Stránka 1 z 1

Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Napsal: 17 pro 2015 00:32
od airmt
Zdar,

používám už více než týden tenhle kousek a protože na českém webu není moc info o těchto noteboocích, hodím sem pár postřehů. Pokud by někoho zajímaly detaily, pište sem a já se pokusím odpovědět.

Mám sestavu s i5-6200U (Skylake), 8GB RAM, 256 GB SSD NVMe (Samsung PM951), Full HD displej, Win10.

Tady je zatím nejlepší recenze na webu, kde najdete téměř všechno:
http://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-1 ... 376.0.html
Vše řečené víceméně platí, jen s výjimkou spotřeby SSD - už jsou nové ovladače, které umožňují disku přejít do sleep stavu a významně tím prodlužují výdrž. Zatím jsem projel jen pár cyklů, ale dá se dostat i k 10 hodinám webového využití (nízká intenzita podsvícení, office, browsing ve FF s mnoha taby), při použití Edge by pravděpodobně šlo i více (minimální průměrný odběr v idle za 30 minut se zapnutou Wifi byl 2 W, při lehké práci to jde v pohodě do 4 W). Často zmiňovaný adaptive brightness nebyl zatím na mém kousku nějak výrazně znatelný a přijde mi, že se jeho efekt příliš přeceňuje. Na displejích s QHD+ to půjde deaktivovat, na FHD to nepůjde.

V krátkosti ještě pár dojmů - notebook je fakt o třídu menší než byste u 13" čekali, šasi je velmi pevné a kvalitní, nikde nic nevrže a nehýbe se, kloub displeje pevně drží (nejde otevřít jednou rukou, ale zato se neviklá), zvuk je na dané rozměry překvapivě velmi dobrý, klávesnice má nižší zdvih ale je kvalitní a tichá, docela se upatlává ten carbonový povrch kolem opěrek na ruce. Touchpad ještě potřebuje trošku vyladit (srollování), ale v zásadě je dobrý, hladký, bez zpoždění. Adaptér je hodně malý a dokáže nabít notebook do 2,5 hodiny. U mého kousku je nepatrně slyšet coil whine, tedy jakési elektrické šumění při vyšším vytížení CPU, slyšitelné to je ale jen při absolutním tichu a soustředění na sebemenší hluk. Ventilátor se téměř nespouští, pokud CPU není vytížené delší dobu někde přes 30-40 % (HD video na YT je bez chlazení), přitom notebook je studený. Podsvícení není nejsilnější mezi dnešními ultrabooky (má cca 270-300 nitů), ale rozhodně mi nějak zvlášť nechybí silnější intenzita díky matnému provedení. Nevýhodou může být absence HDMI, DVI, DP výstupu (je tu pouze USB-C které to vše nahrazuje), takže je potřeba použít redukci (od 300-500 Kč), to mi ale nijak zvlášť nevadí. USB-C zase bude umožňovat kompletní dokování z jednoho portu - nabíjení, externí 4K displeje, disky, periferie. Pár USB-C dokovacích stanic už se začíná objevovat, tak jsem zvědav jak to bude fungovat.

Tady ještě přidávám podrobné srovnání Full HD a QHD+ verze s nejnovějším BIOSem (1.1.7):
https://www.youtube.com/watch?v=VFF1RYy2bbs

Rozhodně tento Dell XPS považuju v současné chvíli za nejlepší 13" PC ultrabook na trhu.
Pokud by někdo sháněl info, klidně napište.

Re: Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Napsal: 27 led 2019 13:21
od viaza
Zdravím, chtěl jsem se jen doptat, stále jen pozitivní zkušenosti? A neupgrade-oval jsi náhodou na novější model XPS?

Zvažuji nákup 9360 (tam je snad trouble jen s tou killer wifi, ale je to přeci jen 2 roky starý model i když za super cenu an Alza nyní něco kolem 28k) nebo 9370 ale u té mám strach z těch ventilátorů alway-on při připojení AC adaptéru, které se dosti řeší v podstatě po celou dobu co je ten model na trhu a ještě jsem nikde nenašel kouzelné slovíčko "solved".

Re: Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Napsal: 18 úno 2020 21:39
od airmt
S ročním odstupem :-) ale aspoň přeci dodám, že mám 9350 pořád a považuju to za nejlepší kus HW, co jsem si kdy koupil. Dell s tímhle XPSkem utekl konkurenci a několik let. Vyměnil jsem jen SSD za větší a jinak jedu spokojeně už 5. rokem. Výhledově asi budu měnit baterku, byť stará ještě slušně drží, jinak noťas vypadá na ty roky pořád hodně dobře.