Stránka 1 z 1

nákup Precision

Napsal: 10 črc 2016 23:12
od seeter
Dobrý den,
nedávno jsem koupil Precision přes Dell distributora a Dell konfigurátor a poslali mi zcela jiné zboží. Dostal jsem hlavně jiný HDD. Domlouval jsem nápravu asi měsíc, kdy jsem je uháněl o zaslání nového hdd a příchod technika. NTB chci vrátit distributorovi a koupit znovu zařízení přímo od Dellu na firmu. Je možné nakoupit ntb přímo od Dellu s definovanou konfigurací? Zvažoval jsem zakoupení z dellu v UK, ale nemají českou klávesnici. Jak je to s přenositelností záruky NBD? Bude platit i v ČR, když koupím ntb v Británii? Díky

Napsal: 11 črc 2016 09:30
od swarm
DELL distributorem myslíš partnera?

DELL ti tady v ČR "usmolenou" kusovku prodá jen přes partnery. Pokud jde o konkrétní konfigurace, tak to se dá dělat na míru u všech precisionů a latitude.

Já to taky beru přes partnera a nikdy jsem neměl problém, ale možná je to tím, že tam někoho dobře znám, takže není problém ani s konfigurováním, ani s cenou.

Partnerů je nicméně dost, takže pokud jsi s jedním nespokojený, určitě není důvod očekávat, že to tak je všude.

Napsal: 11 črc 2016 10:30
od tiktak
a jen doplním, že NBD je u většiny typů (zvlášť Precisionů) přenosná, tedy i po odkoupení z "první ruky" se dá nastavit na nového majitele, prvotní majitel ovšem musí mít všechny potřebné údaje (o koupi) a rovněž je World Wide - tedy platná teoreticky po celém světě. Předpokládá se, že majitel Precisionu může cestovat a něco se mu po.... i na cestách, takže jen zavolá "místní" pobočku servisu a ten to řeší, stejně tak, jako kdyby si byl doma. Důležité je mít jen notebook na "svou" záruku oficiálně zavedený v systému (jsou na to formuláře) a pak nahlásit service taq :)