Dell XPS M1330 - už je

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
mouchan
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2008 13:36

Příspěvekod mouchan » 23 srp 2008 11:55

mam los problémos, jen surfuju na netu a ICQ a sem tam mail a větráček mi jede na plný koule, neni nějaká pečeť tam když to rozdělám že sem v prdeli?

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 23 srp 2008 15:14

žádná pečeť neni 8)
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

jirkaryba

Jas displeje

Příspěvekod jirkaryba » 23 zář 2008 09:44

Zdravím všechny,

přítelkyně má tento NTB taky. Před týdnem jsem musel přeinstalovat systém a mám menší problém. Při běhu na baterii nemůžu nastavit maximální jas displeje, jede max na polovinu. Ve Vistě sem všechno nastavil na maximum, ale ať dám jakýkoliv výkon tak prostě nic. Při zapojení do sítě je všechno v poho. Předtím to jelo normálně. Má LED podsvícení a X3100.

Jo a ještě se při chodu strašne zahřívá adaptér, nedá se ne něm skoro udržet ruka. Má někdo podobný problém??

Díky za odpověď.

Marsus
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 21 čer 2007 22:07

Infraport

Příspěvekod Marsus » 25 zář 2008 17:29

Mám XPS-ko a Vistu Premium, mám problém, že mi nefunguje diaľkové ovládanie, to čo je v Expresscard slote. Predtým fungovalo. Kúpil som aj novú baterku, čo je v ňom a nič. Volal som aj na podporu, nepomohlo. Neviete, kde sa nastavuje infraport alebo kde sa dá skontrolovať? V biose som nenašiel nič ani v správcovi zariadení vo Viste. Díky, je to súrne.

tripleX
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 21 kvě 2007 14:43

Příspěvekod tripleX » 06 říj 2008 14:34

Chlapi, už mám další problém s tím svým střepem. Když jedu na baterku, tak to šlape...pořád hlasí třeba ještě hodku zbývající výdrže a pak to během minuty spadne na 5%-hibernace. Baterka je stará cca. rok, byla spíše šetřena a noťas neudrží už více jak 90 minut. Já jako laik se domnívám, že je baterka v pytli. Je to tak? Díky

Jinak fakt skvělá investice to byla do XPSka. Není dne kdy bych nelitoval jeho koupě. Celým rokem užívání mě provází vysokofrekvenční pískání jak při provozu na baterku, tak při napájení ze sítě. Při použití baterky je to pískání natolik slyšitelné, že o přednáškách ruší i kolegy vedle. Když chci večer pracovat, tak to také nelze, protože v tiché místností to řve i když napájím přes síť. Dříve pomohlo zapnutí BT, což mi radil swarm, ale potom co mi vyměnili desku, už zapnutí BT nepomůže. To taky nechápu. Jediné co pomůže je RMclock se zapnutým HLT, což ale znamená 100% vytížení procesoru.

Jinak suma sumárum. Neskutečně otravné pískání, odešla už deska s grafikou, odešel i fingerprint, teď po necelém roce spíše podprůměrného používání i baterka u které mám tu smůlu, že mi je i záruka prd platná. Když někdo vidí, že mám Dell, tak třeba pronese něco ve smyslu, že fakt musím být asi spokojenej, rychle pak každého vyvádím z omylu. Do teď nechápu, jak jsem mohl být tak blbej a koupit XPSko. Ségra má pitomou Toshibu za 17tisíc, což není ani polovina toho co jsem dal já, a naprostá spokojenost. A to ten noťas huntuje možná víc jak já.
DELL XPS M1330

Chlastien
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 zář 2008 00:36

Levý bok

Příspěvekod Chlastien » 13 říj 2008 21:13

Hojte všichni! :) Poradte mi prosím, dneska mi přišel tenhle supr notebook a po levé straně na boku co nejblíže přední části notebooku je jakási "záslepka", ale nevím jestli je to otevíratelné či nikoliv? Co se pod ní skrývá skrývá-li se tam něco? :) Díky ;)

mike76
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 26 bře 2008 21:26

Re: Levý bok

Příspěvekod mike76 » 14 říj 2008 17:49

To máš asi na mysli plastovou záslepku do ExpressCard slotu. Dá se normálně vyndat:-)

Chlastien
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 zář 2008 00:36

Příspěvekod Chlastien » 14 říj 2008 20:23

No Express card slot je vpravo, ne? Tohle je vlevo-naproti. Nebo má sloty dva? :)

Marsus
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 21 čer 2007 22:07

Příspěvekod Marsus » 14 říj 2008 21:46

No tak to je HDD, neodporúčam vyberať, hlavne pri zapnutom ntb. :D Aký máš pre zaujímavosť harddisk? Veľa pohody a bezporuchový chod ti prajem. Keby niečo tak napíš.

Chlastien
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 zář 2008 00:36

Příspěvekod Chlastien » 15 říj 2008 19:40

Ou, tak to určitě otevírat nebudu. :D Moc díky za odpověd, mám 320GB 5400ot. ...Samsung tuším.
Jen by mě ještě zajímalo jak to řešíte s odíráním notebooku v místech kde dosedá rám okolo displeje na ten hliník. Někde jsem četl že po pár týdnech se to odírá, tak přemýšlím, jestli tam mám třeba nalepit takové ty skluzničky co se dají koupit třeba k herním myším od steelseries atp. A nebo se to neodírá vůbec i přes to že tam nejsou ty gumičky jako na větším bratříčkovi xps m1530?

Marsus
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 21 čer 2007 22:07

Příspěvekod Marsus » 15 říj 2008 19:51

Ja mám takú molitanovú podložku, ktorú som tam mal od začiatku, pri prenášaní to vložím medzi telo a lcd a je to v pohode, iní myslím písali, že dostali nejakú látkovú utierku, po vašom hadřík.

Chlastien
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 zář 2008 00:36

Příspěvekod Chlastien » 15 říj 2008 20:09

No jo ale to není do školy nic moc... abych se staral o podložku či hadřík když potřebuji rychle vypadnout z předášky to asi nepůjde...;) Spíš mi šlo o to jestli někdo s tím odíráním nemá zkušenost a nebo tedy alespon nějakou informaci z doslechu zdali to pravda je a pokud ano jestli má cenu tam ty slidery z myši lepit. :)

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 17 říj 2008 00:32

trochu je to na viku znat, ze se to opira o ten hlinik, ale nic drastickyho. Po roce celkem castyho prenaseni a denniho pouzivani to ani moc videt neni :)
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

mikro
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 18 říj 2008 20:46

Příspěvekod mikro » 18 říj 2008 21:04

dobrý den,
teď jsem nastoupil na VŠ a protože ve škole tvrdnu někdy mezi přednáškami i 3 hodiny tak bych chtěl aby to zvládlo i filmy a nějaký třeba starší hry abych si zkrátil čekání. Začal jsem přemýšlet o ntb a tenhle dell mě zaujal a mám pár dotazů. Jinak doma počítač mám, takže bych chtěl spíš něco přenosnějšího pro to jsme zvolil 13,3.

1)Doma mám lcd 22, takže kdybych na něm pracoval doma, tak bych ho připojoval k němu. Ale používám dvi takže předpokládám, že budu potřebovat nějakou redukci(?) Koukal jsem na tuhle redukci: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45139. Má někdo s tim někdo zkušenosti ?
2)Vzít 5400(320gb) nebo 7200(160gb) disk? Je ten 5400 o hodně pomalejší? +-160 gb navíc bych určitě využil.
3)Jaké příslišenství se většinou dodává k ntb u našich prodejců? (např alza,czc,mironet)

+kdyžtak nějaká vaše subjektivní +/- názory.

předem díky

Chlastien
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 zář 2008 00:36

xps m1330

Příspěvekod Chlastien » 18 říj 2008 22:08

No já mám tenhle notebook teprve asi týden, ale zatím naprostá spokojenost, konstrukce výborná, skvělý design a hry se na něm byť třeba na nízké detaily dají hrát všechny. Co si ale budem povídat notebook jako takový není na hry (myslím obecně..), zvlášt když ti doma stojí desktop. Byl jsem na tom úplně stejně jako ty, doma 22" a solidní stroj a tohle jsem koupil jen jako PC do školy a na přenášení. Mám v něm 320GB disk, LED podsvícený displej, T8100 intel a 8400GS a s tou nejslabší baterií (4 články, 37Wh) vydrží cca 1,5 hodiny (hlásí dvě hodiny po nabití..), což je myslím hodně solidní na tak slaboučkou baterii.
A jestli máš doma normální fungující desktop tak myslím že není důvod připojovat k monitoru notebook. Stačí si jen synchronizovat složky pokud je to opravdu tak důležité mít provázané počítače do jednoho a nebo postačí flash disk na přenesení dat z desktopu do notebooku a obráceně. Doma normálně funguji na desktopu a ve škole na booku a nijak mě to neomezuje.
Toť asi vše. :)


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů