Nefunkční Bluetooth

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
good007
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2014 20:55

Nefunkční Bluetooth

Příspěvekod good007 » 23 lis 2014 23:03

Dobrý den,

mám problém s bluetooth adaptérem v NTB Dell Inspiron 17 (3737). Ve správci zařízení se vše kolem BT adaptéru jeví v pořádku ale když dám vyhledávat zařízení, tak mi NTB nic nenajde... To samé, pokud hledám NTB např. z telefonu. Jinak proběhla přeinstalace win8 na Win7. Ale nikdy, ani s 8 a ani do teď jsem BT neřešil. Zkusil jsem snad všechny drivery z Dell podpory ale stále ni. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Díky za reakce

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 24 lis 2014 02:19

A v ovladači BT si "povolil", aby jej ostaní zařízení mohli detekovat? Nativně to bývá ve windows driverech vypnuté.
Pokud Ti nenajde počítač ostatní zapnuté BT adaptéry, je rozhodně něco špatně. Ještě jde o to, zda používáš Windows nativní driver, nebo přímo Dell drivery (upravené widcomm).
I BT adaptér je jenom hardware (v podstatě vysílač a přijímač na 2.4 GHz) a už jsem měl zkušenost s BT adaptérem (právě v Dellu), který se při instalaci tvářil "normálně", ale nevysílal ani nepřijímal, takže podobný problém, jako máš ty - nic mi nenašel a já nenašel počítač. Po výměně samozřejmě vše začalo fungovat.
Rovněž zkus na testy povypínat wifi (jak v notebooku, tak v okolí), případně pokud máš ještě nějaké bezdrátové zařízení (myš, klávesnici atd.), rovněž vypni - i agresivně nastavené jiné bezdrátové zařízení na podobné frekvenci to může rušit, i když by teoreticky nemělo.
To, že to fungovalo před reinstalací taky není směrodatné - BT adaptér může kdykoliv umřít (jako jakýkoliv jiný adaptér) a rovněž se může novou instalací přenastavit pásmo a kanál wifi i routeru, kde se mohou frekvence "potkat" a rušit.
Jak opakuji - je to málo pravděpodobné (ale i s tím jsem se setkal) a proto je to nutné vyzkoušet.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů