DELL XPS 15 L501X (L511z) podsvícená klávesnice - výměna

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Šimek

DELL XPS 15 L501X (L511z) podsvícená klávesnice - výměna

Příspěvekod Šimek » 04 kvě 2011 09:44

Ahoj,

jsem tu nový a řeším problém s klávesnicí. Vlastním DELL XPS 15 i7 740Q. Psal jsem několik emailů na na RaDell, tak na Dellpoint, odpověď je vždy taková nedokonalá. Chtěl bych podsvícenou CZ klávesnici, ale nikde jsem se nedozvěděl, jestli se dělá pouze US verze nebo zda je možné sehnat i CZ verzi. US verzi jsem zavrhl, přece jenom bych rád CZ. Jak nejlépe to zjistit? Byla mi nabídnuta právě ta US verze za cca 1500-2000,.Kč bez DPH, to bych i dal, ale jak z toho udělat CZ verzi, tady jsem se dočetl něco o přelepech, kde přesně se to sežene a hlavně jak to vypadá, aby to nebyla nějaká "opičárna"

Jen pro upřesnění podotýkám, že na stroji mám verzi notebooku XPS 15 L501X, ale podle service tagu to ukazuje L511z

Díky za rady a omlouvám se možná promitivním příspěvkem.
Naposledy upravil(a) Šimek dne 04 kvě 2011 09:48, celkem upraveno 1 x.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 04 kvě 2011 09:47

Tak mám odpověď z DellPointu a CZ podsvícená klávesnice prostě neexistuje, myslím samozřejmě na XPS 15 to co mám já. US verze samozřejmě je, to je jasné, otázka zní, zda by šla vyměnit určitá tkačítka z CZ na tu US podsvícenou, zkoušel jste to někdo řešit až takovým to pokusem? Tlačítka vyndat jdou, to je jasné, ale je to záměné? Nevím zda do toho pokusu jít, je to pokus za 2500,-Kč a doufat, že si nezničím i tu CZ

Další věc je ta, když už budu mít tu US verzi, tak jestli je v notebooku připraven konektor, kam se ta klávesnice zapojí a jak to je se SW, kouzkal jsem na nějaké stránky a pokud je tam ta podsvícená klávesnice, tak nabízí ještě další možnosti nastavení, ale v CZ samozřejmě není, tak jak to bude po SW stránce, bude tam možno něco dohrát, nastavit, nebo se to tam automaticky objeví až se klávesnice připojí - v to ale nedoufám, právě vzhledemn ktomu, že se pro CZ vůbec podsvit nedělá, tedy co se řady XPS týče.

Děkuji za rady.

elkey
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2008 19:21

Příspěvekod elkey » 04 kvě 2011 19:14

co sa tyka konektoru na podsvietenu klavesnicu, ten je pri modeloch, ktore ponukaju moznost podsvietenej klavesnice, vo vsetkych sasi bez vynimky, nakolko je to masova vyroba.
Po dalsie, kto raz vyskusal podsvietenu klavesnicu, uz ju neopusti (kam sa na to hrabe lampicka pri thinkpadoch, podla mna). Ja si bez toho kvalitny notebook uz ani neviem predstavit takze v tomto ti to len odporucam. Ale musis si zvazit sam (co sa tyka fin. situacie, pohodlnosti).
K tomu, ze je len UK resp. US. tak to z mojho pohladu je uplne zanedbatelne, pretoze neviem ake mnozstvo textu pises s diakritikou (ja teda minimum, v zasade len oficialne veci do skoly), nakolko uz sa od toho dost upusta. A zase na druhu stranu ak pises kvatna textu, kde je nevyhnutne mat diakritiku, tak predpokladam, ze ti strojopis nedela problem a navyk na to kde aky znak/pismeno je, je otazkou max. tydne, dvou. Tiez mam UK podsvietenu a najskor som uvazoval zakupit nejake popisky (urcite sa take nalepovacie predavaju aj v CZ, na SVK som to videl) ale fakt po 2 tyzdnoch som si zvykol ani neviem ako.
A ohladom napadu vymienat tlacitka z tej nepodsvietenej na podsvietenu, tak to hlupost. Pasovat budu ale raz mi jedno tlacitko vyskocilo a dostat ho spat bolo o nervy- to je praca ako pre hodinara. Nehovoriac, ze pri tomto mojom zakroku prisli o zivot dalsie 2 susedne tlacitka a tak som to nakoniec vyriesil cez NBD :D A technikovi som ani nemusel na druhy den hovorit, ze co som s tym robil. Len sa nad tym zasmial a vymenil to bez nejakych reci :))
Takze result: ak mas na to peniaze, ber podsvietenu, tlacitka nemenit, ak si inak s tym neporadis, tak kupit nalepovacie popisky.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 04 kvě 2011 20:00

Ahoj, neco takoveho jsem potreboval slyset, slo mne hlavne o vymenu a o zapojeni, klavesnici jsem mel uz dokonce venku, ale nejak jsem nevedel kam poradne koukat co se tyce toho konektoru, tak jsem psal pro jistotu jeste email do DellPointu a do patku bych mel dostat odpoved, zjistuji kompatibilitu desky primo u vyrobce, tak snad se to jen potvrdi.

Jak to je prosim te, kdyz jsi tam tu klavesnici dal, tak hned fungovala nebo jsi musel nahravat nejakou utilitu nebo neco aktivovat v BIOsu? Prave co jsem videl na US ukazkach, tak kdyz se zmacke to dotykove tlacitko a jak vyskoci tabulka s ruznym nastavenim wifi, BT, baterie atd, tak tam prave byla i volba nastaveni jasu klavesnice, casu vypnuti atd. Jak to je ted u tebe? Dale zda jsou podsvicene jen popisky nebo zda to i nekde nepekne prosvicuje okolo tlacitek nebo na ktajich.

Diky za zotpovezeni otazek.

elkey
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2008 19:21

Příspěvekod elkey » 05 kvě 2011 21:50

tak ja mam ntb z UK dovezeny a uz bol zakupeny s UK podsvietenou klavesnicou. Ja som nic nemenil. Ale ked mi ju technik raz menil, ked som urval nejake tie tlacitka, tak v sasi pod klavesnicou su 2 konektory. Podsvietena klavesnica ma 2 napajacie kabliky, nepodsvietena len 1. Kedze bola original uz zakupena, tak ja som ziadny driver ani nic s nastavenim v biose riesit nemusel. Klavesnica ma 3 polohy, 100%, 75% a 0% podsvietenia.
A ked sa na nu pozeras +/- zvrchu, tak su vidis podsvietene popisky, ked sa pozeras sikmo z uhla, tak samozrejme to presvita skrz skary. Ale nic iritujuce.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 06 kvě 2011 06:27

Aha aha, takze jsem stejne stale na zacatku. Ten technik ti menil celou klavesnici nebo jen ta poskozena (vypadla) tlacitka?

elkey
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 zář 2008 19:21

Příspěvekod elkey » 06 kvě 2011 09:13

komplet celu klavesnicu. Ale menil to na 2x. 1x doniesol nepodsvietenu slovensku (nerozumiem ako ich to v delli napadlo, ci nemaju toto evidovane alebo co) ale ked ju odmontoval, tak hned zistil, ze je podsvietena- mala totiz tie 2 napajacie kabliky. Tak potom musel prist este na dalsi den s podsvietenou.
Z toho vyplyva, ze tie klavesnice su naprosto totozne typy. A konektor na zapojenie posvietenia je zabudovany na doske v sasi urcite vo vsetkych, nakolko celosvetova produkcia sa vyraba spolocne niekde v cine alebo indii.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 06 kvě 2011 09:27

Jasne, dneska bych mel mit oficialni odpoved z DellPointu, jakmile bude vse potvrzeno, tak objednavam US klavesnici a pak se snad uz jen budu tesit az prijde. Predpokladam, ze by mohla byt i skladem v CR.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 08 kvě 2011 08:49

Tak jsem to nevydrzel, email zatim nic, tak jsem vzal sroubovacek a rozdelal opet notebook, byl jsem zvedavy, zda tam bude opravdu ten konektor pripraveny. No a on tam opravdu je. Dokonce jsem zacal studovat i ta tlacitka na klavesnici a vyndat jdou, je to sice poplacka, ale zase v praci delam jeste asi tak 100x jemnejsi mechaniku, tak by s tim problem nemel byt, jen musim pockat jak bude presne udelane to podsviceni, aby ta tlecitka vubec zamena byla. Uvidime az dorazi klavesnice. Pro ostatni prokladam fotografie pro predstavu.

Hm, tak nepridavam, nikde nevidim moznost pripojit prilohu. :roll:

Šimek

Příspěvekod Šimek » 09 kvě 2011 17:27

Tak mam potvrzenou kompatibilitu klavesnice a meho stroje. Dneska jsem ji objednal, tak se na nu uz tesim.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 12 kvě 2011 16:09

Tak klavsenice vcera prisla a uz je nainstalovana, hned po spusteni se i vytvorila dalsi zalozka v nastavovacim menu na moznosti podsvitu klavesnice.

Šimek

Příspěvekod Šimek » 20 kvě 2011 12:35

Šimek píše:Tak klavsenice vcera prisla a uz je nainstalovana, hned po spusteni se i vytvorila dalsi zalozka v nastavovacim menu na moznosti podsvitu klavesnice.


Tak jak rychle přišla a dala se do notebooku, tak rychle šla ven, byl problém s mezerníkem a to ten, že velice špatně reagovala jeho levá část, prostředek a pravá část úplně v pohodě, hned druhý den přišla klávesnice nová a problém úplně stejný, takže obě klávesnice vracím a budu používat tedy nepodsvícenou CZ co tam byla. Podle vyjádření se zřejmě jedná o celou vadnou sérii US klávesnic. Jinak tlačítka jdou vyndat absolutně bez problémů, to pro ty, co by si chtěli třeba zaměnit Y a Z. Trošku jsem si i myslel na to, že bych tam dal tlačítka s CZ diakritikou, ale ta jsou jen natištěná, nejsou průhledná, takže podsvit by stejně nebyl, ale jinak vyjmutý a nandání tlačítka je otázka pár vteřin.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů