Dell Studio 15 a 17

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 08 úno 2009 19:41

Stává se vám taky, že když notebook přestanete napájet ze sítě a jede jen na baterku tak se zasekne (nejde vypnout jinak než podržením talačítka zapínání/vypínání).. se mi to dneska stalo už asi po 7me.. na Vistách. Tak nevim kde je chybička jeslti v systému nebo jelsti to může bejt i něco v notebooku? Ale jak jsem psal, na napajeci zdroj se mi to nestalo ani jednou.

Tak dneska se mi to stalo uz i v Linuxu.. telefonoval jsem pes skype a seklo se to a uplne stejne jako v tech vistach viz prispevek vyse.. nevite nekdo cim to muze byt???

:idea: Dodržuj základní pravidla fora a nepiš 2 príspevky pod sebe, ale edituj puvodní príspevek! Dekuji. Sirius 1983
Dell studio 1537
Fujitsu Siemens Esprimo M9400.
ASUS A6
Acer TM 4151 LMi

Os: Ubuntu 8.10

Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

martinvs
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2009 19:39

Příspěvekod martinvs » 13 úno 2009 19:52

S tím ntb jsem velmi spokojený, vzhledem k ceně je perfektní. Je rychlý, visty jsou na něm svižné, velmi tichý, proto nechápu recenzi na tomto webu ohledně hlučnosti, ale to je asi subjektivní, srovnávám ale s jinými ntb co jsem měl. Displej taky supr.
Co se týče repráčků tak je to vážně největší slabina. Nedá se na tom skoro nic poslouchat, sice mám usb repráčky, ale stejně by mě zajímalo zda by to mohli v rámci NBD vyměnit.
Druhou slabinou je slotová mechanika. Při startu se led ikona rozsvítí a mechanika začne v tu chvíli cvakat naprázdno, stává se to buď během bootování nebo krátce po spuštění win. V tu chvíli se tam nic nesmí dát, jinak zamrzne systém, za chvilku to zmizne a je to v pohodě, nevim jestli se teda jedná o testování nebo nějakou chybu. JInak příliš hlučná není.
Co se týče příspěvku tady, že kurzor při psaní najednou ulítne jinam, tak si myslim že to má na svědomí driver Alps touchpad. Tahle utilitka je sice promakaná ohledně scrolingu, ale musí se tam třeba odkliknout check tap, jinak si užijete při klikání, kdy to nebude reagovat.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 13 úno 2009 20:13

Ja Jirku Zimu chapu, ma R61 ve 14-ce s integrovanou grafikou a to je jeden z nejtissich notebooku, co znam, pokud v tom nemas SSD, tak slysis akorat toceni HDD, pac se to uchladi pasivne
(a pokud nemas piskajici kus)

takze tichy notebook = ten, co neni slyset, jinak neni tichy ;-)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 13 úno 2009 21:01

No tak ja osbně mám problém s notebookem vyřešenej bylo to nakonec základní deskou, přijel technik vymenil vyzkoušeli jsme z me strany 100% spokojenost. Reklamovat u DELL je radost a ne jako jinde.
No me osobne se teda jen trochu hlucnejsi zda, kdyz se aktivuje disk tak se semtam ozve takove pisknuti na dost vysokre frekvenci a jinak si taky mylsim,ze vetraky nedelaji nejaky hluk.. co by nebyl naprosto normalni. Jen ten disk.. me trochu stve.
Dell studio 1537

Fujitsu Siemens Esprimo M9400.

ASUS A6

Acer TM 4151 LMi



Os: Ubuntu 8.10



Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

Gorr GrimWolf
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 led 2009 17:49

Příspěvekod Gorr GrimWolf » 13 úno 2009 21:05

Tak dostal jsem ho před pár hodinama. Pár postřehů

Dell Studio 1537 (T3200, 3GB, 320GB, Intel 4500MHD)

1) Nádhera - Je nádherný, mám ho v oranžové a je dokonalý. Ikdyž sem tu říkal, že zvládnu Thinkpad, nezvládnu. Už ne. I zpracování je perfektní. Není to obrněný bussines model, ale nikde nic nevrže a je poměrně hodně pevné.

2) Displej - Krása. Mám LED podsvícení a na maximální intenzitu skoro pálí oči i v mírně tlumeném světle (lustr). Bílá je opravdu krásně bílá.

3) Výdrž - Zatím maximální ukazatel byl 5:33 minut. S wi-fi a bluetooth. V recenzích se píše něco, o skoro pěti hodinách s dedikovanou ATi grafikou a bez LED (Pokud se nepletu). Myslím, že je to reálné. Určitě ještě vyzkouším...

4) Klávesnice - Není uplně tichá, nicméně píše se na ní velice dobře. Má téměř idální layout a stisk je velice jistý, troufám si tvrdit, že rozhodně ne gumový, jak se občas píše. Je to něco mezi. Velice příjemná na psaní.

5) Touchpad - Nádherný povrch, opravdu geniální. Není lesklý, není hrubý. Je tak něco mezi a je velmi příjemný na dotek. Jen s ovládáním se lehce sžívám, ale je to lepší každou hodinou. Spíš jde o nastavení :) A hlavní tlačítka se krásně mačkají, jsou naprosto tichá a přitom velmi jistá.

6) Hlučnost - Velice tichý notebook. Thinkpad to není, ale... Je témět bezhlučný i v tiché místnosti. Jen výjmečně se rozjede hlasitěji a to pouze při nedostatku vzduchu, na pár vteřin... A hluk je spíše takové aerodenamické ticho, něco slyšíte, ale není to nepříjemné.

7) Blbiny - Reproduktory jsou hrůza, naprosto, ale naprosto ploché. Bez bassů... Můžete je hledat kde chcet, ale zbytečně.

Podvěstlení diod je elegantní. Jsou bilé a neruší ani večer. Je jich celkem sedm (Webkamera, Caps lock, Num lock, napájení a tři stavové diody).

Svitící je i koncovka od adaptéru napájení a tlačítko start a wi-fi catcher. Modrá je u koncovky, obzvlášt ve tmě je to poměrně praktické. A bilá je u zbývajích dvou. je to hodně sexy. Pomalu pulzující start při spánku. ach ano, nemám ho jen na práci ;)

Zjištování nabité baterie na spodku také funguje. A je i využitelné ;)

Protko
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2008 22:33

Příspěvekod Protko » 13 úno 2009 21:53

Neviem, či to tu už bolo spomenuté, ale ak vám znejú repráky o ničom, tak skúste odinštalovať dell-ácke ovládače zvukovky(IDT Audio Codec Driver) a nechajte nech ich windows nahradí defaultnými ovládačmi.

Keď som to spravil, tak už mi znejú repráky o niečo lepšie.

mattczech
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 13 lis 2007 15:12

Příspěvekod mattczech » 14 úno 2009 15:38

v recenzi na svethardware uvádějí jako jeden z hlavních nedostatků fakt, že při přitlačení na víko displeje se prolne obraz. Otázka na vás majitele: je to až tak moc citlivý, nebo se na to víko musí zatlačit FAKT moc, aby se nějak prolnul displej?

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 14 úno 2009 15:47

Tak jelikoz je to levnejsi rada Dellu, necekej zadne vyztuhy. Poradnou ochranu displeje maji az vyssi rady. A takhle je to u vsech vyrobcu.
Uprimne neznam zadny levnejsi multimedialni notas, kteremu by se neprohybalo viko displeje. Studio patri zpracovanim mezi prumer dane kategorie, ale dulezitejsi je samozrejme NBD servis, takze pokud displej odejde, nebo se na nem vytvori nejake fleky, nemusi te to az tolik trapit - je to otazka jednoho hovoru a jednoho dne.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gorr GrimWolf
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 led 2009 17:49

Příspěvekod Gorr GrimWolf » 14 úno 2009 16:39

mattczech píše:v recenzi na svethardware uvádějí jako jeden z hlavních nedostatků fakt, že při přitlačení na víko displeje se prolne obraz. Otázka na vás majitele: je to až tak moc citlivý, nebo se na to víko musí zatlačit FAKT moc, aby se nějak prolnul displej?

Na okrajích se obraz neprolne ani při hodně silném zatlačení. Dělá to někde uprostřed (Okolo Dell značky) a spíš při bodovém zatlačení (nějaké zatížení něčím větším než prstem obraz neprolne). I tak se, ale musí zatlačit poměrně dost, aby to tím prstem něco udělalo. Pokud tě ještě něco zajímá klidně se ptej, rád odpovím.

mattczech
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 13 lis 2007 15:12

Příspěvekod mattczech » 14 úno 2009 21:19

OK díky moc, jde o to že toto je můj velký favorit a budu to právě celkem hodně přenášet. Zároveň mi to nahradí PC, takže potřebuju aby servis byl prvotřídní, nemíním čekat měsíc, než to hodlají opravit. Díky tomu že Dell má servis opravdu luxusní a tento kousek se fakt vyvedl, co jsem zde i jinde četl, takže mám jasno.

lord_anubis
píše často
Příspěvky: 155
Registrován: 05 pro 2007 20:36
Bydliště: Brno-Jihlava

Příspěvekod lord_anubis » 16 úno 2009 09:50

Jedou vám někomu win. XP v těch vistách je to za trest.
Dell studio 1537

Fujitsu Siemens Esprimo M9400.

ASUS A6

Acer TM 4151 LMi



Os: Ubuntu 8.10



Nachystej mi uzenáče na snídani jsem zpátky!

jami
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 15 črc 2007 20:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jami » 16 úno 2009 15:19

som novym stastnym majitelom studia 1537 a zaujimali by ma dve veci :
1. da sa nejakym sposobom vypnut touchpad ked ho nepouzivam?
2. ako zistim ci moja mechanika podporuje lightscribe?
_____________________________
Lenovo B590 a Apple Macbook Air 11"

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 16 úno 2009 15:22

pokud vím tak žádná šterbinová mechanika v dellech neumí lightscribe
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Gorr GrimWolf
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 31 led 2009 17:49

Příspěvekod Gorr GrimWolf » 17 úno 2009 17:54

jami píše:som novym stastnym majitelom studia 1537 a zaujimali by ma dve veci :
1. da sa nejakym sposobom vypnut touchpad ked ho nepouzivam?

Pokud jsi nainstaloval oficiální ovladače od Dellu k touchpadu, tak je tam možnost vypnout jak touchpad, tak i tlačítka. Je to v menu pod položkou - Device Setup. V programu Dell Touchpad v tray...

clavicula

x4500 vs. ati 3450

Příspěvekod clavicula » 18 úno 2009 20:22

Vazne uvazujem o kupe notebooku dell studio 1537. Vaham len, ci kupit notebook s integrovanou alebo samostatnou grafikou. Podla benchmarku na notebookcheck.com nie je medzi nimi az taky vykonovy rozdiel. Zaujimalo by ma do akej miery by mohla verzia so samostatnou grafikou ovplyvnit vydrz, teplotu pripadne hlucnost notebooku, kedze vykonnostne nie su od seba az tak daleko. Dopredu dakujem za nazory.


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů