Dell Studio 15 a 17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Re: Vista

Příspěvekod Derdekea » 28 úno 2009 15:34

tomasoft píše:
Derdekea píše:Někdy když si prohlížím stránky myši a na touchpedu projedu prstem odshora dolů (všimla jsem si, že po okraji), tak se na stránce zvětší rozlišení. Vůbec nevím, jak to změnit zpět, takže stránku zavřu... Taky se mi dneska ráno stalo, že jsem probudila notebook z hibernace a zvýšil se mi zvuk na maximum (jakoby to bylo seklý, ta ikonka svítila dál a nešlo to zastavit). Bylo to na restartování... Takže takovej dotaz na uživatele tohoto ntb (popřípadě jen Visťáků): je to normální?:-)

Normalni to neni, ale u rady Studio se to da uz asi povazovat za "vlastnost" :) . Sam mam druhy kus 1537 a dela to samy. Na community.dell.com http://community.dell.com je plno prispevku na toto tema. Je to HW zavada nezavisla na nainstalovanem OS. Po zapnuti, ci probuzeni z hibernace se rozsviti tlacitko eject na nekolik minut a bd-rom/dvd mechanika se nekolikrat snazi vysunout disk, ktery tam neni. Nekdy to taky, jak pises, zvysi hlasitost na maximum a k tomu sviti odpovidajici tlacitko. Je to teplotne zavisle - udela to jen, kdyz je nb studeny. Pokud by to delalo casto, tak je nejlepsi ten panel asi odpojit.

Dělá to pouze poté, co ho zapnu (tzn. jenom z úplného vypnutí, hibernace ne). Před chvilkou jsem ho zapínala (po vypnutí) a totéž. Zvuk se zvyšoval a asi po dvou minutách to samo přestalo.
Dell Studio 1537
Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 3GB RAM, 320GB HDD, 15,4 WXGA+ with LED, ATI HD 3450

Ice69
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2008 22:24

Příspěvekod Ice69 » 01 bře 2009 19:06

Mě to též občas dělá s tím zvukem a po několika minutách se to samo vypne. Jinak jak to máte u tohoto notebooku se zvukem? Když dám hlasitost na maximum, tak mi jdou všechny filmy hrozně potichu. Několikrát jsem zkoušel instalovat ovladače na zvukovku nebo to nějak nastavit, ale nic nepomohlo, mužete mi někdo poradit co s tim, nebo jestli to je normální? Jinak BIOS už jsem aktualizoval na novější.
NB: Dell Studio 1537

tomasoft
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2009 01:52

Příspěvekod tomasoft » 02 bře 2009 02:45

Derdekea píše:Dělá to pouze poté, co ho zapnu (tzn. jenom z úplného vypnutí, hibernace ne). Před chvilkou jsem ho zapínala (po vypnutí) a totéž. Zvuk se zvyšoval a asi po dvou minutách to samo přestalo.

Mozna by pomohla vymena toho panelu (hinge cover) za jiny. Existuji dve verze toho panelu (p/n F962C a M950N). Zkus kontaktovat zakaznicky servis Dellu.
Ice69 píše:Mě to též občas dělá s tím zvukem a po několika minutách se to samo vypne. Jinak jak to máte u tohoto notebooku se zvukem? Když dám hlasitost na maximum, tak mi jdou všechny filmy hrozně potichu. Několikrát jsem zkoušel instalovat ovladače na zvukovku nebo to nějak nastavit, ale nic nepomohlo, mužete mi někdo poradit co s tim, nebo jestli to je normální? Jinak BIOS už jsem aktualizoval na novější.

Co pouzivas za prehravac? Kde vsude je nastavena hlasitost na maximum? Jaky pouzivas kodeky na dekodovani zvuku? Je to jen u stereo, AC-3, DTS? Je to pri prehravani divx/xvid filmu, nebo DVD filmu?

Gorr GrimWolf
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 led 2009 17:49

Příspěvekod Gorr GrimWolf » 02 bře 2009 07:09

Já mám zase problém s panelem kvůli mechanice, což předpokládám asi většina tady. Pokud Studio zapnu,tak svítí tlačítko mechaniky a po chvíli samo vyjede CD/DVD v něm vložené, ale tlačítko furt svítí. Pak je chvíli klid, ale po další chvilce se mechanika pokusí vysunout CD/DVD asi dvakrát, třikrát, než tlačítko zhasne.

Není to tak velký problém, ale v určitých momentech je to dost nepříjemné, když zapínáte notebook kvůli tomu aby jste něco z zkopírovali z DVD a ono vám ho to třikrát vysune...
Dell Studio 1537

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 02 bře 2009 10:21

Jo no na tohle by se nějaká záplata celkem hodila, ale mám na počítači 2 systémy a dělá mi to v obou, tak nevím nevím.
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

Ice69
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2008 22:24

Příspěvekod Ice69 » 02 bře 2009 14:04

tomasoft píše:
Ice69 píše:Mě to též občas dělá s tím zvukem a po několika minutách se to samo vypne. Jinak jak to máte u tohoto notebooku se zvukem? Když dám hlasitost na maximum, tak mi jdou všechny filmy hrozně potichu. Několikrát jsem zkoušel instalovat ovladače na zvukovku nebo to nějak nastavit, ale nic nepomohlo, mužete mi někdo poradit co s tim, nebo jestli to je normální? Jinak BIOS už jsem aktualizoval na novější.

Co pouzivas za prehravac? Kde vsude je nastavena hlasitost na maximum? Jaky pouzivas kodeky na dekodovani zvuku? Je to jen u stereo, AC-3, DTS? Je to pri prehravani divx/xvid filmu, nebo DVD filmu?

Hlasitost je nastavena na max ve windows i v softwaru pro ovladač zvukové karty. Kodek používám K-Lite Codec Pack 4.7 a dělá to u všech filmů, akorád u některých je to lepší, ale opravdu jenom o něco. Filmy nejdou na integrovaných reprácích skoro vůbec poslouchat, musím si připojit buď sluchátka nebo externí reproduktory. Nevím co s tím, snad to není na reklamaci?
NB: Dell Studio 1537

Ice69
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2008 22:24

Příspěvekod Ice69 » 02 bře 2009 21:43

Nevíte někdo co s tím? Jak vám vůbec fungují integrované reproduktory...fungují normálně? Jaká je maximální hlasitost a celkově kvalita reprodukce integr. repráků? Díky
NB: Dell Studio 1537

madres
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 03 pro 2008 18:24

Příspěvekod madres » 03 bře 2009 10:29

prave teraz som naschval vyskusal tie repraky. mne sa hlasitost zda dostatocna, mozno filmy idu troska tichsie ako hudba, ale podla mna je to ok. kodeky neviem presne ake mam ale budto k-lite pack alebo vista codecs.

Ice69
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2008 22:24

Příspěvekod Ice69 » 03 bře 2009 16:27

No filmy jsou slyšet když je úplné ticho, jinak je přehluší okolní zvukové efekty a pak není rozumět řeči. Jinak je právě katastrofální kvalita zvuku, nevím, jestli je to normální, ale v porovnání se čtyři roky starým notebookem je to fakt hrůza. Také jsem to srovnával asi dva roky starým Dellem XPS, nejen že kvalita zvuku je úplně někde jinde, ale maximální hlasitost má tak třikrát vyšší. Zkusím zavolat na hotlinku Dellu co mi k tomu řeknou, protože i jiní majitelé notebooků Dell mi při poslechu zvukového projevu mého notebooku řekli, že tohle není normální a něco není v pořádku.
NB: Dell Studio 1537

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 05 bře 2009 17:02

Ten zvuk opravdu není nic moc, ale že by na tom nebyl slyšet film to ne. To budeš mít fakt asi nějakou chybičku někde v HW neso SW.
Dell studio 1537

Fujitsu Siemens Esprimo M9400.

ASUS A6

Acer TM 4151 LMi



Os: Ubuntu 8.10



Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

Ice69
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 říj 2008 22:24

Příspěvekod Ice69 » 06 bře 2009 16:48

Tak dneska byl u mě technik, repráky během hodiny vyměnil a žádná změna. No rozdíl je to pro mě hodně propastný, jelikož předtím jsem měl Toshibu Qosmio, a když jsem se pustil nějaký film nebo mp3 na tomhle Dellu, tak jsem se málem p....l z tý kvality zvuku. No teď uvažuju o jeho vrácení, protože jsem na zvuk hodně náročný a tohle je pro mě opravdový extrém. Je škoda toho zvuku, jinak jsem se vším spokojený (teda kromě dotykového panelu, který se často zasekává) a docela nerad ho budu vracet.
NB: Dell Studio 1537

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

Zvuk

Příspěvekod Derdekea » 06 bře 2009 18:20

Mně tedy problém nedělá, nevím, jsem zvyklá na ntb repráky a kdyžtak tam píchnu bedny. To je jasný, že film nebude slyšet mezi lidmi, to podle mě dělají všechny. Takže promítat film v soukromí s pár lidmi a na veřejnosti s bedničkami. Tak ta Toshiba je jiná třída samozřejmě:-). Pokud myslíš tu černou nablýskanou s repráky s basy, tak se to prostě srovnávat nedá. Tyhle repráky jsou spíše nutností...
Poslední dobou mi dělá problém občasné seknutí. Jednou jsou to připojila, bylo to nějaký divný, tak jsem to restartovala a černá obrazovka. Nic s tím nešlo udělat, ani restartovat a po zapnutí to bylo to samé. Na radu jsem vyjmula baterii, znovu zandala a připojila adaptér a už to šlo. Ale dneska to samé, restartovala jsem, černá obrazovka a vypnout to nešlo.. Zaklapla jsem, otevřela a už to šlo. Bohužel nikdo z mého okolí neví, co s tím udělat a čím je to způsobený.
Dell Studio 1537

Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 3GB RAM, 320GB HDD, 15,4 WXGA+ with LED, ATI HD 3450

tomasoft
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2009 01:52

Příspěvekod tomasoft » 10 bře 2009 13:19

Ice69 píše:Tak dneska byl u mě technik, repráky během hodiny vyměnil a žádná změna. No rozdíl je to pro mě hodně propastný, jelikož předtím jsem měl Toshibu Qosmio, a když jsem se pustil nějaký film nebo mp3 na tomhle Dellu, tak jsem se málem p....l z tý kvality zvuku. No teď uvažuju o jeho vrácení, protože jsem na zvuk hodně náročný a tohle je pro mě opravdový extrém. Je škoda toho zvuku, jinak jsem se vším spokojený (teda kromě dotykového panelu, který se často zasekává) a docela nerad ho budu vracet.

Taky jsem mel Toshibu, s tou se to neda fakt srovnavat, tyhle repraky jsou spis nouzovka. Zkus odinstalovat kodeky, nahraj si Media Player Classic Homecinema a zkus to pustit na nem, ma tam v nastaveni 'volume boost', tim se da zvysit hlasitost nad max.
Ja ten ntb nakonec vratil prave kvuli tomu panelu...

Derdekea píše:Mně tedy problém nedělá, nevím, jsem zvyklá na ntb repráky a kdyžtak tam píchnu bedny. To je jasný, že film nebude slyšet mezi lidmi, to podle mě dělají všechny. Takže promítat film v soukromí s pár lidmi a na veřejnosti s bedničkami. Tak ta Toshiba je jiná třída samozřejmě:-). Pokud myslíš tu černou nablýskanou s repráky s basy, tak se to prostě srovnávat nedá. Tyhle repráky jsou spíše nutností...
Poslední dobou mi dělá problém občasné seknutí. Jednou jsou to připojila, bylo to nějaký divný, tak jsem to restartovala a černá obrazovka. Nic s tím nešlo udělat, ani restartovat a po zapnutí to bylo to samé. Na radu jsem vyjmula baterii, znovu zandala a připojila adaptér a už to šlo. Ale dneska to samé, restartovala jsem, černá obrazovka a vypnout to nešlo.. Zaklapla jsem, otevřela a už to šlo. Bohužel nikdo z mého okolí neví, co s tím udělat a čím je to způsobený.


Me to delalo neco podobnyho u orig instalace Vist. Zkus update BIOSu, posledni je, myslim, A08, pak reinstalaci systemu, dej tam jen nenutnejsi ovladace a sw, v mem pripade to pomohlo.

Derdekea
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 26 črc 2008 20:55
Bydliště: Praha - východ

header driver

Příspěvekod Derdekea » 11 bře 2009 23:55

Ještě předtím, než jsem si odinstaloval McAffee, kt. mi psal, že nemám chráněný laptop a nedalo se s tím nic dělat, se mi zobrazovalo po zapnutí ntb chybějící (nebo prostě nějaká chyba) s header driverem, klikla jsem na to aby to opravil, ale vždycky se mi zobrazilo, že to nejde aktualizovat či co. Po nainstalování Avastu to už nedělalo, až dneska... Tak jsem to restartovala a co se asi stalo - zas černá obrazovka, nic s tím nešlo tak vypnout :D. Jako já fakt nevim, poslední dobou mě dost vytáčí, si snad pozvu technika (jediné, co mě odrazuje, je nashromáždit informace, které jsou potřeba při hovoru s ním).... Visty pitomý....

Dík za radu, pak to kdyžtak zkusim, až budu mít čas.
Dell Studio 1537

Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 3GB RAM, 320GB HDD, 15,4 WXGA+ with LED, ATI HD 3450

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 12 bře 2009 08:19

Jejda zahoďte ty Visty - systém totálně k ničemu. Mám tam Ubuntu 8.10 a i kvůli njěkým maličkostem win. XP. Ale na tom linuxu funguje vše jak má není problém. Nic se už ani nemusí doinstalovávat po instalaci systému - sem max. spokojenej. I ten zvuk se mi tu zdá daleko lepší.
Dell studio 1537

Fujitsu Siemens Esprimo M9400.

ASUS A6

Acer TM 4151 LMi



Os: Ubuntu 8.10



Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti