Dell XPS 15/17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Mazarini

Dell XPS 15/17

Příspěvekod Mazarini » 19 úno 2011 10:01

Má někdo zkušenosti, nebo je někdo dokonce vlastníkem notu Dell XPS 15 nebo 17 ?

Hadriel
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 18 čer 2007 22:43

Příspěvekod Hadriel » 11 bře 2011 11:48

Trochu upravim dotaz.

Jak koupit u nás nové XPSka (15;17) se Sandy Bridge? Pokud možno, tak abych si to mohl sám nakonfigurovat. Protože třeba u CZC je maj, ale už v předem daných konfiguracích, takže to co si na dell.com postavim a vyslo by mě to i s poštovným přes shipto.cz k nám za nějakejch 28k, tak to oni prodávaj za 35k a jěstě tomu některý věci chybí..

Tak proč si to nekoupím v USA a nepošlu sem? Jsou tu 2 problémy:

1. Záruka. To se ale dá vyřešit dokoupením mezinárodní záruky až na 4 roky, takže to pak není problém reklamovat u nás, dokonce možná i se službou NBD.

2. Česká klávesnice. V USA konfigurátoru je na výběr pouze anglická s nebo bez podsvícení. Jak tam ale dostat českou, nejlépe s podsvícením, bez ztráty záruky nebo nějakého přelepování. U nás se XPS oficiálně neprodávají, tak nevím, jestli by mi náš Dell servis za nějaký poplatek dokázal vyměnit klávesnici za českou..

Pokud někdo víte o nějakém způsobu, jak sem ty nové XPS dostat s možností konfigurace, zárukou a českou klávesnicí, dejte vědět :)
P370EM 90% GAMUT | Core i7 3630QM | 16GB RAM | AMD 7970M 2GB |
2x Seagate 750GB RAID 1 | 256GB mSata SSD | DVD RW | Intel WiFi + BT | W7 64bit | Razer DiamondBack Plasma LE/ Imperator/Logitech Performance MX | HTC One M9| Asus Transformer Pad Prime

munch

Příspěvekod munch » 17 bře 2011 12:45

ahoj já jsem si objedna dell xps 17 v polsku kde má dell uplně normální zastoupení, i s konfigurátorem, ted k tvým problémům

1. NBD platí i u nás

2. českou klavesnici si mužeš dokoupit i u nás již ted z xps l701x která je shodná, vyměnu zvladne každej sám, na netu je milion návodů cena cca 3500kč, ja si za to vzal lepší procák:) přelepy stojej 40kč

konkrétně jsem objednal us international backlit, plus přelepy pro diakritiku, vtom problém nevidim

ted ke konfigurátoru v usa, o tom si můžeme nechat jen zdát, jestli teda zrovna nejsi v usa a nechces si ho přivézt v příručnim zavazadle, protože si kněmu rovnou přičti clo 20% na našich celnicích :(

již mám objednáno a zaplacenou konfiguraci která v přepočtu vyjde na 43 tisic czk

core i7 2720QM
win 7 ultimate ( nutná varianta pro českej windows)
FHD 1080p 3D
3D brýle
8gb ram
500 GB disk
display port
9 článková baterie
GF 555M 3GB 3D
3roky premiová zaruka NBD

nehledě na to že ty varianty na czc maj jen 2 sloty na pamět ram nemaj display port, takže nepřipojíš externí monitor a ten 900p monitor je všeobecně hodně kritizovanej kvuli horší kvalitě a jasu

plánované doručení 4.4. :ú to je jediná vada na kráse ale co sem projížděl dell diskuze tak ten konec března je všeobecná doba doručení i v usa se čeká na konec března

munch

Příspěvekod munch » 27 bře 2011 10:48

Tak už je doma :)

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 27 bře 2011 13:30

Ty se teda mas, ten displej ve FULL HD musi byt uplne uzasny ze? :) Mel by patrit do te top spicky. Jinak zkus nejake hry a pak dej echo, jestli se nejak extremne neprehriva. No a ten material, on je skoro cely z hliniku? Jako myslim viko a misto pod klavesnici. Predem dik za tvoje postrehy :)

bondro
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 dub 2011 21:33

Příspěvekod bondro » 04 dub 2011 21:39

Ja sa len chcem spytat, ze podla vas aka plati zaruka podla tohoto vypisu?

XPS L702x : 2nd generation Intel Core i7-2720QM processor 2.20 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 3.30 GHz
Display : 17.3in FHD 3D WLED TL (1920X1080) 1080p with 2.0 Mega Pixel
Integrated Camera 1 S
Ship Accessory : Slovakian Docs 1 S
Resource DVD : XPS L702x 1 S
Memory : 4096MB (1x4096) 1333MHz DDR3 Dual Channel 1 S
Hard Drive : 500GB Serial ATA (7200RPM) 1 S
Optical Drive : 8X DVD+/-RW Drive including software 1 S
Power Supply : XPS 150W AC Adapter 1 S
Power Cord : European 250V 1 S
Battery : Primary 9-cell 90W/HR LI-ION 1 S
Carry Case : Not Included 1 S
Graphics : 3GB NVIDIA GeForce GT 555M Graphics Card - 3D Capable 1S
TV Tuner : Internal DVB-T TvTuner 1 S
Wireless : Europe Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth Combo Card) 1 S
Keyboard : Internal Backlit UK/Irish Qwerty Keyboard 1 S
Operating System : English Genuine Windows 7 Professional (64 BIT) -
Slovakia Only 1 S
OS Media : Not Included 1 S
No Software Application 1 S
Software : Dell Stage Software 1 S
Software : Datasafe Local 2.3 Basic 1 S
Software : Windows Live 1 S
No Anti Virus 1 S
INFO 1 Year Hardware Support - Next Business Day 1 S
Standard Service – 1 year of Collect & Return 10 day coverage included with your PC 1 S
3 Year Hardware Support - Next Business Day 1 S
No Accidental Damage Support 1 S
No DataSafe Online Backup 2GB 1 S
XPS L702x Order - Slovakia 1 S
Notebook - Freight 1 Unit 1 S

Predajca mi tvrdi ze 3 roky...neviem ci mu mam verit, lebo je tam aj dva krat uvedena zaruka 1 rok....prosim poradte

Hadriel
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 18 čer 2007 22:43

Příspěvekod Hadriel » 04 dub 2011 21:44

Myslim že je základní záruka 1 rok, + připlaceno za extra záruku na 3 roky NBD.
P370EM 90% GAMUT | Core i7 3630QM | 16GB RAM | AMD 7970M 2GB |

2x Seagate 750GB RAID 1 | 256GB mSata SSD | DVD RW | Intel WiFi + BT | W7 64bit | Razer DiamondBack Plasma LE/ Imperator/Logitech Performance MX | HTC One M9| Asus Transformer Pad Prime

bondro
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 dub 2011 21:33

Příspěvekod bondro » 04 dub 2011 21:52

ok, dik

munch

Příspěvekod munch » 04 dub 2011 22:04

z her sem zkoušel crysis 2 na medium ve full hd naprosto plynule, crysis warhead ve fhd taky medium plynule, nfs shift 2 high fhd taky bez problémů, mafia 2 beží plynule na max i ve fhd, při delším hraní hraní crysis 2 teploty mezi 62-65 C v idle 45 C

konstrukce: víko za displejem je hliník, plocha okolo klávesnice a touchpadu je taky hliníková, jediná část která neni hliníková je spodní strana notasu

při hraní notas hřeje levou ruku, občas to hřeje slušně, přeci jen je to hliník ale neni to nic hroznýho, ale stim se musí počítat u tehle procesorů je to normální

displej je super, 3D je užasný :) treba takovej half life 2 ve 3D je fakt zážitek, a vubec mi nevadí že už to hraju potřetí :D
ještě musim vyzdvihnout tu podsvícenou klávesnici kdyby nebyla v akci zdrama tak bych jí asi nevzal, ted vim že by to byla velká chyba, ted když píšu tenhle koment se zhasnutejma svetlama je to k nezaplacení, odpadá to otravný naklápění displeje ke klávesnici aby bylo jakž takž vidět, bál jsem se tý anglický klávesnice bez českejch znaků, v plánu jsem měl polepy, ale když jsem chtěl neco napsat tak jsem zjistil že moje prsty už přesně znájí polohu písmen s českou diakritikou v čáselný řadě takže ani polepy nepotřebuju, a repráky, repráky jsou fakt super na to že je to notas



zatím jsem fakt spokojenej a doufám že to tak zůstane:)

munch

Příspěvekod munch » 04 dub 2011 22:08

přesně tak je to 3 letá mezinárodní záruka NBD taky jí mám

Mulenex

Příspěvekod Mulenex » 04 dub 2011 22:53

nic z dell konfigurátoru si nepořídíte ani když ste v americe, protože posílaj jenom na trvalou adresu - žádnej hotel ani nic takovýho.

Záruka je v základu 1 rok (v US), protože tam to je na spotřební elektroniku minimum. U nás je ale minimum 2 roky, takže aby mohli prodejci prodávat u nás, tak musí dokupovat tu 3 letou záruku :)

bondro
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 04 dub 2011 21:33

Příspěvekod bondro » 04 dub 2011 23:43

Ok super, takze tu horespominanu konfiguraciu teda beriem.Cena tam vychadza na 1570,-€ s DPH a je to od slovenskeho partnera Dellu. Tak uz sa tesim jak maly chlapec. 8)

Denymo
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2011 22:31

Konfigurace z ČR

Příspěvekod Denymo » 11 dub 2011 22:44

Ahoj,
podle toho, co jsem četl, jsem na správný adrese :idea:

Plánuju koncem května pořídit DELL XPS 17, ale rád bych si ho sám nakonfiguroval. Jakým způsobem je to tedy v ČR možné? Kdybych měl přijít o diakritická písmenka (ěščřžýáíé) kvůli objednávce přes polského, nebo jiného zahr. prodejce, jak zde bylo řečeno, tak bych to i přežil - jak někdo psal, člověk je už tak nějak navyklej na jejich polohu a dá se bez označení žít. Dokonce bych si i na czc.cz z nabízených konfigurací vybral, jen mi dost vadí nemožnost vybrat si vyšší rozlišení displeje a podsvícení klávesnice, po kterym taky už dlouho toužim :D

Strop mám 35tis. kč a rád bych za to dostal 3GB grafiky, 6GB RAM, min. 500GB disku, i7, 9ti článkovou baterii a možnost podsvícený klávesnice...FULL HD taky neni nezbytný, ačkoli bych ho rád (asi už bych se pak těžko vešel do cenovýho rozpětí, pokud se stávající konfigurací nejsem dávno nad)...

Poradí někdo, jak se k tomu z omezený ČR dohrabu? Vážně se mi nechce sklápět uši a spokojit se s konfiguracemi na e-shopech bez podsvícení atp. :?

Předem dík za každej tip :wink:

Šimek

Příspěvekod Šimek » 07 kvě 2011 11:40

Ahoj,

mam XPS 15 i7 740Q, 2GB Ram, Full Hd, konfiguraci jsem z takto koupil a jsem spokojen, ale chci spise reagovat na tu podsvicenou klavesnici, u nas nemas pomalu sanci XPS koupit, natoz nakonfigurovat, o podsvicene klavesnice se ti muze jen zdat, to by jsi musel jit do Vostra a vybirat. Ja ted resim prave vymenu nepodscicene CZ klavesnice za podsvicenou US klavesnici. CZ podsvicena neni na XPS vubec mozne sehnat, nedela se a asi ani delat nebude, je to jen pro US trh, tak se smirim alespon s touto verzi, ale podsvicenou. Celou zalezitost resim s firmou www.dellpoint.cz a jsem zzatim s jednanom a moznosti sehnano klavesnice spokojen, ted jen cekam na potvrzeni kompatibility desky a klavesnice, pokud to bude OK, hned ji objednavam. Jina nabizi samozrejme objednani notebooku dle vlastni konfigurace, tak je muzes zkusit.

Preji dobre porizeni Della


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů