Mŕtva dedikovana GPU na Dell Vostro 5470 ?

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Betruger
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013 21:52

Mŕtva dedikovana GPU na Dell Vostro 5470 ?

Příspěvekod Betruger » 08 kvě 2017 12:08

Zdravím,

mám notebook Dell Vostro 5470 s dedikovanou GPU GeForce GT740M. Mám však podozrenie, že grafika na notebooku odišla. Hral som Far Cry Primal a posledné vypnutie hry bolo sprevádzané v podstate jej zamrznutím. Nie že by zamrzol celý počítač, iba samotná hra, ako keby bol zobrazený screenshot z hry. Toto nezmizlo ani po dhšom čakaní, tak som počítač zapínacím tlačidlom vypol a znovu zapol. Teraz však už Windows začal vykazovať problémy s touto grafikou -> v Device Managerovi sa pri nej zobrazil žltý trojuholník upozorňujúci na nejaký problém. Keď som tam pozrel do Device Statusu, odkazovalo sa na akýsi problém s drivermi s chybovým kódom 43. Skúsil som preto preinštalovať ovládače a grafiku tam tentokrát zobrazilo korektne, rovnako aj Device Status hovoril o správnom fungovaní. Avšak keď chcem spustiť akúkoľvek hru, tak tá sa nespustí a skončí to, buď s chybovou hláškou, že aplikácia prestala fungovať (Far Cry Primal), alebo ak sa aj hra spustí, tak sa zapne na integrovanej Intel GPU, napriek tomu, že je v ovládačoch napevno nastavená GeForce. Takto sa to deje pri Rise of the Tomb Raider, kde dokonca hra vo svojich nastaveniach píše, že beží na GeForce, nie je to však pravda. Nakoniec som skúsil aj diagnostiku od Dellu. Ide tam o sériu grafických testov. Prekvapivo prvý test prešiel, aj keď sa mi zdalo, že s horším výkonom, ako ten istý test na integrovanej Intel GPU. Ďalší test už spadol s hláškou, že aplikácia prestala fungovať.

Je nejaký spôsob, ktorým by som definitívne overil, že tá grafika je mŕtva ? Vďaka.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 09 kvě 2017 13:18

zkusil bych čistou instalaci Win

předtím zazálohovat důležitá data

Betruger
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013 21:52

Příspěvekod Betruger » 10 kvě 2017 10:26

Tak nakoniec som ešte skúsil vybrať batériu, čo nepomohlo, ale nakoniec aj tú čistú inštaláciu systému a neviem akým zázrakom, ale grafika žije !!! Zatiaľ mám stále o tom pochybnosti a nazdávam sa, či jej funčnosť nebude len krátkodobá záležitosť, ale žeby tam bol iba softvérový problém ? Tie symptómy to celkom nenaznačovali. Treba však povedať, že keď som spúšťal tie diagnostické testy od Dellu, jeden z nich vždy prešiel, ale bola to iba čisto 2d grafika. Vtedy ma napadlo, či sa neodpiekla iba časť obvodov starajúcich o 3d, ale to je asi blbosť, neviem ako to interne vnútri čipu funguje. Je to každopádne aspoň zatiaľ bezpredmetné. Včera som skúsil iba benchmarky v Rise of the Tomb Rider aj Far Cry Primal a obidva bez problémov prešli. Dnes skúsim na tom hrať nejakú hodinu a uvidím či sa to znovu nezosype.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů