Dell- zakoupeni v USA > moznosti

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
lucy_stike
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 kvě 2007 13:05

Dell- zakoupeni v USA > moznosti

Příspěvekod lucy_stike » 28 kvě 2007 13:12

Zdravim jsem tu nova a tak se i omlouvam za mozna matouci nazev prispevku.

Konecne jsem se dostala k nejakym penezum a chci je najak rozumne investovat do sveho prvniho notebooku. po velmi dlouhe uvaze a mesicnimu zkoumani, ruznych znacek, cteni testu ... apod. (vsak to znate) ... jsem se rozhodla pro dell a to model latitude D830. Je fajn ze nema plastovy sasi, je tu moznost wuxga, davaji standardne rychle disky (7200), a maji bozskou zaruku a "pojisteni".

Kazdopadne zpet k otazce. Jde mi o to ze mnou pozadovnay model se da v USA koupit neco malo pres $ 2000. Tady vyjde tusim kol 60k a to je skutecne moc a to bych za laptop fakt nedala. Myslite ze je mozny nechat si ho tam koupit a nechat si ho poslat od nejakeho znameho jako GIFT. Presne netusim jak to funfuje, ale udajne kdyz je na baliku z usa razitko gift, nebo nejake oznaceni, nepodleha to dalsimu zdanenii, ktere je bohuzel temer lethalni :)

Nevite tedy nekdo jak to presne je? nebo nemate nejakou fintu? predesilam z osobne se mi do USA nechce ;)

Diky moc za jakekoli reakce.

Lucy

bus

Příspěvekod bus » 28 kvě 2007 13:25

Prvá vec je že tá záruka ti s najväčšou pravdepodobnosťou v ČR nebude platiť, zdá sa mi že niekto písal že sa to dá tu u nás (totiž u vás :) ) nejako dokúpiť , pozri http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=2916 .

Čo sa týka prepravy tak jeden osvečený spôsob je doniesť to osobne, ja som si napr. kúpil NB v USA keď som tam bol a cestoval som s ním normálne v lietadle, ak je to totiž vec ktorú už používaš tak sa nemusí daniť, dania sa len nové veci ktoré by si teoreticky mohla ešte v ČR predať ako nový tovar. Podobne je to podľa mňa s posielaním, posielal som totiž domov v balíku nejaké veci a jedna z nich bol router. Bohužiaľ som ho nechal zabalený v orig. balení, neotvorený a musel som za neho platiť clo. Keby som ho ale rozbalil a vrazil do škatule len tak (toto som spravil s klávesnicou a ďalšími osobnými vecami) tak za neho nemusím nič platiť.

Toto ale je na Slovesnku takže žiadne záruky ti nedávam. Najistejšie bude zistiť si to na nejakých kompetentných miestach, podľa mňa by mohol mať colný úrad nejakú webovú stránku alebo tak...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 kvě 2007 13:30

gift ti nepomoze. musi to prejst colnicou. gift bez preclenia je u nas myslim do hodnoty niekolko desiatok EUR (v cechach +/- sa to mierne moze lisit). cena na baliku musi byt oznacena. ak sa im nezda alebo ak nie je prilozena faktura tak ju budu pozadovat od teba. s otvorenim balika nemaju problem. ak nemas tak to daju ohodnit a clo+dph zaplatis kazdopadne. teda aspon na slovensku (ale nemyslim, ze ceski colnici by boli ini).

ak notebook z USA tak jedine priniest osobne. ak z USA poistis balik na realnu cenu tak automaticky clo+dph. ak ho nepoistis (pripadne len na par EUR) tak sice je nejaka moznost, ze to cez colnicu prejde bez cla ale ked ti to cestou rozmlatia tak dostanes tych par eur a kopu srotu. ak kedze som videl ako napr. ludia z UPC hadzu (nakladaju) baliky do lietadla (na bratislavskom letisku) tak poslat to nepoistene VYRAZNE NEDOPORUCUJEM.

lucy_stike
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 kvě 2007 13:05

Příspěvekod lucy_stike » 28 kvě 2007 15:16

Diky za rady.

Prave na strankach dell.com, lze zvolit nasledujici

4 Year Limited Warranty plus 4 Year NBD On-Site Service
Includes International Service* Coverage.

Heh, jen jsem nenasla tu hvezdicku. No budu to muset zvazit, jk to udelat. Psal jsi ze kdyz to necha vybaleny a bude to vypadat ze uz se to pouziva, tak by to mohlo projit. To je pomerne zajimavy, protoze znamy by to klidne vybalit mohl, rozbehnout taky, aspon uvidi jestli spravne fici a bylo by to.
No nevim musim zapatrat. Dementni zakony :)

bus

Příspěvekod bus » 28 kvě 2007 22:54

Ja som ten balík mal poistený na rozumne vysokú sumu (1000-2000 USD, neviem presne) a cliť som to šiel osobne, ponožku po ponožke sme prešli celý balík a jediný problém bol s tým zabaleným routerom. Najväčšia sranda je, že chlapík odo mňa chcel aby som mu povedal akú to má zhruba hodnotu, aby mi mohol vypočítať clo :D.

drunk
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 črc 2007 16:41

Příspěvekod drunk » 22 črc 2007 19:23

Ahoj:)

Při objednávání z USA je problém, že se tam zavazuješ k tomu, že objednaná věc nepůjde mimo jurisdikci USA (nech se zaměstnat u radaru).
Ne, vážně. Pokud ti to na sebe někdo koupí a pošle (zjisti si clo atd.), tak není problém záruku převést, případně dokoupit. Jen musíš vyplnit on-line dokument a samozřejmě znát věci, které zná jen kupující v USA.

Je to relativně lehká procedura, problém v tom není žádný.

lucy_stike
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 28 kvě 2007 13:05

Příspěvekod lucy_stike » 29 črc 2007 23:49

No vsechno uz jsem vyresil v pohode a za velmi slusnou cenu, za kterou k memu prekvapeni neseze lepsi notas v teto cene a konfiguraci ...

Za 40 papiru mam paradni notas, ktery uz byl; dokonce necely tyden po objednani predan kuryrovi, a ted uz jen cekam az mi meho milacka, musim konstatovat ackoli jsem velmi opily a tak, komunikovat s dellem je velmi prijmne rychle vrele doporucuji ...

On to este nema, len sa na ten comp tesi, tak keca, ale skutocne napise pootommm.. ... "Bonie"

Prave poslouchane Franka Zappu a je to genialni a on zpiva ze ... to je fuk ... sorry :D

Zkratka doporucuju ... pekny pracovni tyden preji :D ...

S474N
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2007 21:56
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod S474N » 30 črc 2007 08:01

Ohledne zaruky je to blbost, plati celosvetove. Jedine co zde nemusi platit jsou ruzne druhy "Complete care" nebo "NBD include weekend" apod., ktere treba CZ zastoupeni nema.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."

Le40

Příspěvekod Le40 » 19 zář 2007 20:47

takze v USA sa kupuje bez DPH? alebo niecoho podobneho? ked si v online konfiguratore vyratam cenu je konecna?

lamerska otazka, ale musim si byt isty, dakujem za trpezlivost a pripadne odpovede.
Naposledy upravil(a) Le40 dne 19 zář 2007 21:18, celkem upraveno 1 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 19 zář 2007 21:15

Tam je nejaka 0-10% tax, ktora zalezi podla statu v ktorom si.
Pri prilete do domoviny alebo pri poslani balika ti vsak moze colnik naparit lokalnu DPHcku (teda cesku); vacsinu balikov si napr. nechaju colnici otvorit priamo pred nimi, pozru to a az ked je vsetko OK tak ti ten balik vydaju...

C

Le40

Příspěvekod Le40 » 19 zář 2007 21:17

ale ked dovezie kamarat ako jeho notebook, rozbaleny? som pocul ze vtedy sa nic neplati ani clo ani dph, lokalne.

Je to teda pravda?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 19 zář 2007 22:04

kdyz si ho vezme s sebou do letadla jako osobni vec a doklady k tomu bude mit v kufru, tak by t melo v pohode projit
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

bus

Příspěvekod bus » 19 zář 2007 23:13

Ak bude tvrdiť že je to jeho osobný počítač ktorý nie je určený na ďalšiu distribúciu tak mu to nemajú čo cliť. Z toho dôvodu je dobré napríklad ho pred odletom vybaliť z krabice a podobne.

Čo sa týka tej dane tak CeCo má pravdu, v každom štáte v USA majú vlastnú daňovú sadzbu, v niektorých štátoch je úplne nulová čiže tam sa to asi oplatí najviac. Ale tak tvoj kamoš sa asi kvôli tomu nebude sťahovať...

Le40

Příspěvekod Le40 » 20 zář 2007 00:44

to nie, je to 9% stale lepsie ako 20% tu. Ked sa zaplati dan tam tak uz nebudu nic danit tu dufam.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů