mechanika u asusu ;-(

notebooky Asus a vše kolem nich
Verxes
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 26 led 2007 10:03
Kontaktovat uživatele:

mechanika u asusu ;-(

Příspěvekod Verxes » 06 srp 2008 09:32

Zdravím, je to asi půl roku co jsem posílal svůj rok a půl starý asus A6Km-Q72 na reklamaci (přehříval se, mechnika dvd nefungovala), poslali mi ho zpět, vyčistili větráčky, a mechniku vyměnili za novou, kterou asi dávají do novějších notebooků, protože už třeba zvládá vypalovat potisek lightscribe, což ta stará neuměla.
Jenže nová mechanika začla teď zlobit - vypalovat, vypaluje bezproblémů, CD i DVD čte, ale zdá se mi že to trochu déle "přechroustává", než naskočí požadovaný obsah. A hlavně když něco chci z DVD zkopírovat, tak to trvá i 150 minut, a to nemluvím o tom, když bych chtěl něco z DVD nainstalovat, třeba originálka CoD2 - instalovat jsem to asi přes 3 hodiny, pak jsem to vzdal a zrušil, zkopíroval jsem to do image cd a nainstaloval tak, chyba CoD2 to není, warcraft 3 taky to samé. Laser jsem vyčistil.
Poslat na reklamaci, nebo to může být způsobeno jiným problémem?

Jirka
Toshiba Tecra A10-11M
Intel Core 2 Duo P8400, 2,26 GHz
Intel GMA X4500HD
3072 MB (DDRII, 800Mhz)
MS Windows 7 Professional 32bit

admxx
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 29 pro 2006 23:16

Příspěvekod admxx » 06 srp 2008 13:21

zkontroluj v jakem rezimu machanika je. Jestli DMA nebo PIO.
Verim ze to problem vyresi. V XP se to z neznamych duvodu nekdy samo zmeni.

Takze:
pravym na tento pocitac>hardware>spravce zarizeni>radice ide ata/atapi>primarni (resp. sekundarni) kanal IDE>upresnit nastaveni>pokud je nekde uvedene PIO tak tam nastav DMA a dej OK.

Nekdy se to nastaveni nedari ulozit, nebo se po restartu vrati na PIO. Takze neni na skodu oba kanaly odinstalovat>restart>pri startu se zase nainstaluji. Zkonroluj jestli je vsude DMA. Hotovo.


Obcas se to na mem i cizich pocitacich stava. A vzdycky tohle pomohlo.
Good luck :-)

Verxes
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 26 led 2007 10:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Verxes » 06 srp 2008 23:28

admxx píše:zkontroluj v jakem rezimu machanika je. Jestli DMA nebo PIO.

Tak bylo to v DMA, takže problém to nevyřešilo, myslím, že bude vadná mechanika, jestli mi tam dali nějakou co dávají do F3jek, tak je to jasný :(
Toshiba Tecra A10-11M

Intel Core 2 Duo P8400, 2,26 GHz

Intel GMA X4500HD

3072 MB (DDRII, 800Mhz)

MS Windows 7 Professional 32bit


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů