Sláva Dellu? Klávesnice XPS 9575/Precision 5530 2in1 a CTRL+Fx

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
tomh
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2011 12:27

Sláva Dellu? Klávesnice XPS 9575/Precision 5530 2in1 a CTRL+Fx

Příspěvekod tomh » 30 říj 2018 16:35

Přecházím konečně z T420s a už jsem byl téměř rozhodnut pro XPS 9570, diskvalifikovalo jej, že dokumentové klávesy jsou sdružené přes Fn na šipkách.

Vím, že se dá z klávesnice na jinou přeučit, absolvuji to vždy co 3-5 let (???>Acer>Toshiba>Dell>TP). Skoro všechno se dá zvládnout. Ale některé změny významně snižují produktivitu. Dokumentové klávesy používám rutinně, často v kombinacích s Ctrl (Shift).
Stejně tak se těžko obejdu bez F1-F11. (F12 jedinou myslím nepoužívám :-))
NErozdělení do čtyřech klávesách se dá zvládnout, ale nedokážu přepínat okna Fn+Ctrl+F6 a zavírat aplikace Alt+Fn+F4.

Takže zamykám F řadu vždy na použití funkčních kláves. (Btw - spálil jsem se s Yogou 14ISK, kde prostě Fkové klávesy preferovat nejdou! - ntb je v Brně na prodej, kdyby někdo chtěl.)

SLÁVA DELLu, chtěl jsem napsat, když jsem zjistil, že v modelech XPS 9575 a Precision 5530 2in1 se na klávesnici vrátily klávesy Home, End, PgUp a PgDn bez použití Fn.

A teď přicházejí otázky JAK SE CHOVÁ HORNÍ ŘADA KLÁVES na XPS Dellech XPS 9575 a Precision 5530 2in1 ?
Pokud bude nastaveno preferování funkčních kláves (což doufám lze), neboli je-li zapnut FnLock pak:
Na XPS 9575 je asi možné stisknout Ctrl+F1 snad i Ctrl+Delete,
co ale udělá (stále při preferování funkčních kláves) třeba Alt+F11? Aktivuje Alt+F11 nebo Alt+PrtScr?
co udělá Ctrl+F12? Aktivuje Ctrl+F12 nebo Ctrl+Insert?

A hlavně - co udělá prosté End? Udělá End, nebo uspí počítač?
Tedy, znamená FnLock preferenci spodních symbolů na klávesách horní řady - pak by End uspával :-(
Nebo je Dell inteligentní?

klávesnice 9570 https://www.img4.cz/www/img/img?attid=1817589
klávesnice 9575 https://www.img4.cz/www/img/img?attid=1818349

V US manuálech jsem odpověď nenašel (ani nečekal). Prosím tedy o řešení nějakého šťastného uživatele, pokud se najde.
Díky a omlouvám se za román, Tom

PS: další stroje ve výběru jsou TP X1, EliteBook 1050, TP P52, prostě něco s plnovýkonnými procesory a grafikou na úrovni GTX1050+. Raději bych 14 palců, čemuž nejvíce by se blížil právě Dell. Bojím se pořídit ASUS UX580GD nebo třeba MSI P65.
Přesto uvítám další tipy, případně kontakt pro slušný jednokusový nákup Dellu (na IČ). Podruhé díky, když tak udělám nové vlákno.

MyEgo.cz
píše často
Příspěvky: 122
Registrován: 28 úno 2008 23:09

Re: Sláva Dellu? Klávesnice XPS 9575/Precision 5530 2in1 a CTRL+Fx

Příspěvekod MyEgo.cz » 08 lis 2018 18:27

Klávesnici Dell vs HP jsem zrovna dnes řešil :)
https://www.facebook.com/radekhulan/pos ... 0340787525

Ten tvůj dotaz je zajímavý, jeden člověk tam dával fotku právě Dellu, tak se jej zeptej, jak Home/End funguje. Snad rozumně. Ale to HP uspořádání se mi zdá pořád lepší, a jako člověk co měl Dell XPS 13, Dell XPS 15 a HP Elitebook mohu jasně říci, že HP klávesnice je lepší.
ThinkPad T420s -> Surface Pro 3 -> Dell XPS 13 -> Dell XPS 15 -> HP EliteBook 840 G5 -> HP zBook 15u G6 -> Dell XPS 15 7590 -> HP Spectre x360 14 -> ASUS Zenbook 14X AMD -> ThinkPad T14 G3 (Intel) -> HP ZBook Firefly 14 G10A

tomh
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 07 čer 2011 12:27

Re: Sláva Dellu? Klávesnice XPS 9575/Precision 5530 2in1 a CTRL+Fx

Příspěvekod tomh » 07 pro 2018 16:27

Radku, díky. Z odpovědí na fb a pak ještě dle informace od Karla Svobody, který shodou okolností hned po dotazu recenzoval 9575 na diit.cz vyplývá, že:

Klávesnice letošních XPS13 a KabyLakeG verzí XPS15 se chová vcelku inteligentně. Tedy Home a End jsou vždy (bez extra stisknutého Fn) normální Home a End. Až kombinace Fn+End pak ntb uspí.
Jediná z běžných kláves, o kterou tedy v režimu preference F1-F12 přijdeme, je Insert - ten se musí nahradit Fn+F12.

Je pravda, že Ins se vytrácí na mnoha strojích. (Teď jsem zrovna viděl nějaký Asus?, kde Ins a Delete se přepínají přes Fn na jedné klávese). Ad zbytek - můj poslední Dell byl sice taky XPS, ale 13,3 s core2duo, tam byly pohybové klávesy v extra pravém sloupci, tak jak je má nyní HP, klávesy byly nízkozdvihové, ale prohnuté. Skvělé.
EliteBook měla jako služební na jaře půl roku manželka (840 G4) a na klávesnici jsem vcelku trpěl. Píšu teď z rozpadající se T420s, vy jste měl mezi TP a HP mezikrok :-).
Díky a předem všem hezké svátky. TH


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů