Apple?

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
Honza
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2006 08:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 28 srp 2007 22:01

A je to tu znovu otazka ceny. Pokud porovnam s nejakym notebokem cena je srovnatelna. Nyni MacBook vyjde na 30000,- s DPH. Podle me je to srovnatelne s konkurenci. A pokud uvazuji, ze na MacBook muzu nainstalovat jak Mac OS X a zaroven Windows XP ci nejakou Linux distribuci stava se z nej univerzalni notebook za dobrou cenu. A myslim si ze i co se tyce zpracovani vetsinou bude lepsi nez nejaky PC notebook mene zname znacky.
(MacBook Pro - 2.33GHz/3GB DDR2/ATI X1600 256MB/120GB 5400rpm/DVD-RW slot-in/2,54kg/Mac OS X 10.5.1)
Think different.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 srp 2007 22:10

každopádně si vyhoď ten avatar ať velikostí jakož datově tak velikostí jako fyzicky ten obrázek odporuje pravidlům
tento účet již není aktivní.

Honza
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2006 08:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 28 srp 2007 22:14

Avatar jsem zmensil a je uz v pohode.
(MacBook Pro - 2.33GHz/3GB DDR2/ATI X1600 256MB/120GB 5400rpm/DVD-RW slot-in/2,54kg/Mac OS X 10.5.1)

Think different.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 srp 2007 22:19

velikost souboru by neměla přesahovat 6kB.

Schválně jestli pochopíte jak jsem myslel datově :D
tento účet již není aktivní.

Honza
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2006 08:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 28 srp 2007 22:22

Ja to pochopil, a pokud lpite na presne velikosti Vas avatar ma 8kB:wink: . Co se tyce meho avatru klidne ho dam pryc, ale pripada me to, ze nekdo nerad slysi pravdu o Apple a zacina kopat kolem sebe. :wink:
(MacBook Pro - 2.33GHz/3GB DDR2/ATI X1600 256MB/120GB 5400rpm/DVD-RW slot-in/2,54kg/Mac OS X 10.5.1)

Think different.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 srp 2007 22:31

nn to není applem věřte mi taky jsem tu měl a animovanej avatar a dostal jsem za to sodu :D jinak můj avatar má 5,4 kB tudíš vše splňuje.
tento účet již není aktivní.

Honza
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2006 08:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 28 srp 2007 22:40

Tak to se omlouvam. Tenhle avatar take uz vse splnuje :) A jsem rad, ze to neni Applem.
(MacBook Pro - 2.33GHz/3GB DDR2/ATI X1600 256MB/120GB 5400rpm/DVD-RW slot-in/2,54kg/Mac OS X 10.5.1)

Think different.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 srp 2007 22:42

já proti Applu nemám nic. Pokud už nenutí jen Mac OSx ale pořád u nás je to předraženej krám...v USA je to dobrý koupě to je holt realita.
tento účet již není aktivní.

gapi

Příspěvekod gapi » 29 lis 2007 05:18

to maxxz:

presne tak ako hovoris.... v EU predrazene ale v Usa je to ca celkom dobru cenu ...... ja som urobil jednu velku chyby. Povodne som chcel nejaky Apple ale nekupil som ho koli MasOS .... tak som si poskladal pavilion Dv6500t na HP official web site . Po 4 dnoch od potvrdenia ked uz to bolo v stadiu vyrobi tak som sa dozvedel ze na Apploch s intelom bezia aj Win tak ma slo skoro porazit :lol: ale nie v pohode ........... ale teraz sa tesim na svoj pavillion konecne ma prist v piatok az zo samotneho SHANGHAI-u :D :D

muddy
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 21 říj 2007 11:14

Příspěvekod muddy » 03 srp 2009 22:33

Tak po přečtení všech postů zde, jsem rád, že nejsem jediný s problémem, ale nejdříve zareaguji.

Kvalita značek jako Acer,Asus je na dost mizerné úrovni, notebooky v cenové relaci kolem 20k působí strašně levně, což se o applu říci nedá.
Zbylé tady propírané prestižní značky jako HP - s nefungujícímí a hvízdajícími paviliony u mě v okolí rozpadajícími se compaqy (do dvou let věku, včetně mého a vež, že žít s pruhem uprostřed displaye není ono ._)
Maximálně bych snad zvolil dell, ale problém je cena.
teď plynule přejdu k Macu, měl jsem možnost strávit odpoledne s MacBookem 13", můžu říci, že se mi skutečně líbil, ale to hlinikové pročko vypadalo v tom shopu mnohem lépe. nicméně, shrnu-li výkon toho MacBooku tak to byl procesor na 2,16, 2gb ram, 160gb disk, GeF 9400. cena se na alze pohybuje kolem 27k.

Na celém macu mě štvou dvě věci
Od ZŠ jsem dělal a učil se na woknech, proto je pro mě MacOS docela jiný a asi bych si s ním musel dát seznamovací víkend. Dále nevím jak je to s kompatibilitou a jelikož hodně píši a v okolí jsou PCckáři tak jak si rozumí a jak je na tom textový editor? Pro mě je úroveň office 2k7 opravdu standartem i když některé věci, aby člověk hledal hodinu....
a druhá jaktože je t věc ( v souhrnu o 160mhz rychlejší procesor, stejně ram, stejná kapacita disku, jen lepší grafika dražší než HP, když bylo nové?
Plus : je-li tu někdo kdo prošel nedávným přechodem na Mac OS tak ať napíše co bylo tak těžké, jaké jsou výhody atd.... nepotřebuji žádné hloubkové znalosti která knihovna je lepší.

B_Tight
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2007 20:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod B_Tight » 05 srp 2009 10:26

Ja som pred par tyzdnami presiel na MacBook Pro 13" a teda napisem moje pocity. Naprv taky uvod, co ma viedlo prejst k Apple:):

Doteraz som bol pouzivatelom vyhradne Windows a s OS X som sa stretol iba parkrat na iMacu v skole. 2 roky som pouzival vcelku vykonny ThinkPad (v podpise), mal som na nom 64bit Vistu a neskor 64bit 7ky a na sviznost a stabilitu systemu som si nemohol stazovat, proste ani na nenavidene Visty by som nemohol povedat kriveho slova, takze Windows nebol hlavnym dovodom mojho prechodu. Tym dovodom bola prenosnost. Za posledne mesiace viac cestujem a 15" R-kovy ThinkPad ma uz prestavalo bavit so sebou vsade tahat. Potreboval som daco vykonne, no male, lahke a odolne a tak som sa rozhodol rozbit prasiatko a kupit novy notebook. Do vyberu sa dostali ThinkPad T400s, Sony Vaio serie Z a MacBook Pro. Hoci som napisal, ze s Windowsom som nemal problemy, prave OS X bolo to, co naklonilo vahy na Apple a nie Vaio Z ci ThinkPad (s ktorym som sa velmi tazko lucil).

No a teraz k prechodu:
Mac OS nebol pre mna uplne novy system, par klikov som v nom uz predtym spravil, no celkovo som dovtedy za Macom stravil menej casu ako za Windowsom za 1 den. Co sa tyka systemu, tak ten je velice intuitivny, clovek si nan lahko zvykne, je ovela sviznejsi, ryhlejsie bootuje atd ako Windows 7 na podobne vykonnom HW. Co sa tyka softu, tak na kazdy program co som potreboval som nasiel po par klikoch v Google nejednu alternativu, takze tohto by som sa tiez neobaval, pokial clovek nevyzaduje specificke programy. Jedna vec co ma milo prekvapila bolo, ze OS X nema problem v zaklade otvarat PDFka, ci Doc subory. Ked to zhrniem, tak OS X sa mi velmi paci a Windows som doteraz nenainstaloval, hoci som to planoval a furt planujem, kedze mam zakupeny Sony Vegas 8 Pro koli strihu videa a na OS X ho nespustim. Uz ale studujem Final Cut Pro a casom nan pravdepodobne prejdem.
Podla mna, ak sa vies v pocitacoch trosku orientovat a nie si uplna lama, prechod na OS X by nemal robit problem a staci par dni a budes sa v nom citit ako doma. Ak bys mal konkretne otazky, rad zodpoviem ak budem vediet.
MacBook Pro 13" 2,53 GHz, 4GB RAM, 320GB Scorpio Black + 1TB WD & lenovo L220x;
ThinkPad R61, 15,4" 1680x1050, T8300, 4GB RAM, 320GB Scorpio Black, 160GB Seagate 7200.2 in UltraBay (+ 500GB WD Premium & 2,5" external Seagate 120GB), Quadro 140m, Win7


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů