Nové MacBooky 2012

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 15 pro 2012 21:03

Jasný, Outlook pro Mac sice je taky, ale jen jako součást Office Business (tj. patřičně drahých, vystačím si s Home verzí) - a krom toho Gmail neumí v desktopové verzi exchange, čili pořizovat Outlook jen proto, abych v něm nastavila zase iMAP, to se mi úplně nechce se přiznám. Ale však já se skamarádím i s tím applovským Mailem.

Krom toho mě tedy lehce znervózňuje, že TO dělá občas nějaké zvuky - a nejsem s to zjistit, co to má být :D (zřejmě nějaká aktualizace). Ale hádám že během pár dní už nebude o nezvyku řeč - naopak, na takové věci jako touchpad anebo synchronizace iPhone/počítač se zvyká až nebezpečně rychle :) (nemluvě o okamžitém uspání i probuzení...)

panotaznik
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 lis 2012 10:38

Příspěvekod panotaznik » 19 pro 2012 17:02

Mám 13 Retinu asi 3 týdny. Nemůžu si stěžovat. Rychlý SSDčka, baterka +- 7h, poštu řeším taky přes MacMail, i když mám Business Office s Outlookem, ale problém je jinde, firma zatím nemá Exchange server 2010, kt. ty Office potřebují. Občas narazím na problém, jako souborový systém na ext.HDD (NFTS), ale díky google člověk zjistí spoustu info, resp. možnost přeformátovat na exFAT, aby se to kámošilo s Windows i Mac OS :-) Takže spíše SW drobnosti, HW zatím bez problémů. Větrák jsem ještě neslyšel, hřeje relativně málo. Takže můžu jen doporučit.

Michal27: pls, četl jsem se zájmem diskuzi o testech displaye. Máš nějaký sofistikovaný návod (pro naprostýho amatéra jako já), jak si můžu otestovat tu moji Retinu?. Díky

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 19 pro 2012 18:04

Tak jen dodávám že s Mac Mail aplikací mi došla trpělivost, zkusila jsem Sparrow... a nemám připomínek. :) Svižný, nepadá, když něco smažu, tak je to fakt smazané, když něco pošlu, tak je to fakt odeslané. (Což se o tom nativním klientovi říct nedá.)
Na pracovní počítač by Outlook určitě byl vhodnější, ale to není můj případ - pro Gmail Sparrow bohatě stačí, doporučuju.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 20 pro 2012 14:10

J ziju s MacMail a v pohode zatim... :D
Panotaznik: Navod nemam, ale testovat je zbytecne, ten displej je pecka tak jak tak. S tim vetrakem myslim ze Swarm a ostatni byli skepticti, ale zatim neexistuje zadne Lenovo, ci Dell, ci buhvi co, co by bylo tissi. I v zatezi je ten notebook neskutecne tichej a jemne svist vetraku je fajn..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 20 pro 2012 20:10

entropy píše:Svižný, nepadá, když něco smažu, tak je to fakt smazané, když něco pošlu, tak je to fakt odeslané. (Což se o tom nativním klientovi říct nedá.)

To ten slavný OS X má takové hrubé chyby ve vestavěných aplikacích? :shock: Je zajímavé, že se přesto kolem Applu snáší aura naprosté dokonalosti a moc se o takových nedodělcích nemluví.

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 20 pro 2012 21:00

Airmt - ono záleží, jak tu aplikaci používáš...

Pokud je někdo "obyčejný" uživatel, tak mu Mac Mail asi bude stačit v pohodě, ale pokud chceš IMAP (au... já rozmazlená Exchangem) používat například pro Gmail, kde máš pár desítek tisíc zpráv, tak to holt nezvládá synchronizovat. Jednoduše nestíhá. Sparrow to podle všeho zvládá, pro mě je ale lepší i proto, že přímo kopíruje strukturu (labely) mé Gmail schránky, neduplikuje nic, a asi i proto nemá tolik "práce" se synchronizací... Jasně, chybí mi tam pár drobností, třeba označení zprávy jako spamu je zbytečně schované do rozbalovacího menu etc, ale to už jsou detaily.

Ale to mám i za to, že prostě nejsem normální uživatel :D

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 20 pro 2012 23:28

Jo ták, já jsem myslel, že to neodešle email nebo nesmaže soubor, který jsi smazala :) Proto jsem se zeptal, některé věci u Applu totiž fungují opravdu "jinak". Třeba u synchronizace iP vždycky nadávám jak čert :lol:

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 21 pro 2012 10:46

No, on se děsně snaží to dělat, akorát že při tom množství mu o nejde. :? Smažeš větší množství mailů, přepneš mezi složkama... a najednou zjistíš, že smazané maily jsou zpět. A jak se tak snaží a nestíhá, tak přitom třeba ani neodejde jiný mail, který jsi mezitím napsal. A je to dlouholetý problém Mac Mailu, protože jsem se snažila vygooglit řešení, ale našla jsem jen popis toho samého problému od spousty lidí ze spousty různých let.

Takže to holt beru tak, že v Applu mají nějaký profil "běžného" uživatele a tomu ty aplikace dělají na míru... a ten zbytek že už si nějak poradí. :roll: :lol:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 pro 2012 12:50

entropy píše:Takže to holt beru tak, že v Applu mají nějaký profil "běžného" uživatele a tomu ty aplikace dělají na míru... a ten zbytek že už si nějak poradí. :roll: :lol:
V podstatě ano. Podobných chyb je v OS X a integrovaných aplikacích mraky. Jakmile jdeš jen krok za hranici běžného consumera, narazíš na problémy a nelogičnosti (případně chybějící funkce, které ti do té doby připadaly naprosto elementární).

Samozřejmě těch běžných consumerů, co počítač v podstatě k ničemu užitečnému nepotřebují, je drtivá většina a Apple to ví, takže věnuje úsilí jen tam, kde mu to vrátí nejvíc uživatelů.

Obejít se dá na OS X nakonec skoro všechno. Je to úplně stejné jako s Windows a Linuxem. Chce to jen dlouho bojovat s různými nástrahami a dostat ten systém pod kůži. Vidim to i na sobě. Zprvu mě OS X (tehdy ještě Mac OS) sral, ale postupně jsem si našel na všechno cesty. Teď mě štve už jen pár věcí a úroveň celkové nasranosti je podobná Windows.

Doporučuju sem tam zkouknout jablečný klub na okoun.cz. Tam jsou i lidi, kteří využívají Mac na doraz a jednak tam rychle přijdeš o sluníčkové iluze "nejlepšího OS i v nebi esli je" a pak je tam taky spousta dobrých rad.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

JakHam
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 25 zář 2008 18:48

Příspěvekod JakHam » 19 úno 2013 09:59

Zdravím,

nějak nevím co s penězi( joke :-) )...chtěl bych koupit Maca a pužívat několik týdnu paralelně X230 Lenovo a Macbook 13", čistě ze zvědavosti... dlouho mě Apple nebyl blízký, ale jako fenomén mě zajímá, proto bych rád udělal nějaké srovnání....

Dotaz tedy... Macbook Pro X Macbook Pro retina X Air?

Používání: práce s textem(hooodně psaní), email, práce s databázemi, úpravy fotek a úpravy grafiky ( weby, loga, bannery)... Poslední požadavek je co nejměnší hlučnost.

Nikdy jsem je neměl v ruce, pouze načteno z webu. Zajímá mě prostě jeslti připlatit na retinu ( což ted mě přijde jako super koupě, když vezmu že do klasiky Pro bych ještě koupil SSD)? Air výkonem stačí?

Budu rád za každou reakci.
Lenovo ThinkPad X230 IPS
Lenovo ThinkPad T500 - rip

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 25 úno 2013 07:54

Když chceš reakci, tak ji zde máš :-)

Pokud jsi dlouholetý uživatel Windows, tak paralelní práce na Win a OSX tě může iritovat. Roky naučené postupy budeš muset měnit a i hledání alternativ Win aplikací ti zabere hodiny až dny.

V tomto případě je podle mě lepší skočit do neznámé vody rovnýma nohama (tj. aspoň z počátku nepoužívat Windows).

Jaký z těch tří koupit ti asi neporadím - pro mé potřeby bych se rozhodoval mezi MBP a MBP Retina. Občas potřebuji DVD mechaniku a zapojovat externí se mi moc nechce (když už je nouze, tak používám interní i externí DVD současně).

Z důvodu nerozšiřitelnosti Aira i Retiny bych do nich asi nešel. Do klasického MBP dáš nový disk i pamět bez problémů.

Display NTB používám jen na služebkách či s ntb u rodičů, doma mám 24" SIPS panel, takže Retina by stejně zahálela. Na úpravy fotek a grafiku bych na tvém místě stejně zvažoval velký ext. monitor. Ona i externí klávesnice a myš má své kouzlo (hlavně zvedne efektivitu práce).

PS: Air výkonem stačí. Jen si uvědom, že výkon MBP je vtěsnaný do menšího těla - takže při zatížení (a na to stačí hloupý flash) bude Air dost slyšet.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti