DELL Inspiron 1501

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
majki

Příspěvekod majki » 21 pro 2006 11:27

J.A.G. píše:Servus,

Můžete mi někdo helpnout, koukal jsem na ty DELLovský stránky, nakonfiguroval k základu Inspiron 1501: 1x 1GB ram, 80GB hadr, DVD vypalovačku, 9-ti článkovou baterku a tašku (neco kolem 23.000kč), takže se chci zeptat jestli to je dobrá sestava, chci ho ze dvou důvodů
1) Do školy, takže aby vydržela baterka
2) DVD filmy, pálení a možná nějaký hry, když to projde

A ještě jestli to náhodou nedávaj na splátky, prachy budu mít až na novej rok, a tak jsem mírně netrpělivej ?????????

Kdyžtak narhněte leší řešení........předem dík

No hlavne by sis mel taky rozmyslet, jak casto ho budes prenaset, nepatri k nejlehcim (nebude lepsi misto tasky batoh? ten je taky od Dellu kvalitne zpracovany). A taky bacha na sasi, zejmena kryt displeje se velice rad skrabe :? (Dell asi vi, proc ty nahradni barevne kryty za 900,- bez DPH prodava :lol: )

J.A.G.

Pro majki

Příspěvekod J.A.G. » 22 pro 2006 09:26

Dík za radu,

o tom báglu jsem taky uvažoval, asi to bude lepší, a jak je to s těma krytama, když si objednam barevnej, tak dostanu i ten originál, nebo jen jeden, a navíc v tý nábídce jsou na model Inspiron 6400, jde to ina 1501?

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 22 pro 2006 10:29

Tak co myslíte? :D Přišel?:))

Ano! Je doma, respektive teď v práci. :))

Takže přišel za 11 dní od zaplacení.

A moje první poznatky jsou následující - a mám možnost srovnávat s Thinkpadem T40 (Pentium M 1,5 GHz, 512 MB RAM, 35 GB disk 5400ot, Radeon 7500 32 MB), také úplně novým, je to notebook z roku 2003, ale sehnal ho kolega z nějakého skladu, takže v podstatě nový "starý" stroj. Prodával se za cenu kolem 60-90.000 Kč před těmi třemi lety.

A proti němu postavíme Dell Inspiron 1501 za 20.320 Kč.(Sempron s jádrem Kenne 90 nm, 3500+, 1,8 Ghz, 512 MB ram, 80 GB SATA 5400 rpm disk, Ati Xpress 1150)

1) Zpracování
Použitými materiály vede samozřejmě IBM, víko z hočíkové slitiny, kovové panty... Jenže při bližším pohledu zjistíme, že to IBM vypadá tak nějak staře, ty plasty jsou odolné, ale jak mají takovou specifickou povrchovou úpravu, tak vypadají nějak samozřejmě v uvozovkách "historicky".
Dell má panty sice plastové, ale velice masivní, nikde nic nevrže, neprohýbá se(až na víko displaye), prostě kontrukce se povedla řekl bych. Je ho taky oproti T40 pořádný kus. :-) Holt daň za 15,4" LCD.

2) Display
Tak tady je to nebe a dudy.. 15,4" 1280*800 Trulife lesklý display oproti matnému 14,1 1024*768..Tady je vidět ten pokrok tří let, displaye jsou nesrovnatelné. Podání barev u Dellu je samozřejmě o několi tříd výše, IBM má display nevýrazný, pomalý, malé pozorovací úhly. Dell je na tom velice dobře, pozorovací úhly do stran jsou špičkové v podstatě i při pohledu téměř v horzizontální ose displaye je všechno vidět bez zkreslení. O něco horší je to ve vertikálním směru, je nutno si víko vhodně naklonit.
:wink:

3) Hlučnost
Čekal jsem podle diskuzí, že bude Dell málo hlučný, ale že to málo bude takovéhle jsem si nemyslel. Není slyšet prakticky vůbec!! Tady je oproti T40 diametrální rozdíl - u IBM je velmi hlučný disk, seekování hlaviček je velmi slyšet. U Dellu ticho, úplné ticho, když dáte ucho až k místu, kde je chovaný SATA disk tak teprve trošičku začínate slyšet, že tam ten disk opravdu je a zapisuje, je to jako v pohádce. 8) Hlučnost ventilátoru - ani u IBM, ani u Dellu se prakticky nezapíná na vyšší otáčky, u IBM beží stále ve velmi nízkých otáčkách, takže není prakticky slyšet, ale je cítit, že fouká ven vzduch, u Dellu mi zatím připadá, že ventilátor neběží při běžné práci vůbec, ješte to blíže otestuji.
Klávesnice mi připadá také tichá, přímé porovnání jsem neprováděl.

4) Výkon Dell - zatím nebyl čas na pořádné testování, ale zatím Super Pi 1M - 52s, 3D Mark 2001 default 4404 bodu.

Takže to jsou zatím moje poznatky během prvního dne. :)

Střípky:
AC adaptér je uzpůsobený na namotání kabelů a v návodu výslovně uvádějí, že jí máte namotávat jedním směrem. :-) :-)

Repro - hrají úžasně na notebook, pěkné výšky i středy.

CPU se v podstatě fláká, pořád na 800 MHz.

Baterka 6 článků - je fakt plná jen ze 2/3 obalu. A je na ní ukazatel, vypadá jako ledkový, zatím nevím k čemu to je zda to fakt funguje nebo to je jen tak? Mě ukazuje výdrž kolem 4 hodin, kámoš má 9 článkovou, ukazuje mu kolem 7 hodin.

Bílé pruhy jsou fajnové, vypadá to docela luxusně, rozhodně líp, než kdyby byl nout celý stříbrný, logo Dell a napis Inspiron budí docela respekt. :D

Takže snad se vám to dobře četlo, tedy snad někdo došel až sem. :D
Naposledy upravil(a) Sias dne 22 pro 2006 11:19, celkem upraveno 1 x.

majki

Příspěvekod majki » 22 pro 2006 10:54

Vis, vytykat IBMku design, to je jako bys ho vytykal Mercedesu G, taky je to hnusna krabice, ale splnuje ucel, za kterym byla vyrobena :wink:. T40/1/3 mame ve firme hafo, takze vim jak to vypada, co to umi a hlavne, jak to vypada po 2-3 letech uzivani narozdil od treba HPcka :wink:. No to jen tak naokraj.

Opravdu se ti neprohyba vrchni viko displeje? Ze by pouzili u Intelovske verze jinou kontrukci? To se mi nezda :wink: (nebo sis priplatil 900,- za barevny nasadec? :) )

Vetracek, jeho hlucnost, sepinani, a vubec, cela hlucnost notebooku je uzasna, pac je veskera zadna, v tomhle me neskutecne prijemne prekvapil a pokud si vzpominam, na nejvyssi otacky pritelkyni taky jeste za ten mesic a pul nebezel. Tohle se vazne povedlo.

Repraky...zatim to nejlepsi, co jsem na noteboocich slysel, bezdebat.

Klavesnice je vec zvyku, me se napriklad nelibi, prijde mi takova drsna, tvrda a pomerne cvakava :lol:

Ano, ty LEDky na baterce ti ukazou priblizny stav nabiti/vybiti, staci to zmacknout :wink:

V zaveru mohu rict: za ty penize je to spickovy notebook :!:

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 22 pro 2006 11:08

Neeee na to pozor, to je spatna interpretace, design mu nevycitam, je to kral, urcite..
Jen rikam, ze v dnesni dobe uz nevypada nejmoderneji, ale nijak mu neupiram kvalitu, ta je spickova! A hlavne konstrukce. Verim tomu, ze ten druhy co jsem videl, byl pouzivany ty 3 roky, ale prakticky to neni poznat.

Tak kryt displaye se mi taky prohýbá, jsi mě to taky nemusel říkat!!! :lol:

Klavesnice - ja spis nemam moc s cim porovnavat, takze muj nazor nebude moc odpovidajici. Zda se mi lepsi nez na Aceru 435.

Ty jovka, zmacknout na ty baterce? to jdu zkusit:))

Taky myslim, za ty penize neni co resit.

Ota
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 13 kvě 2006 16:06

Příspěvekod Ota » 22 pro 2006 16:55

Super, díky za postřehy :)
Asi prodám A6K a přesedlám... budu asi muset malinko doplatit, ale když seženu penízky, tak jdu na to ;)

Sias
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 10 pro 2006 12:12

Příspěvekod Sias » 23 pro 2006 15:40

Urcite nebudes litovat!
Naposledy upravil(a) Sias dne 24 pro 2006 12:21, celkem upraveno 1 x.

leon

Příspěvekod leon » 23 pro 2006 16:10

Sias: precti si prosim zakladni pravidla fora: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=1310

forhill25
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2007 15:35

insspiron 1501

Příspěvekod forhill25 » 02 črc 2007 15:44

Nerad nekomu kazim radost ale tenhle radoby notebook mam uz 3 mesice s procesorem Turion 64X2 a s 2G operacky.Pominu ze v anglii vas stoji novy okolo 19000 a fakt ze dvd mechanika uz umrela...Ve srovnani s predchozim acerem je to proste srot. :? A grafika?.......On nejakou ma? :cry:

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 18 črc 2007 17:50

Sakra chlapy tak co tady se nikdy nikdo nedohodne ja nevim takze teda doporucili by jste mi ho??? a kde jste ho kupovali??? pres stranky ja ze bych si ho taky koupil....a jak je to s tou zarukou??? ze kdyz se nekomu rozbije tak prijedou k tobe domu??? a zpravej ho??
http://premier.dell.com/portal/fullcata ... =RC1077928

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 18 črc 2007 18:08

a lidicky mohl by sem nekdo dat fotku??? na ty strance je jen takova sumna tak jestli by ho mohl nekdo detailne nafotit moc dik....

elessar
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 srp 2007 21:37

platí ještě ta akce?

Příspěvekod elessar » 31 srp 2007 22:05

zdravim, nejde mi otevřít tento odkaz . Přítelkyně si chtěla tento notebook Dell Inspiron 1501 - Essentia koupit, tak mě zajímá jestli ta promo akce bude ještě platit.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů