Dell nedobíjí

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
hhhiker

Dell nedobíjí

Příspěvekod hhhiker » 04 kvě 2011 08:27

Pěkný den, mám na vás dotaz ohledně mého Della. Mám Dell Inspiron 1545 a nedobíjí baterku. Zobrazuje se mi, že je notebook zapojenej do sítě, ale že se nenabíjí. Asi před měsícem, občas nabíjel a občas ne a když nenabíjel tak psal, že nemám originální 65w adaptér, ale ten mám. Nemáte někdo zkušenost s podobnou závadou? Třeba stačí jen něco nastavit nebo restartovat.. Chtěl jsem se jen zeptat než ho odnesu do servisu. Díky za rady a nápady.

mike76
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 26 bře 2008 21:26

Re: Dell nedobíjí

Příspěvekod mike76 » 04 kvě 2011 18:09

Vzhledem k tomu, že psal, že se mu nelíbí adaptér, tak bych to viděl na vadný adaptér. Není možnost si někde půjčit na vyzkoušení jiný?
DELL: C400; D400; D410; D620; XPS1210; E6400; Vostro V130

kristian162

Příspěvekod kristian162 » 04 kvě 2011 18:55

ja mam na svojom delli Fn skratku, ktorou si vypnem nabijanie, ked som na sieti. Notebook sa pri tom tvari ze nabija, ale ked zajdem na ikonku baterky, tak je vypisane nenabija sa.

hhhiker

Příspěvekod hhhiker » 04 kvě 2011 19:34

a kde bych našel tu fn skratku? adaptér mam osmiúhelníkovej a nikdo v okolí stejnej nemá :(

hhhiker

Příspěvekod hhhiker » 04 kvě 2011 22:23

tak adaptér to není :( s fn skratkou jsem zkoušel kdeco, ale nevim která kombinace by to měla zapnout, asi je to rozbitý..

P4d0uch
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 dub 2011 14:44

Příspěvekod P4d0uch » 10 kvě 2011 10:39

ja kdyz kliknu pravim tlacitkem na ikonu baterie tak tam mam moznosti Dell a tam si taky muzu vypnout nabijeni. ale mam Vostro 3450 takze nevim

Šimek

Příspěvekod Šimek » 10 kvě 2011 17:29

tim to nebude, kdyz se zakaze rucne nabijeni a notebook se vypne a zapne, tak opet nabiji, ta funkce se deaktivuje, jedine, kdy je stale funkcni je restart, hibernace a rezim spanku, navim to po zapnuti upozorni, ze bylo zakazano nabijeni. Teda alespon u meho XPS 15, ale predpokladam, ze to tak bude u vsech Dellu.

hhhiker

Příspěvekod hhhiker » 22 kvě 2011 19:54

tak problém jsem stále nevyřeil, ale přišel jsem na další věc jak se možná ta samá závada projevuje. Dříve se mi na displeji zobrazovalo poleprůhledné okno (ne od windows) když jsem nastavoval hlasitost, jas, zapínal a vypínal wifi atd. Teď jsem si ud´vědomil, že okna se přestala zobrazovat ve stejnou dobu jako přestal dobíjet. Nemohla by to bít softwarová závada, nepomohl by nějaký ovladač dell, nebo něco takového?

Šimek

Příspěvekod Šimek » 22 kvě 2011 20:14

Zkoušel jsi Dell Support Center?

hhhiker

Příspěvekod hhhiker » 22 kvě 2011 21:11

nezkoušel, jak to funguje?

vanilka
píše často
Příspěvky: 269
Registrován: 18 črc 2009 19:20
Bydliště: v zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vanilka » 26 čer 2011 16:27

pricinou nedobijeni je problem s rekogniskaci adapteru - viz. http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=31257 . u DELL-u to funguje tak, ze pokud deska nezjisti typ adapteru, nenabiji baterii. ve vetsine pripadu je problem v samotnem zdroji respektive v poskozenem ID chipu. podekuj konstrukterum, kteri vychytane pripojili stredni vodic v kabelu adapteru primo na ID chip bez jakekoliv ochrany. potom staci mensi napetova spicka napr.pri pripojovani kabelu k notebooku a je vymalovano.

gully
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 srp 2012 06:46

Re: Dell nedobíjí

Příspěvekod gully » 02 pro 2019 22:58

Vím, že otevírám archaický téma, ale můj problém se zdá být stejný a model notebooku je stejný. Pkud ntb vypnu, začne se nabíjet, po zapnutí přestane. Adaptér jsem vyměnil za originální nový, problém se nevyřešil. Pak se na chvilku (cca 3 týdny) problém ztratil a teď je tu zase. Chci se zeptat, než zavolám na podporu a dám ntb do pozáruční opravy, jestli není známé nějaké jiné řešení?


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů