Dell XPS M1330 - už je

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
oMIKER
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 zář 2007 19:55

Příspěvekod oMIKER » 28 kvě 2008 20:43

nazdar
chci se ještě poptat na baterie

nemůžu se rozhodnout jestli jít do 9 nebo 6 článkové baterie potřebuju výdrž kolem 4 hodin na baterie (na cesty do vlaku apod.)

knkretně mi jde o výdrž při přehrávání videa z disku (dvd ripy, serialy apod zadne HD takze spis mensi zatez, vypnute wifi)
konfigurace z 8400GS a penrynem (8100 nebo 8300)

a taky jak je k notebooku dodavane to male pouzdro vejde se do něj i z 9ti clankovou beterii?

dik

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 28 kvě 2008 20:51

4 hodiny s 8400GS a filmu z 6tičlánkové baterky nedostaneš...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

oMIKER
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 zář 2007 19:55

Příspěvekod oMIKER » 29 kvě 2008 16:22

dik za odpověd

tak teda 9clanku -škoda že to tak přečnívá lepší chlazení je fajn ale bez toho vypadá ten notes prostě líp
jo ještě jedna věc obědávali jste si ktomu ěkdo brašnu? případně viděli ste je někdo jestli stojí zato si ji vzít nebo rači koupit někde jinde?

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 29 kvě 2008 17:12

jj mám k tomu i tu brašnu, je sice na 15,4 notas, ale dell prostě menší nedělá, jestli budeš chtít tak hodím nějaké foto
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268

Kiw
píše často
Příspěvky: 115
Registrován: 20 lis 2007 14:57

Příspěvekod Kiw » 01 čer 2008 14:23

Snažil jsem se hledat, ale marně, ergo - zdá se mi to, nebo má M1330 klávesnici totožnou s M1530?
Když se podívám na fotky, tak mi ta od 1330 přijde namačkaná na maximální přípustnou mez a naživo mi přišla taky pohodlná na to, že se jedná o 13ku laptop.
Sasha: Hp Compaq 6510b (T8300, 2GB, 160GB, WXGA, WVB)
Natascha: AMD Athlon X2 5000+ EE, Gigabyte GA-MA78G-DS3H 1.0, 2GB Kingston, ASUS EAH4670/DI 512MB GDDR3, Enermax PRO82+ 425W, 80GB Samsung, Thermaltake VG1000BNS WingRS100

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 01 čer 2008 14:25

ano, přesně tak, oba mají stejnou...
XPS 1330 with LED

Camo=kamil2268

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Vydrz integrovane grafiky a dedikovane

Příspěvekod Derek » 06 čer 2008 20:17

Zdravim.
Nakonec to v navazanosti na planovy vyber subntb vypada temer jiste na zde reseneho krasavce, tak by me zajimalo nejake porovnani grafik v souvislosti s vydrzi. Google nasel jenom tohle, ale tam jasne vysledky nejsou. Zajimaji me jak uzivatelske zkusenosti, tak pripadne dalsi informacni zdroje.

Mozna jeste i to same u displeju a HDD vs. SSD.

No a pak treba i to, jak po par mesicich uzivani hodnotite svuj vyber, muzete doporucit? Na co si pripadne dat pozor?
Jeste snad, jestli se tu najdou uzivatele deviticlankove baterie - uzivatelske zkusenosti, vyhody (vydrz) a nevyhody (velikost,vaha), jestli je to adekvatni.
Diky

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 18 čer 2008 21:51

Zdravím, jelikož zde:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... sc&start=0
vybírám notebook a v rámci tohoto výběru se mi dostal "do ruky" na pár dní DELL XPS M1330, napíši sem též své názory a poznatky o tomto stroji, třeba to někomu pomůže při výběru 8)

Tento notebook si objednala moje sestra na studijní pobyt v zahraničí - prioritou výběru byla nízká hmotnost, kvalitní servis(na moji intervenci :wink: ) a pak taky musel samozřejmě nejak "vypadat"...protože když jsem jí ukázal R61 či T61...klepala si na čelo :lol:

První co mne na tomto stroji uchvátilo byla hmotnost - naprosto úžasná - baterka 6cell...a lehoučký jak pírko...alespoň pro mne, po zkušenostech s jinými notebooky. Taky vypadal jako hračka, doufám tedy, že jen vypadal...protože ta konstrukce...no nevypadal zrovna bytelně...ale při té váze to snad ani nejde :? Bohužel jsem neměl možnost ověřit jak bude vypadat po delším přenášení a používání...

VÝHODY:
:arrow: hmotnost a rozměry
:arrow: výdrž baterky na běžnou kancelářskou práci - word, excel, nějaká ta hudba a net - v závislosti na nastavení podsvícení displeje atd. se to pohybovalo od doby kolem 3 hodin až po 4 hodiny
:arrow: slušný zvuk, na to jaká jsou tam "chrchlátka"
:arrow: displej - zejména při přehrávání DVD jsem byl doslova uchvácen tím, co takový "prcek" dovede poskytnout za vizuální zážitek - chtěl jsem pouze vyzkoušet "jak to hraje" na pár minut...ovšem po vložení DVD LOTR Návrat krále jsem zkouknul téměř polovinu filmu :lol:
:arrow: dálkové ovládání - sice kravina, ale potěší, zejména když s ním můžete ovládat Windows Media Player přes celou místnost, takže po připojení repráků se z notebooku stává věž přehrávající DVD s dálkovým ovládáním :)
:arrow: stylová brašna
:arrow: DELLácká záruka...
:arrow: diody na baterce detekující její stav

NEVÝHODY:
:arrow: jednoznačně cena :(
:arrow: Windovs Vista...ale třeba za to můžu jen já a prostě ten OS není pro mně - všecko je pomalejší než na XP (notebook měl procesor T8100 2.1 Ghz a 2 GB RAM s integrovanou grafikou, HDD 250 GB), to jejich multimediální centrum si neporadilo s některými pálenými DVD a občas sem si připadl jako nesvéprávnej, když se mne Visty co chvíli ptaly, zda chci skutečně udělat to, co chci
:arrow: lesklý displej - za těch pár dní jsem získal tu zkušenost, že stačí když "blbě sedíte" v místnosti s velkým oknem a venku je jasno
:arrow: kapku hlučnější DVD mechanika
:arrow: horší kvalita obrazu při přehrávání ripů DVD, DivX atd. - ve srovnání s kvalitou přehrávání DVD to byl celkem šok
:arrow: HLAVNÍ NEVÝHODA - tichoučké, ale o to otravnější pískání při provozu na baterii přišlo mi, že se to den ode dne zhoršovalo a poslední den mě z toho až rozbolela hlava a totálně mi to zkazilo dobrý dojem z toho notebooku :( možná jsem jen cimprlich...to pískání bylo tedy slyšet jen když jsem neměl puštěnou hudbu a jen psal něco do školy a potřeboval se soustředit - bylo to takové tichoučké, znělo mi jak nějaká prapodivná varianta morseovky v éteru...ale postupem času jsem myslel, že mi z toho jebne :evil: po zapojení na zdroj se to téměř ztratilo, respektive hlučnost klesla na prakticky neslyšitelnou mez :? ovšem když sestra notebook několik dní používala zaplňovala HDD filmy, hudbou a dokumenty...párkrát jsem si k němu sednul a zdálo se mi, že to pískání je pak slyšet už i při provozu v síti...tak nevím :x

Tolik mých pár subjektivních názorů 8)

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 19 čer 2008 13:45

to pískání vyřešila nová deska u mě...jinak naprosto se vším souhlasím až na ten display, protože je opravdu jen mírně lesklý, takže to není žádná tragédie
XPS 1330 with LED

Camo=kamil2268

Narvil
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 02 srp 2007 22:02

Příspěvekod Narvil » 20 čer 2008 22:18

Zdravim,
chcel by som všetkých poprosiť o radu. Tento týždeň som mal podobný problém s ntb ako mal Camo - porucha na zak. doske. Včera mi servisak dosku vymenil a ntb zase ide. Dnes som si ale všimol, že strašne stúpla teplota CPU, 70C pri surfovaní na nete, 80C pri videu, najvyššia nameraná teplota bola až 98C!!! Hodnoty som nameral s RMclock a I8kfanGUI, sú v podstate v oboch programoch rovnake.

Je to asi na servis, neviete však niekto aká je teplota, pri ktorej by sa mal ntb automaticky vypnúť? Nejako sa mi nezdá že teplota si stúpne na 98C a ntb v pohode ide (až na najvyššie otáčky chladenia. Preto som si nie istý, či tie programy merajú správne. Mohli by ste mi poradiť ešte nejaký iný program? Alebo radu... Servis môžem kontaktovať aj tak až o týždeň (som odcestovaný), tak by som dovtedy privýtal vaše rady.
Dell XPS M1330 | C2D 1.8Ghz | 2GB Ram | 160GB disk 7200rpm | GF 8400M GS | LED Displej | 3 NBD

polo

Příspěvekod polo » 20 čer 2008 22:21

nezabudol ti tam dat teplovodivu pastu ?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 čer 2008 22:23

no je to divne. I8KfanGUI by melo merit dobre...
radsi bych se ozval dellu. btw. servis muzes kontaktovat i v zahranici, 3NBD (jak vidim, ze mas), by mel byt mezinarodni.
vypada, ze ti spatne slozil chlazeni
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Narvil
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 02 srp 2007 22:02

Příspěvekod Narvil » 21 čer 2008 23:24

polo: aj mňa hneď napadla tá teplovodivá pasta. Ntb však rozoberať nebudem, aby som sa pozrel.

Mne v podstate nesedelo len to, že napriek vysokým teplotám sa ntb nevypínal, v pohode išiel. Preto som si nebol istý, či programy nemerajú zle. Dnes mi ntb vypol (pri 99C), tak radšej zavolám servis. Akurát by som nečakal od nich takúto amatérsku chybu...

Btw: Včera mi zaslali na e-mail dotazník o spokojnosti so servisnými službami :D ... radšej som ho ani nevypĺňal...

Ďakujem za všetky rady.
Dell XPS M1330 | C2D 1.8Ghz | 2GB Ram | 160GB disk 7200rpm | GF 8400M GS | LED Displej | 3 NBD

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 22 čer 2008 09:21

Narvil: tepelná pojistka CPU je 100 stupnů, jinak jak mě měnil tu základku tak tu pastu tam chtěl nechat původní a kdybych u něho nesěděl tak mi ji tam ani nedal, takže bacha na to...
XPS 1330 with LED

Camo=kamil2268

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 22 čer 2008 10:54

Tak je vidět že tento dell je jen multimediální book a nemá nic lepšího než konkurence.. jen ta NBD to jistí :lol:
ThinkPad T420


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů