Dell Inspiron 7720

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

re boost

Příspěvekod tomas.zh » 28 dub 2013 03:37

no tak to je, že OC ide len keď ide BOOST.

Mne po vybratí "adaptéra" pri zapnutom booku prestane fungovať ako BOOST, tak aj OC.

Notebook vypnem, adaptér na päť sekúnd vyberiem z booku, znova pripojím adaptér, book potom zapnem a boost aj OC funguje.

allwarez
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 13 úno 2008 08:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod allwarez » 13 kvě 2013 22:31

Vejde se do šachty pro druhý HDD SSD disk o výšce 9,5 mm?
Compal FL90.v2, GF 8600M GT 512MB, Intel C2 Duo T8100 Penryn 2.1 GHz, 4GB DDR2 667MHz

pheorinos
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 zář 2012 08:45

Příspěvekod pheorinos » 14 črc 2013 06:30

Co se tyce volby mezi procesorem i5 a i7 bude mit az takovy vliv na celkovou teplotu notebooku ? Videl jsem ho v czc a vazne mne zaujal. Jen ted presne nevim jakou prave konfiguraci vzit. Mne by urcite pro me uceli i5 stacila, jen nevim zda si mam jeste meco malo priplat na ukor mozneho tepla navíc. Vicene mene na nem budu hlavne jen na internetu a vecer obcas nejaky ten filmecek. Diky

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 14 črc 2013 09:45

Na takové použití by byla i7 úplně zbytečná. Teplotně by to při takovém vytížení problém nebyl ale i s i5 mám osobně problém s tím, jak se chlazení chová - v zátěži chladí super a při minimálním vytížení je notebook ticho třeba hodinu, protože chlazení sepne „až“ kolem 60°C. Problém ale je, že třeba při sledování youtube se často stane, že chlazení díky vytížení procesoru v prohlížeči Chrome sepne během desítek vteřin a ačkoli teplotu stáhne na asi 43°C tak to vytížení během přehrávání delšího videa způsobí, že se ventilátor odmítá vypnout, ačkoliv je už teplota nízko.

Co čtu v tvém dotazu na výběr notebooku tak jednak tenhle model má matný displej, který je sice super, ale psal si, že chceš lesklý. Jinak na takové použití bych také spíš doporučil spíš něco jiného. Kombinace 1080p a 17,3‘‘ hrozně nadsazuje cenu a popravdě, na filmy ti bude za chvíli líto, že sis radši nekoupil větší externí monitor. Proto bych doporučoval buďto levný stolní počítač (konkrétní sestavu můžu udělat později a v CZC ti ho smontují zdarma) nebo nějaký levný notebook a k tomu externí IPS monitor, v kategorii 23‘‘ jich je na výběr hodně a už od 4 tisíc korun.

Stolní počítač jde zařídit s kompletně pasivním chlazením, takže tam může být tichost maximální, notebook bude mít řadu jiných výhod, ale ventilátor čas od času sepne (závisí na modelu). Každopádně znovu bych si to rozmyslel, ono u tohoto Dellu a 17,3‘‘ s 1080p obecně bys připlácel za hardware, který vůbec nevyužiješ.
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V

pheorinos
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 zář 2012 08:45

Příspěvekod pheorinos » 16 črc 2013 12:40

Díky za Tvuj vystižní popis a rady. Ano slevil jsem z lesklého na matný, ale vážne bych chtel i nadale jen notebook. Bude na jednom miste, ale stale je tu ta moznost ho vzit sebou i kdyby dvakrat za rok na sluzebku. Nechci mit zadnou jinou krabici na zemi ani jinde. Netusil jsme ze bu du mit az takovy problem neco vybrat a stale kdyz uz neco si vyhlednu je tu spusty pro a proti. Kolikrat si rikam ze lepsi zit v blahe nevedomosti a jit a koupit bez moznosti o nem diskutovat a hledat ruzne recenze. Jeste jednou diky za Tvuj cas a pomoc.

niveses
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 pro 2010 18:36

Příspěvekod niveses » 16 črc 2013 22:12

Ahoj, tak sem taky nový majitel tohoto notebooku.
Chtěl bych se zeptat, zda Vám taky při režimu spánku notebook hučí a pokud vyndám napájecí kabel tak ještě více...
Je to chyba nebo "vlastnost"?

Jinak hned jsem osadil ssd disk Intel 335 180 a rychlost parádní. Mám konfiguraci i7/8GB RAM/Win7.

Díky

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 17 črc 2013 11:11

Toho jsem si vůbec nevšiml, zkusil bych googlit jestli má někdo podobný problém, normální mi to nepříjde...
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V

LordTMortis
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 zář 2008 15:53

malá recenze po 14 dnech používání

Příspěvekod LordTMortis » 25 črc 2013 21:17

Tento notebook (v konfiguraci zde: http://www.czc.cz/dell-inspiron-se-7720 ... 40/produkt) jsem si pořídil poté, co mi 12 dní po záruce odešel můj doposud favorizovaný HP Probook 4530s. Umřel náhle, a protože bez notebooku tak nějak nejsem schopen dlouhodobě fungovat, hbitě jsem začal pročítat recenze, a protože na Dell 7720 jsem kritiky zrovna moc nenašel, a protože je to poslední z velkých značek, jejichž výrobek jsem ještě nevyzkoušel, zaujal mě a pomalu se dostával na místo favorita.

Vzhledem k tomu, že každý týden cestuji, je pro mne stolní počítač spíš k menšímu užitku, než notebook - byť 17 palcový. Cestuji výhradně autem, takže není problém notebook hodit do batohu a batoh do auta :)

Takže to by na úvod asi stačilo a teď popíšu klady a zápory, jak je subjektivně po týdnu vidím já:

1) Vzhled - toto je velice subjektivní dojem, nicméně Dell 7720 je pro mne naprostý krasavec :) Ač pro mne design je asi tak někde poblíž konce mého seznamu priorit při vybírání, rozhodně potěší více, než klasické šedivé booky, kterých je dnes trh plný. Designově je vše sladěno docela vhodně. Takže za vzhled jednoznačně +.

2) Displej - full HD panel, který není ani vyloženě matný, ani lesklý, to je lahůdka. Oproti předchozímu HP probooku 4530s (čistě matný displej), Toshibě Tecre (matný HD+), Toshibě Satellite (lesklý HD ready), to bylo jako pravá mana. Podsvícení je rovnoměrné a barvy teplé (když jsem četl recenze, moc jsem tomu nevěřil, ale opravdu je to tak). Na displej se dá v pohodě koukat i za přímého slunečního světla - možnost nastavení síly podsvícení je opravdu hodně rozškálovaná, obvykle pracuji cca na 25% a považuji to za optimum. Když si pustím film a dám jas na maximum, sluníčko nedělá problém, i když sedím proti nezataženému oknu. Hodnotím kladně = +.

3) Ozvučení - tady jsem mírně zklamán. Skullcandy by měly být lepší repráky, než jsem měl v HP probooku, ale hrajou nic moc. Nezachrání to ani mini subwoofírek, ten spíš prdí než duní, ale kvůli zvuku jsem si book nekupoval. Doma i na chatě mám samostatný audio systém, který připojím k Dellu a hraje to OK :). Každopádně za vestavěný zvukový aparát -.

4) Konektorová výbava - Dell 7720 SE obsahuje pouze základní výbavu, nic extravagantního nečekejte. 4 USB 3.0 porty, VGA výstup, HDMI výstup, mikrofon, sluchátkový výstup, RJ45 + čtečka karet - a to je všechno. Na Express Card slot zapomeňte. Pro moje účely naprosto dostačující, nepotřebuji milion exotických portů - takže hodnotím plusem.

5) Klávesnice a touchpad. No, zde jsem mírně rozčarován. Na klávesnici jsem četl ódy, na touchpad kritiku jak hrom. Realita? Podsvícená klávesnice je naprosto úžasná a už si bez ní nedovedu představit život. Na brouzdání v noci netem, případně na práci v noci ideální. Podsvícení se dá regulovat 2 úrovněmi, 3. úroveň podsvícení vypne. Oboje se dá regulovat jak HW, tak SW. Problém ale je, že klávesnice je ošizená :( Chybí taková ta klávesa na vyvolání kontextového menu (dá se ještě vyvolat pravým myšítkem, ale já jsem spíš uživatel-klávesák než myšař, takže mě to docela sejří :( a druhej nebetyčnej průser - kam zmizela klávesa PAUSE/BREAK? Klasická kombinace Win+Pause = systém (a rychlý přístup např. do správce zařízení) je v tahu. Řeším to tak, že stisknu win+x a holt si na ten systém v kontextové nabídce doskáču, no... Trochu nešikovné, ale holt nikdy nic není dokonalé. Touchpad naproti tomu je na běžné používání OK, ale má pár otravných much - pokud na touchpadu přejedu zprava doleva, vyjede mi charm menu. Nedá se to vypnout (ani po usilovném googlení jsem nic nenašel), ale při troše obratnosti se tomu dá po čase vyhnout. No a druhý nešvar je, že touchpad je cca 5 mm v obvodu nefunkční. Dotyková ploška tam je, ale myší nepohnu. Smůla. Ani plus, ani mínus. Šedá zóna.

6) Výkon - jedním slovem, ultimátní. Stříhání videa, streamování, hraní her, cokoli si vzpomenete - zvládá na jedničku. Jo a světe div se - bez přehřívání a bez větráku, co ječí jak turbína! To mi spadla čelist skoro - dvě hodiny jsem na tom hrál Mass Effect 2 a větrák jel sice slyšitelně, ale žádná turbína. A teploty jsou taky ok - max 70°C grafika i procík. Probook se zahříval znatelně víc, a to to bylo jenom dvoujádro a bez silné grafiky. Hm. Jednoznačně plus

7) Záruka. NBD onsite servis v ceně? Hell YES! 2 roky jsou ok, ale dokoupil jsem za malý peníz ještě další 2 roky NBD onsite záruku (takže celkem 4 roky). Docela bych byl nerad, aby mi zase notebook odešel necelé dva týdny po záruce (zákonné). Další plus.


Vzhledem k tomu, že notebook od Dellu mám poprvé, byl jsem nemile překvapen podivným chováním BIOSu. Když mi totiž notebook došel domů, ihned jsem vyměnil HDD za SSD. Když jsem notebook pak zapnul, očekával jsem klasický BIOS - ale tento Dell má nějaký extra osekaný BIOS. Nic se v něm skoro nedá nastavit a boot order nefunguje. No, do BIOSu beztak moc často člověk nepotřebuje, takže vem to čert. Horší ale bylo, že jsem ve výchozí konfiguraci nebyl schopen přimět stroj nabootovat z DVD se systémem (Dell je jeden z mála výrobců, kteří dodávají společně s ntb i instalační médium). Po několika vypnutích a laborování, notebook nabootoval. V biosu jsem musel nastavit, že chci bootovat UEFI způsobem do Windows Manageru (nebo tak nějak) - no koukal jsem na to jak vejr, ale povedlo se. Když jsem pak po instalaci widlí zkusil přehodit systém na Legacy boot, nenabootoval jsem :) Nevím proč, nezkoumal jsem to dál - prostě jsem to zas přepnul na UEFI.

Když jsem chvíli notebook používal, chtěl jsem spustit nějaké zátěžové testy - a k tomu samozřejmě monitorovací SW. Zkusil jsem pustit AIDU64 a dostal jsem BSOD - to mě dost zarazilo. No ok, následoval restart. Když jsem se dostal po restartu do systému, přešla mě chuť laborovat a šel jsem si zahrát NFS run. Místo obvyklé plynulosti (vše na maximum) jsem měl slideshow! Hned jsem hru vypnul a šel se podívat do správce zařízení, co je s grafikou - jaké bylo moje překvapení, když GT 650M nebyla vypsána a ani po restartu a pokusu o reinstalaci driverů se grafika neukázala:( To už jsem byl opravdu v šoku - stroj za 26k a je to takovej křáp?? Takže jsem šel googlit. Našel jsem postup, který 50% podobně postižených uvádí jako zázračný - vyndat baterku, odpojit napájení a 30s držet knoflík zapínání. Byl jsem skeptický, protože většina lidí, co se jim stalo to samé, co mně, hlásila neúspěch. Jaké bylo moje překvapení, když jsem grafiku opět objevil, akorát že se hlásila jako Standardní VGA adaptér (výkon nula nula prd), nešly přeinstalovat drivery, nic. Tak jsem zkusil ji ze systému odebrat, restarovat a znovu instalovat. Nakonec se znovu objevila a já jsem zaplesal. Akorát nespouštět AIDU :)

Našel jsem i vlákno, které se této chybě přímo věnuje - je to chyba BIOSu a v Dellu už od března pracují na nové verzi BIOSu, který by tuto chybu odstranila... Asi si ještě počkáme - každopádně tady je to vlákno:
http://en.community.dell.com/support-fo ... geIndex=15

No... takže celkové shrnutí?

Jsem spokojen. Až na ten problém s grafikou (který se dá řešit i tak, že nahlásím závadu, přijede maník a vymění mi desku, kde grafika naběhne) vnímám samá pozitiva a rozhodně koupě nelituji.

Katris
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2013 08:25

grafika

Příspěvekod Katris » 25 pro 2013 08:36

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda je tento notebook vhodný, co se týče grafiky aj., pro grafické programy (Corel, Photo shop a jiné cadové programy). Jsem studentka umělecké školy, tudíž potřebuju ntb, který by zvládal tyto programy co nejlépe a bez problémů.
Pro mě je velkou nevýhodou jeho velikost a váha, jelikož do místa školy dojíždím, tudíž je nutné jej min. 2x do týdne převážet. Také tu píšete o jeho přehřívání, což se mi taky příliš nelíbí...
Tak se vás, lidí, kteří tomu rozumí 1000 x víc, než já, :D chci zeptat, zda mi tento ntb doporučujete, nebo by vás napadlo nějaké lepší řešení mého problému "notebook s výbornou grafikou".

Děkuju mnohokrát za případné odpovědi! ;)

Zax19
píše často
Příspěvky: 448
Registrován: 30 čer 2008 14:03

Příspěvekod Zax19 » 30 pro 2013 14:19

Hm, v jaké ceně? Viděl bych to tak na http://www.czc.cz/acer-aspire-v7-482pg- ... 24/produkt
Lenovo Legion 5-17ACH6H; DELL Inspiron 7720 SE, Toshiba Satellite Pro A300-15V

Katris
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2013 08:25

Příspěvekod Katris » 30 pro 2013 23:41

Ano... nějak kolem těch 25 tis., víc dohromady nedám...

Nevypadá špatně, ale moc se mi už, po předchozích zkušenostech, Aceru věřit nechce... nechci utratit tolika peněz a za rok šetřit na novej...

A taky nevím, zda neni potřeba náhodou čtyřjádro... já vím, že to neni asi cenově úplně tak jednoduché, ale kdyby přeci jen někoho ještě něco napadlo, budu opravdu vděčná... :)


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů