Problém s Dell Inspiron 15 5000

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
MarketStaskova
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2019 18:20

Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod MarketStaskova » 30 čer 2019 18:27

Zdravím, v poslední době se mi vyskytly dva problémy, se kterými si nevím rady.

1) Pro přehrávání videí používám přehrávač MPC-HC. Když něco sleduji, stane se mi, že se mi obraz i zvuk zaseká (opakuje se poslední přehraná sekunda), celý notebook zamrzne, nereaguje a musím ho natvrdo vypnout.

2) Dále používám prohlížeč Mozillu Firefox. Když jsem na Facebooku a najedu na video, stránka se jakoby aktualizuje a místo všech ikonek jsou pouze bílé prázdné místa. Pak se mi to párkrát stalo i na Youtube (jednou když mi zároveň zazvonil i Skype). Dříve mi vyskakovala u tohoto problému hláška: Aplikaci byl zablokován přístup ke grafickému hardwaru. Původně jsem měla aktivní adblock, pak jsem jej odinstalovala, ale nepomohlo.

Notebook jsem měla na opravě, kde mi dali notebook do továrního nastavení, ale problémy se opět opakují. Notebook nemám ani rok.

Nemá někdo tušení, v čem je problém a jak by bylo možné ho řešit?
Děkuji.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod admin » 30 čer 2019 23:09

takhle pdole to ho co čtu, to na mě působí jako problém z grafickou kartou ... možná se přehřívá ... je u toho notebook hodně horký ... ventilátory fungují?

MarketStaskova
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2019 18:20

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod MarketStaskova » 01 črc 2019 12:07

Jo, bývá teplejší. Teď, když jsem ho měla v servisu, tak ho i čistili od prachu, prý byl hodně zanesený. Ale ventilátory by fungovat měly. A kdyby to byla ta grafická karta, je to na reklamaci? Mám ho totiž ještě v záruce, a tak nechci za opravu platit majlant.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod admin » 01 črc 2019 12:23

po vrácení ze servisu se to začalo dít znovu hned nebo až po nějakém čase? ... zasekávání videa ... pokud se to zasekává i po uvedení do továrního nastavení, je to pravděpodobně HW problém a potom je to na reklamaci ... kde je notebook umístěn, když se to stává? ... má dostatek prostoru pro chlazení zespodu? ... není náhodou položen na peřině nebo gauči či tak podobně?

MarketStaskova
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2019 18:20

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod MarketStaskova » 01 črc 2019 12:55

Po vrácení ze servisu jsem si přehrávač nainstalovala až po dvou týdnech a asi po třech dnech používání se to opět zasekalo to video. A přévážně mívám notebook na stole, stalo se to i dvakrát, když jsem ho měla na židli. Pokaždé jsem ale pod ním měla chladící podložku s větráky.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod admin » 02 črc 2019 11:56

těžko posoudit takto na dálku

pokud notebook pracoval správně po navrácení ze servisu, mohou být problémy způsobené i nějakým později nainstalovaným programem nebo virem

měnili v servise nějaké součástky nebo "jen" notebook udeldi do "továrního nastavení? ... to si můžete zkusit i doma, Win 10 mají funci "Obnovit počítač do továrního nastavení"

MarketStaskova
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2019 18:20

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod MarketStaskova » 06 črc 2019 23:24

Notebook ale nepracoval úplně správně po navrácení ze servisu. Facebook jsem pak používala jen jako aplikaci, a ten výpadek s ikonama se mi potom stal na Youtube. A přehrávač jsem nainstalovala asi po týdnu a půl, a v podstatě to zasekávání a zamrzávání se nestávalo nikdy pravidelně, jednou za čas. A tak to bylo i teď, asi po dvou dnech po nainstalování. A co vím, tak nic neměnil, jen dal notebook do továrního nastavení a pak mi tam opět nahrál moje data a soubory.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod admin » 07 črc 2019 00:06

v tom případě to tipuji na HW problém a znovu bych reklamoval

MarketStaskova
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2019 18:20

Re: Problém s Dell Inspiron 15 5000

Příspěvekod MarketStaskova » 08 črc 2019 11:23

Dobře, děkuji moc za radu.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů