asus eee 1000H - hlučný větrák?

notebooky Asus a vše kolem nich
victoryway

asus eee 1000H - hlučný větrák?

Příspěvekod victoryway » 30 zář 2008 17:15

Ahoj, dnes jsem si přinesla eee 1000H a zdá se mi, že je větrák nějaký hlasitý, je něco co bych mohla udělat já (mimo smíření se a odnesením zpět do obchodu)?:)

GTX
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 26 pro 2007 20:23
Bydliště: Mutěnická 9

Příspěvekod GTX » 01 říj 2008 17:49

Zkus povypinat zbytecne procesy bezici na pozadi Woken. Zbytecne zatezuji procesor --> nutnost chlazeni (nehlede na to ze snizuji vydrz baterie)

victoryway

Příspěvekod victoryway » 05 říj 2008 12:31

a jak poznam ty zbytecny?:)

victoryway

Příspěvekod victoryway » 08 říj 2008 21:09

omlouvam se, ale proste to nepomaha, kamarad mi vypnul ty co nepotrebuju, ale stejne ten vetrak hodne hluci, pujde to dat na reklamaci? Spis bych ale radsi radu co s tim, je to vazne otravny, je dost slyset i kdyz jen neco pisu na wordu. Jde s tim udelat neco dalsiho?

polo

Příspěvekod polo » 08 říj 2008 21:19

mozes podtaktovat CPU cez dodanu utilitu na min. frekvenciu pokial si neskusal...

victoryway

Příspěvekod victoryway » 09 říj 2008 21:09

polo píše:mozes podtaktovat CPU cez dodanu utilitu na min. frekvenciu pokial si neskusal...


děkuji za radu, ale jako naprosty antitalent na pocitace, bych k tomu potrebovala nejake blizsi informace, nejlepe navod :lol:

polo

Příspěvekod polo » 09 říj 2008 21:18

Mas tam predinstalovany program(aj klavesu na rychle ovladanie) cym si prepinas medzi rezimmi: power saving, balanced( alebo switching), performance a tusim turbo performance...(neviem ako presne sa to u teba tie rezimi volaju a utilita je v klasickych bookoch power 4 Gear a tam to bude hadam niako podobne...pripadne to mas v manuale spomenute alebo najdes v recenzich na tvoj book )

victoryway

Příspěvekod victoryway » 11 říj 2008 18:23

a jak se ten predinstalovany program jmenuje? :) nemuzu nic takoveho najit :( jsem vazne antitalent

amissus
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 13 led 2008 22:26

Příspěvekod amissus » 11 říj 2008 19:08

Super Hybrid Engine
No pain - no gain.
i8051

victoryway

Příspěvekod victoryway » 12 říj 2008 10:17

tak uz jsem to s vasi pomoci nasla :) dekuji vsem - mam tam 3 moznisti auto high performance, super performance a power saving - nastavila jsem power saving, ale vetrak je poras slyset a stejne, zadna zmena :( uz tomu vazne nerozumim :evil:

amissus
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 13 led 2008 22:26

Příspěvekod amissus » 12 říj 2008 14:29

Ještě existuje program eeectl, který umožňuje ručně řídit chod ventilátoru, ale určitě to nelze doporučit běžnému uživateli.

Také záleží, zda ta hlučnost je subjektivní vjem nebo se jedná o fyzickou závadu, kterou by vyřešila reklamace.
No pain - no gain.

i8051

zuzkys
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2007 12:31

Příspěvekod zuzkys » 14 říj 2008 19:36

Tak můj větrák v 1000h se zapíná jenom ve chvílích přehrávání videa, případně práce na kolenou, kde jsou bohužel výdechy na spodní straně, takže tím jak se zacpou, tak zapne větrák, ale je celkem tichý. Ale normálně na stole při zapnuté wifi a práci na internetu, či psaní dokumentů mi větrák nejede a nastaveno mám na Auto. Takže podle mě tam máš něco špatně a klidně bych se nebála hodit to na reklamaci.

amissus
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 13 led 2008 22:26

Příspěvekod amissus » 15 říj 2008 08:40

Ono by vážně nebylo špatné slyšet ten zvuk. Ta "nadměrná hlučnost" může být z velké části subjektivní. A je pravda, že ventilátor se nechová nijak zle. To spíše disk "syčí" neustále. Nejlépe to porovnat s jiným EEE s HDD, než bys to řešila servisem.
No pain - no gain.

i8051

mayg
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2008 21:38

Příspěvekod mayg » 30 říj 2008 10:48

Mám týden EEE a tež mě zlobí větráček, hlučnost je dost velká. Normálně bych se s tím smířil a žekl si že je to hol vlastnost, ale jelikož hučí pouze a jenom když je ve vodorovné poloze (nakloněním tak o 5-10stupnu dopredu či dozadu hluk zmizi, např když ho mam vleže na nohach) tak ho asi reklamace nemine.

2233
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 27 zář 2007 16:34

Příspěvekod 2233 » 03 lis 2008 09:38

Nevím, nevím, jestli vám reklamace pomůže, oni to vyrábějí tak aby nepřekročily určitou hranici decibelů, s největší pravděpodobností neuspějete, doporučuji porovnat s jiným ntb, dále pak záleží jaký zvuk slyšíte, jsou zde uživatelé kterým vadí i proud vzduhu který vychází přes mřížku ventilátoru. S tím toho asi moc nenaděláte, chcete výkonný ntb? tak ten topí a musí i chladit!!!


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů