Dell XPS 13 (9350 Skylake)

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Příspěvekod airmt » 17 pro 2015 00:32

Zdar,

používám už více než týden tenhle kousek a protože na českém webu není moc info o těchto noteboocích, hodím sem pár postřehů. Pokud by někoho zajímaly detaily, pište sem a já se pokusím odpovědět.

Mám sestavu s i5-6200U (Skylake), 8GB RAM, 256 GB SSD NVMe (Samsung PM951), Full HD displej, Win10.

Tady je zatím nejlepší recenze na webu, kde najdete téměř všechno:
http://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-1 ... 376.0.html
Vše řečené víceméně platí, jen s výjimkou spotřeby SSD - už jsou nové ovladače, které umožňují disku přejít do sleep stavu a významně tím prodlužují výdrž. Zatím jsem projel jen pár cyklů, ale dá se dostat i k 10 hodinám webového využití (nízká intenzita podsvícení, office, browsing ve FF s mnoha taby), při použití Edge by pravděpodobně šlo i více (minimální průměrný odběr v idle za 30 minut se zapnutou Wifi byl 2 W, při lehké práci to jde v pohodě do 4 W). Často zmiňovaný adaptive brightness nebyl zatím na mém kousku nějak výrazně znatelný a přijde mi, že se jeho efekt příliš přeceňuje. Na displejích s QHD+ to půjde deaktivovat, na FHD to nepůjde.

V krátkosti ještě pár dojmů - notebook je fakt o třídu menší než byste u 13" čekali, šasi je velmi pevné a kvalitní, nikde nic nevrže a nehýbe se, kloub displeje pevně drží (nejde otevřít jednou rukou, ale zato se neviklá), zvuk je na dané rozměry překvapivě velmi dobrý, klávesnice má nižší zdvih ale je kvalitní a tichá, docela se upatlává ten carbonový povrch kolem opěrek na ruce. Touchpad ještě potřebuje trošku vyladit (srollování), ale v zásadě je dobrý, hladký, bez zpoždění. Adaptér je hodně malý a dokáže nabít notebook do 2,5 hodiny. U mého kousku je nepatrně slyšet coil whine, tedy jakési elektrické šumění při vyšším vytížení CPU, slyšitelné to je ale jen při absolutním tichu a soustředění na sebemenší hluk. Ventilátor se téměř nespouští, pokud CPU není vytížené delší dobu někde přes 30-40 % (HD video na YT je bez chlazení), přitom notebook je studený. Podsvícení není nejsilnější mezi dnešními ultrabooky (má cca 270-300 nitů), ale rozhodně mi nějak zvlášť nechybí silnější intenzita díky matnému provedení. Nevýhodou může být absence HDMI, DVI, DP výstupu (je tu pouze USB-C které to vše nahrazuje), takže je potřeba použít redukci (od 300-500 Kč), to mi ale nijak zvlášť nevadí. USB-C zase bude umožňovat kompletní dokování z jednoho portu - nabíjení, externí 4K displeje, disky, periferie. Pár USB-C dokovacích stanic už se začíná objevovat, tak jsem zvědav jak to bude fungovat.

Tady ještě přidávám podrobné srovnání Full HD a QHD+ verze s nejnovějším BIOSem (1.1.7):
https://www.youtube.com/watch?v=VFF1RYy2bbs

Rozhodně tento Dell XPS považuju v současné chvíli za nejlepší 13" PC ultrabook na trhu.
Pokud by někdo sháněl info, klidně napište.

Uživatelský avatar
viaza
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 27 led 2019 11:11

Re: Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Příspěvekod viaza » 27 led 2019 13:21

Zdravím, chtěl jsem se jen doptat, stále jen pozitivní zkušenosti? A neupgrade-oval jsi náhodou na novější model XPS?

Zvažuji nákup 9360 (tam je snad trouble jen s tou killer wifi, ale je to přeci jen 2 roky starý model i když za super cenu an Alza nyní něco kolem 28k) nebo 9370 ale u té mám strach z těch ventilátorů alway-on při připojení AC adaptéru, které se dosti řeší v podstatě po celou dobu co je ten model na trhu a ještě jsem nikde nenašel kouzelné slovíčko "solved".
v officu: MSI GE63 8RF-073CZ Raider (i7 8750H, 16GB RAM, GTX 1070)
něco lehkého na cesty: stále hledám :-( a nejsem schopen zvolit mezi HP, DELL, Lenovo a Acer

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dell XPS 13 (9350 Skylake)

Příspěvekod airmt » 18 úno 2020 21:39

S ročním odstupem :-) ale aspoň přeci dodám, že mám 9350 pořád a považuju to za nejlepší kus HW, co jsem si kdy koupil. Dell s tímhle XPSkem utekl konkurenci a několik let. Vyměnil jsem jen SSD za větší a jinak jedu spokojeně už 5. rokem. Výhledově asi budu měnit baterku, byť stará ještě slušně drží, jinak noťas vypadá na ty roky pořád hodně dobře.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů