Asus A6Rp a BIOS 210

notebooky Asus a vše kolem nich
katro

Asus A6Rp a BIOS 210

Příspěvekod katro » 14 led 2007 23:45

Dobry den.

Mam notebook Asus A6Rp. Koncom minuleho roka som upgradoval BIOS na verziu 210 a odvtedy mam nasledujuci problem: Vzdy ked ho zavrem sa po 5 minutach hibernuje (ak je zakazana hibernacia tak prejde do stand by). V popise BIOSu ver. 208 som sa docital, ze je to nova funkcia, ktora ma chranit kryt notebooku pred roztavenim, ak ma CPU teplotu vyssiu ako 90 stupnov Celzia pocas doby 5 minut. Podla SpeedFan-u mam teplotu procesora 44 stupnov, k 90 sa ani nepriblizuje. Samozrejme, ze nemam nikde v sprave napajania nastavene, aby sa po 5 minutach notebook hibernoval...

Jediny sposob ako nechcenej hibernacii zabranit je odinstalovanie ATK100 ACPI ovladaca a zakazanie tohto zariadenia v spravcovi zariadeni. Skusal som aj vratit BIOS na verziu 207, ale WinFlash to nedovoli (neda sa to nejako?).

Neviete ako vyriesit tento problem?

Dakujem za odpoved.

katro

Odpoved z en supportu

Příspěvekod katro » 15 led 2007 16:32

Z en supportu pre Asus mi odpisali aspon postup ako preflashovat na stary BIOS - spustit winflash s parametrom /nodate
Preflashoval som na BIOS 207 a uz mi to funguje ako ma (zatial), ale aj tak to je take riesenie... aby mali vadny najnovsi BIOS... dufam, ze ho opravia v najblizsej dobe. Najlepsie bolo, ze na oficialnej stranke support.asus.com som ani starsie verzie BIOSu nenasiel, iba nahodou som ich nasiel na asustreiber.de


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů