Dell XPS M1330 - už je

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 15 říj 2007 23:00

Mám naprosto stejný problém jako Radek.n každou chvíli mi zmízí ikona wifi a pomůže jen restart. Co mě ale otravuje daleko víc, že občas se XPSko nechce zahibernovat. Prostě zaklapnu víko a měla by následovat hibernace, ale každý třetí až pátý pokus skončí nezdarem. Prostě se vypne monitor, ale komp jede dál. Diody svítí, větráček jede. Nevíte co s tím. Navíc když počítač pouze uvedu do režimu spánku, tak ho nelze probudit. At zkousim tlacitko napajeni, klavesy, mys...proste porad spi. Jak ho probouzite Vy?

Moc díky za rady.

b00n
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 28 čer 2007 13:59

Příspěvekod b00n » 16 říj 2007 18:40

Budikem.

Ok tak vazne, zadne takove problemy s XPS nastesti nemam. To, ze se da nastavit, co se ma stat, kdyz zavres viko - zvlast v rezimu na baterii a zvlast pri napajeni ze site, to asi vis. Neco tam mas spatne, aktualizoval bych bios a vsechny drivery a pokud to nepomuze, tak bych zavolal do Dellu. Mozna ti spatne funguje detekce otevreni/zavreni vika notebooku?
| Dell XPS M1330 | T7300 C2D 2,0Ghz | 4GB Ram | 160GB disk 7200rpm | GF 8400M GS | LED Displej | 3 NBD |

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 16 říj 2007 21:06

b00n: Musím říct, že si mě fakt pobavil tím budíkem. :D Jinak sorry za lamovskou otazku, ale jak aktualizovat BIOS? Všude píšou různý varování jak to je nebezpečný, tak sem trochu vystrašenej. Přeci jenom by měl rodiče vykuchali, kdybych zničil komp za čtyřicet tisíc. Stáhnul jsem ten novej BIOS ze stránek Dellu. Spustil a napsalo mi to, ať resetuju systém, pak flashnu BIOS a je to. Ale já nevim co se skrývá za tím FLASH BIOS, tak sem to radši stornoval.

Proto se ptám stačí normálně spustit ten soubor co stáhnu, potvrdit a BIOS se mi aktulizuje sám nebo s tím musím dělat i něco jiného? Díky

Rexy

Příspěvekod Rexy » 16 říj 2007 21:15

to tripleX

nedavno jsem to delal - je to naprosto v pohode. skutecne staci spustit ten program a nechat to na nem.
u desktopu je to trochu nebezpecnejsi, protoze je moznost, ze vypadne elektrika, tady mas v zaloze baterku. to bys musel mit nejakou velkou smulu, aby to spadlo a to by ti meli uznat v zaruce.

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 16 říj 2007 21:32

Rexy: Díky. Flashnuto.

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 17 říj 2007 09:55

A?? Opravilo Ti to problém?? :) Mně po flashi BIOSu přesal pískat...
Dell Latitude XT

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 17 říj 2007 20:08

No abych rekl pravdu, tak me to pri vypnutym BT piska stejne. A ohledne toho hibernovani to se jeste ukaze. Od flashe jsem to hibernoval jen 2x a v pohode, tak se modlim, aby to vydrzelo.

Rexy

Příspěvekod Rexy » 17 říj 2007 20:20

to tripleX

no jo, ale bacha na to, IMHO chce to drtit prave ted, klidne si nastav hibernaci misto spanku, aby se to dobre proverilo, dokud mas malo dat. to proste MUSI chodit!!!

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 18 říj 2007 14:17

Rexy: Díky za rady.

Možná další ze série "debilních" dotazů, ale...když si chci prohlédnout např. tyto stránky http://bonusweb.idnes.cz/ tak mi to šedé pozadí hrozně nepříjemně bliká. Neví někdo čím to je?

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 18 říj 2007 16:23

Myslím, že to bude prohlížečem... :?
Dell Latitude XT

Luke 44
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2007 10:45

Příspěvekod Luke 44 » 18 říj 2007 22:59

tripleX

Je to jen nastavením... Lze vyřešit vypnutím v quicksetu (tuším menu brightness)...

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 19 říj 2007 11:34

Luke 44: Díky, ale asi sem uplně blbej nebo to špatně chápu. Já mohu v quicksetu nastavit pouze světlost displaye a nemohu tam nic vypínat.

Jinak ta hibernace blbne pořád. Někde jsem se dočetl, že údajně je ve Vistách hibernace to co bylo v XP režim spánku a naopak. Může mi prosím někdo jen ve zkratce vysvětlit jaký mám tedy ve Windows Vista používat režim, když chci notebook přenést v batohu z místa na místo a jaký, když ho chci nechat třeba jen přes noc ležet na stole. Podle nápovědy ve Windows bych měl používat v drtivé většině režim spánku resp. hybridní režim spánku a pouze když vím, že nebudu počítač hodně dlouho využívat, tak mám použít hibernaci resp. dlouhodobý režim spánku(což jestli správně chápu je právě hibernace). Je tomu tedy tak? Že když počítač vezu třeba jen z koleje domů nebo nesu na přednášku, tak ho mám jen uvést do režimu spánku nikoliv hibernovat? Moc díky. Jsem z toho vážně zmatený.
Naposledy upravil(a) tripleX dne 19 říj 2007 12:39, celkem upraveno 4 x.

Luke 44
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2007 10:45

Příspěvekod Luke 44 » 19 říj 2007 12:01

tripleX

Určitě to tam někde bude... měl jsem stejný problém... Buď je to vážně v quicksetu nebo u ovladače grafiky (nevím přesně, nemám ten počítač u sebe)... Je to snad něco jako rádoby šetřící funkce...

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 19 říj 2007 12:36

Luke 44: Budu tedy hledat. :)

Rexy

Příspěvekod Rexy » 19 říj 2007 13:15

to tripleX

nedavno to tady nekdo popisoval lip :D

ad hibernace:
vsechno prave rozpracovane se ulozi na disk a notas se vypne (uplne).
zadne "probuzeni" z hibernace vlastne neni, proste zapnes notas a on si pamatuje, ze musi vratit vsechny ty ulozene udaje, takze se dostanes presne do stavu pred tou hibernaci.
v dobe hibernace si muzes notasem hazet, protoze je normalne vyplej, akorat ho musis zase chytit.

ad spanek:
vsechno prave rozpracovane se ulozi do pameti (kdyz nema dost pameti tak si "odlozi" i na disk) a notas povypina vsechny nepotrebny zarizeni - o tomhle stavu svedci ta "hnipajici ledka".
probuzeni je nastaveno napr. na otevreni vika a trva par vterin, pac to taha jen z te ramky.
pokud bys mel vybitou baterku a v dobe spanku by vypadl zdroj, tak mas smulu a prijdes o ta aktualni data a mozna te bude system buzerovat, ze musi jit na posledni bod obnovy.

ad batoh - nejsou-li problemy, tak bych hibernoval, protoze vim, ze se mi ani nahodne neprobudi a nezacne smejdit po disku, zrovna kdyz si vesele poskocim na vyhybce.

ad stul v noci - kdyz nejsou problemy, tak spanek.

kdyz jsou problemy, tak na to nespolehat, radsi vypinat a opruzovat servis at poradi, od toho sis ho zaplatil.

kdyz sis ho nezaplatil, tak bych udelal cistou reinstalaci operacniho systemu (kdyz nepomohl novy bios) a pak uz bych byl opatrny na to, co a jak (bez ochrany) si na masince pustim.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů