS vystupu nejni potreba - to by mohl byt tvuj problem

tyhle postupy mam overeny na desktopu s P4 1,6GHz + Radeon 9200 s VIVO, takze jsem i nahraval, mam to propojeny pres S-VHS kabl+SCART redukci a to zapojeny do videa

navic u starsich karet bejvaly prilozeny redukce jak pro cinch tak pro s-vhs

propojovani notasu s tv jsem nezkousel, manzelka mne na tak dlouho svyho milacka nepujci, mnoho stesti, kdyztak bych zkusil googlovat ci asus forum

namet na ruzny "bastleni" - udelej si sam http://www.tvfreak.cz/forum/archive/index.php/f-28.html


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů