Stránka 1 z 1

Dell Latitude E6400 - nefunguje podsvicena klavesnice

Napsal: 13 dub 2016 01:56
od Peta84
Zdravim Vas

Koupil jsem si starsi notebook Dell Latitude E6400, pouze na internet, filmy atd.

Vzhledem k tomu, ze byvam na pocitaci hodne i v noci, zakoupil jsem si na internetu podsvicenou klavesnici a chtel ji vymebit za puvodni nepodsvicenou.
Po vymene klavesnice a naslednem zapnuti notebooku vsak nova klavesnice pouze chvili sviti, po cca 20 sec. zhasne a na nic nereaguje. Jednotlive klavesy nereaguji na nic jiz po zapnuti notebooku..

Nevite nekdo,co by mohlo byt u klavesnice za problem??

Predem diky za kazdou radu! :-)

Napsal: 20 čer 2016 18:15
od josebrno
řekl bych, že jde o nějaký konektor, nebo kontakt. Nepomohlo by proces výměny zopakovat? klidně se stejnou klávesnicí...

Napsal: 20 čer 2016 20:33
od tiktak
Kdyby byla nějak "blbě" zapojená, nerozsvítila by se pravděpodobně vůbec. Pokud alespoň po zapnutí chvilku svítí, je možné, že nemáš nainstalován její driver - je to v nějakém balíku a řeší to právě podsvícení klávesnice (je nastavitelné v nějakých módech jako furt vypnutá, furt zapnutá, zapnutí po stisku klávesy či touchpadu/trackpointu a čas, jak dlouho má ještě svítit. V tom balíku je myslím i ovládání jasu displeje přes utilitu i funkční klávesy a automatický jas (pokud je to verze displeje s čidlem osvětlení). E6400 jsem měl a v té době to myslím měl na starosti Dell Control Panel a klávesnice se dala ovládat i FN + snad levá nebo pravá šipka/ta druhá byla právě na displej.

Napsal: 21 čer 2016 08:44
od zivan
Podle popisu mi prijde, ze mu ta klavesnice nefunguje vubec, tj. nejen podsviceni.

Napsal: 21 čer 2016 10:55
od tiktak
Aha, tak to se omlouvám - to jsem přehlédl. Pokud nefunguje vůbec, je velký předpoklad, že je klávesnice v pr... Jde o to, kdes to koupil - pokud někde na oficálním shopu, samozřejmě bych reklamoval, pokud někde na bazaru pak máš asi smolíka - původní majitel/prodejce bude samozřejmě tvrdit, že bylo vše funkční.