Přimrzlý Dell D430

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
MichMio
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2012 17:20

Přimrzlý Dell D430

Příspěvekod MichMio » 03 dub 2013 17:44

Zdravim,
koupil jsem použitý notebook Dell D430 2GB RAM, 64GB SSD.

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=3125146571

Po zapnutí najel docela hodně rychle, byl jakože čerstvě přeinstalovaný WXP a neměl nainstalovanou wifinu, ani síťovku a ještě něco kolem USB.
Když jsem doinstalovával wifinu tak mi přišel příšerně zamrzlý, všechno trvalo věčnost a když jsem otevřel nějaké další okno tak to trvalo věčnost než se otevřelo, pustil jsem si správce úloh, abych viděl co tomu je, ale procesor běžel tak na 1 až 3 procenta, tak jsem usoudil, že nějaký soft problém, rozhodl jsem se ho přeinstalovat, v četně fdiscu a rozdělení HDD tak aby tam opravdu nic nemohlo zůstat, teď ho instaluju, ale de to hrozně pomalu, napadá někoho čím by to mohlo byt? potřeboval bych vyloučit aspoň chybu železa, protože záruka je jen na vyzkoušení, tak jestli to mám vrátit, tak leda brzy, ale nechci to vracet, pokud je železo v pořádku.
Dík za každou radu
MM

MichMio
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 15 dub 2012 17:20

Příspěvekod MichMio » 11 dub 2013 13:06

Zdarvim,
tak jsem to nějak řešil a zjistil, že co se týče ssd jsem úplná lama, takže pro ty co by mohli mít podobný problém. V mém případě jich bylo hned několik. První problém byl, že WXP nepoznají SSD a tak naformátují HDD normálně, ale SSD potřebuje zarovnané oddíly a když tomu tak není výrazně ho to zpomalí. Také WXP nedokáže s SSD správně pracovat je toho víc podrobnosti třeba tady http://www.chip.cz/clanky/trendy/2009/1 ... -ssd-disky
Hlavní problém ovšem byl, že není SSD jako SSD, některé například ten můj, jsou parametry blíž SD kartě do foťáku. takže jeho rychlost je při čtení 60MBps místo 600MBps, což ještě není ten největší problém.Největší problém je odezva, která způsobí, že čtení krátkých věcí trvá věčnost. Například u mě DiskMark naměřil při zapisování 4kB rychlost 0,008MBps.
Já jsem tento problém vyřešil instalací WIN7, ale pod XP to jde taky, nicméně je to to o dost složitější a já jsem si na to po těchto zkušenostech úplně netroufal. Co neudělal WIN7 sám to dodělal Tweak-SSD, alespoň co se týče základní práce s SSD. Jako malý zázrak mě překvapil prográmek FlashFire, který zvýšil rychlost zápisu 4kB podle CrystalDiskMarku z 0,008MBps na 23MBps. netuším jak to dělá nebo jestli je to nějaká chyba měření, ale fakt je ten, že notebook jede od jeho instalace normálně. Pozor četl jsem, že tento program může způsobit dost velké problémy.
Nicméně řeším ještě jeden problém, nejede mi čtečka SD, netuší někdo kde se dá sehnat ovladač pro toto zařízení pod Win7? Dell bohužel pro D430 nemá žádnou podporu pro Win7. Ostatní ovladače jsem různě po netu našel.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů