Ucpaná čtečka karet

notebooky Asus a vše kolem nich
GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Ucpaná čtečka karet

Příspěvekod GTX » 20 úno 2009 13:17

Ahoj lidi,

ve škole se mi přihodila taková menší nepříjemnost. Kamarád si chtěl nakopírovat nějakej matroš na kartu a ja ho pustil k noťasu. Na 10 sekund jsem si šel pro věci do skříňky a když jsem se vrátil, viděl jsem ho jak cpe Memory Stcik DUO Pro do mého ASUSu F3Sr, kterej má 8v1 readera, takže bez adaptéru na MS karty tam žádnou nedám... On ji tam bohužel dal a čtečka je "ucpaná" a to dost hluboko... nevíte někdo jak ji nějak vyndat? Ona tam drží fakt pevně... sevřená z obou stran, takže pinzeta nepřipadá v úvahu. Nerad bych to posílal do servisu s dopisem "vyndejte mi prosím ms kartu"

Dík za nápady a rady a věcí jako "to je vůl" nebo "ste voba voli" mě prosím ušetřete.

Radec
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 20 kvě 2008 11:39

Příspěvekod Radec » 20 úno 2009 13:45

Vezmi plastovou kartičku, třeba rozstříhni kamarádovi kartu do banky.Na bok té karty nanes lepidlo, něco na plast. Sekundák asi ne, aby výpary nepoškodily plast v notasu. Strč to dovnitř, MS karta se přilepí a potom už to jen vytrhneš. :D :D :D :D nemám to vyzkoušené, je to jen rýchlý nápad z nouze :D :D :D
Macbook Pro 13" (i5-Ram8gb1600MHz-120SSD+320HDD)-iPhone 4

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 úno 2009 13:50

nj, jenze to uz tou pinzetou to chytnes pevneji, pokud jsi sikovny a mas dobrou pinzetu - tenka, pevna :)
pokud je tam system, ze jen zasunes kartu a nic jineho
(tak mam treba ctecku na desktopu a MS duo tak pouzivam - proste ji tam jen zasunu, akorat mi lehce trci, tak se da vytahnout), tak bych zkusil tu pinzetu,
pokud je tam system zatlacit-cvkane, tak ji necim nejdriv zkus zasunout jeste kousek, at se uvolni a pak pinzeta

jinak pokud bys chtel pouzit reseni ala lepidlo, tak leda nejaky sekundak, nebo lepidlo urcene na plasty, normalnim lepidlem plast moc nedrzi, leda nejake, ktere trochu nalepta povrch a spoji...ale fakt treba davat bacha, at se nedostane kam nema :!:
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Amra

Příspěvekod Amra » 20 úno 2009 15:13

Ta čtečka sice funguje na zacvakávacím principu, ale připadá mi, že píše, že tam byla karta nacpaná hrubou silou, takže to asi nepomůže. Na pinzetu je to taky moc úzké. Co zkusit udělat nějaký háček z drátku a zběsile šťárat?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 úno 2009 15:41

hacek OK, ale zbesile radsi ne :)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 20 úno 2009 20:07

Tak problém je vyřešen. 30 minut jsem to páčil vytuněným párátkem, který jsem ještě víc musel ztenčit a páčil jsem to furt k jedné straně.

K háčko-stylu: něco podobného jsem použil. MS karta má na levoboku takovou drážku pro uchycení v adaptéru - BOHUDÍK za ni.

K lepidlu: Nápad taky dobrej, ale pro můj případ hrozně riskantní - Ta karta byla zapasovaná za prvníma kontaktama, které jsou tuším pro xD karty a to jsem nechtěl riskovat. Jinak nápad taky skvělej a zajímavej.

Všem Vám děkuji za nápady. Bylo to nehorázné dobrodružství a vážně skvěle 30 minut strávených s párátkem... a zničil jsem jich teda nemálo. Takže znovu dík


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů