Problém s podsvícením monitoru XPS M1330

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
hovadko_bozi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2009 22:18

Problém s podsvícením monitoru XPS M1330

Příspěvekod hovadko_bozi » 19 zář 2013 16:15

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně nákupu součástek k rozbitému podsvícení displeje. Asi před rokem se mi podařilo shodit počítač, přičemž se rozbil kloub monitoru a odhalily dráty. S pomocí trochy kobercovky to fungovalo dál a i když monitor při neopatrném pohybu s notebookem zčernal, po opětovném nahození, popř. po počkání na spořič obrazovky, zase v pořádku fungoval. Před měsícem ale přestal fungovat úplně, takže jsem ho připojila k externímu monitoru. Bohužel tohle řešení fungovalo jen týden (a i tak to bylo na draka) a od té doby mám počítač jen jako lapač prachu. Zašla jsem s tím tedy do servisu, kde mi sdělili, ať raději investuju do nového, s čímž jsem se odmítla smířit, poněvadž na něj jednak nemám a jednak ten notebook jinak funguje.
Nakoupila jsem na ebay rozbité plasty podle seznamu komponentů mého počítače a teď bych potřebovala součástky, zajišťující podsvícení. LCD displej je v pořádku, s baterkou bych ten počítač mohla používat i nadále, kdyby to bylo jen trochu pohodlné, jenomže tomu rozumím jak koza petrželi. Popravdě jsem z toho zkratkovitého seznamu komponentů na stránkách Dellu nepochopila, které části se týkají podsvícení, abych je zkusila koupit podle čísel součástek, navíc nemám tušení, co by mohlo být rozbité, rozebrat monitor se bojím a chlápek v servisu se tvářil, že bude ochotnej to rozmontovat, až mu přinesu všechny součástky.
Takže vylučovací metodou jsem dospěla k názoru, že bych mohla potřebovat jedno nebo oboje následující:
http://www.ebay.com/itm/220760504729
a
http://www.ebay.com/itm/310710837641
Mýlím se? Nebo je potřeba ještě něco?
Moc děkuji za radu...

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 19 zář 2013 16:57

ahoj, píšeš že na externím monitoru ti již také nefunguje to vypadá na poškození základní desky a oprava se samozřejmě nevyplatí

hovadko_bozi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2009 22:18

Příspěvekod hovadko_bozi » 20 zář 2013 11:29

To vím, ale říkala jsem si, že problém s externím monitorem spočívá možná třeba v nějakém kontaktu, protože samotný displej při nahození vždy na vteřinu normálně problikne a jinak pokud na něj posvítím baterkou, tak je vše normálně vidět a funguje, akorát není podsvícený. Takže to na mě působí tak, že je opravdu problém s podsvícením...

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 20 zář 2013 12:30

jestliže je to tak tak je ko invertor ale pozor nemusí to být jen v něm, může to bít i poškození desky je to taková loterie koupíš invertor za 300 a stejně to nepůjde, u spadlých noteboků je to asi vyhozený peníz se s tím babrat, servizáci vědí o čem mluví, jen tak si zisk nenechají ujít, pravděpodobně to zkoušely a zlobilo to, osobně bych to prodal na aukru od kačky a koupil nový stroj, nebo zánovní

hovadko_bozi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2009 22:18

Příspěvekod hovadko_bozi » 20 zář 2013 15:17

Moc dík za odpověď. Asi zkusím investovat nejdřív ty tři kila, přece jen mě to bude bolet míň než 15 tisíc za novej notebook, i když to mě asi brzo čeká tak jako tak... Díky!

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 20 zář 2013 18:23

nemáš zač, napiš sem pak jak to dopadlo, jestli běží


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů