Nové MacBooky 2012

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 07 pro 2012 00:59

Dneska jsem poprve zaslechl vetrak.. :o Kdyz jsem omylem nechal bezet programek, co vytezuje procesor na max. Ale zajimavy postrech, ten zvuk vetraku normalne neobtezuje jako u jinejch notebooku.. Je to jen takovy jemny susteni vzduchu.. Tohle v Applu vyresili moc dobre, chvala jim. Jinak obecne je ten notas v podstate bezhlucny, takze bych ho doporucil i tem, kteri jsou zvykli na pasivne chlazenej notas.. (coz muj bejvalej Dell vetsinu casu byl).
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 pro 2012 08:21

Tak to jsem zvědavej, zatím všechny moje Macy byly v zátěži jak vysavač. Jinak jo, při kancelařině ventilátory běží už dlouho hodně pomalu a nejsou slyšet ani s SSD.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 07 pro 2012 09:42

Oni to natukli i na notebookchecku, ze to proste neni tak otravnej zvuk. Asi v dB nebude nejakej vyraznej rozdil, ale ten zvuk je jinej. Navic jsem Vetraky slysel fakt prvne.. jinak vlastne ani nevim, ze je ma... pravda, ze nedelam nic narocnyho.. ale Dell mi foukal uz pri HD videu, Mac ani u 1080 p neda o vetracich znat.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 07 pro 2012 09:58

Aby se Ti pak neupekl :D
Asus ROG Strix G18

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 07 pro 2012 10:09

Mam ho i na vajcach a zatim ok :lol:

Pro Lucassona: http://www.zive.sk/test-lenovo-thinkpad ... fault.aspx dalsi notebook si pustili plny jas a cernou plochu...Nejvtipnejsi na te recenzi je to, ze pisou : rovnomerna cerna :) Na notebookchecku si toho nevsimli, protoze to podle me ani nedelali.. Ja teda neznam notebook, ani LCD televizi, dokomce i monitor za 100 000Kc od NECu ma pri plnem jasu znat podsviceni.. to je holt vlastnost. nepozoruju to jen u plazmovy telky ( jina technologie).

Jeste co me na te recenzi Lenova Carbon zarazilo, tak pisou, ze kmitaji panty a neda se poradne pouzivat za jizdy autem - tohle a u noveho kusu ? To mi k premiovemu Lenovu nejak nesedi, ale pravda je, ze dneska je i premiovy produkt kolikrat odflaknuty... mozna to je jen vada testovaneho kusu - pockam si, az ho zrecenzuje Swarm. Chtel jsem jeden koupit do rodiny, ale ted vaham... :roll: tohle je silny nedostatek.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 07 pro 2012 11:47

Michal27 píše:Mam ho i na vajcach a zatim ok :lol:

Hele, bacha, víš jak je to s tou žábou, co se hodí do studené vody, kterou postupně přivedeš k varu :roll: :wink:

Každopádně - jen hlásím že za mě rozhodnuto, 13" Pro je objednaný (ne-retina tedy), takže... těším se a poreferuju :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 07 pro 2012 12:41

Ja doufam, ze na funkci to nebude mit vliv... :lol:
Jinak parada. Myslim ze z provedeni budes nadsena. To zpracovani je na takove urovni, ze nejake Lenovo, HP, ci Samsung by si mohli vzit priklad. Ostatne od Applu by se mohli ucit i jinde... Viz Galaxy S3 vs. iPhone - vrzajici plastak vs. spickovy pevny telefon. Sam mam teda BB a ten je snad jeste horsi :lol: ..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

pm
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 16 bře 2012 17:24

Příspěvekod pm » 07 pro 2012 15:50

chapu nadseni z noveho stroje, ale neni vsechno zlato, co se trpyti. unibody je super, ale ten novy "koncept" vsechno uvnitr priletovane na desce je na ho***. "vyhody" takoveho reseni se naplno projevi za dva roky, az vyprsi zaruka a neco se rozsype.
kazdopadne po macbooku pokukuju uz dlouho, svagr ma starsi generaci a uz ta byla krasne tichoucka. od vydani autocadu pro ios zrejme padla posledni bariera.
W500

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 07 pro 2012 18:20

A proc si myslis, ze mam zaruku na 2roky? A ja bych rekl, ze pokud chces udelat kvalitni notes a usporit misto, tak uz skladacka neni tou cestou, kterou vyrobce muze jit. Btw: Polocas obmeny notebooku je u me v prumeru 3 roky, takze me to moc nezajima, co s nim bude pak. :wink:
Je tu prilepenou baterii - to az budu menit, to bude sranda :lol: Asi to necham na servis.
Jinak nevim proc pises,ze neni vsechno zlato,co se trpyti. Ja uz do toho notasu sel s tim, ze 8GB Ram a ten procesor proste staci po celou dobu zivotnosti. Beztak bych me nenapadlo tam neco predelavat a pridavat, jelikoz na moje pouziti je to zbytecne.
Hlavne pro Retinu MB zatim neexistuje konkurence. Cekam, ze prvni neco okopci Samsung nebo Asus, ale letos to asi nebude. Pri vyberu jsem v podstate o Zenbooku treba ani neuvazoval, kvuli tomu, ze vetsina majitelu nadava na chovani vetraku a hlavne Windows proste neni na tyhle hDPI displeje moc dobre pripravenej ( ac Asus porad nema nic, co by hustotou bodu na palec rovnalo Retine..). U MacBooku je krasne to, jak je vsechno pohodlne optimalizovane a clovek si snadno vybere nastaveni, ktere mu vyhovuje, bez zpraseni aplikaci a ostatnich prvku.
A hlavne kdyz uz mas utratit pres 30 tis. za notebook, tak uz taky trochu koukas na to, aby se ti i libil. No Asus mi prijde jako nalestena Skodovka.. neurazi ani nenadchne (je to dobrejn notebook, ale....).
Pak tu je jeste Samsung 900, jenze ten displej je uz spis kostkohra (1600x900 uz vedle ty retiny proste vypada desne) a editace fotek, ci videa ve Full HD uz se tak stava min pohodlnou, text se necte tak pekne a proste proc kupovat Samsung za podobnej peniz, kdyz je tu Mac s lepsim displejem, kvalitnejsi sasi. Kdyz se proste muzes odprostit od Windows, tak nevidim jedinej duvod, proc vyhodit 36000 za toho Samsunga.. A kdo potrebuje velky disk, neni problem jej v retine vymenit casem za vetsi - jde to a pry snadno (alespon u 13")
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 08 pro 2012 23:32

Disk je tam pry pod baterii, ktera je prilepena. Jinak tu 13" retinu jsem kratce videl (srovnani jen s vedle lezicim airem) a cekal jsem ze z toho budu odvarenej, ale nejak se to nekonalo. Je to skutecne spickovy displej bez konkurence, ale rozdil po zbeznem zkouknuti mi neprisel az tak dramaticky jako priplatek v cene. Vice se mi zamlouvala 15" verze, ale ta je pro me moc velka.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 09 pro 2012 09:05

U 13 je disk pod touchpadem a je lehce pristupny.. oproti 15" je to lip resene.
Btw - ja odvarenej byl a to i kdyz jsem to srovnaval s Full HD Zenem.... to te prece musi hned trknout do oka, jak je spickovej text a jak kristalove ciste jsou fotky... mj. mi vic sedi tvat toho notase, oproti Airu. A nezapomen, ze rozdil v cenennedela jen displej, ale vetsi RAM, rychlejsi procesor a vetsi baterie. A hlavne vubec netopi - kdyz to srovnas s vetsinou windows ultrabooku (napr. Lenovo Carbon x1, zenbook UX32 etc.), tak i pres to, ze je z hliniku ma o dost nizsi povrchove teploty( z prstu si to necucam - viz notebookcheck). A ten slavnej tenkej Samsung ma dokonce 55C na povrchu.. :roll: Sice jak psal Swarm je tichej, ale dani za to je ta teplota..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 pro 2012 11:37

Michal27 píše:Pri vyberu jsem v podstate o Zenbooku treba ani neuvazoval, kvuli tomu, ze vetsina majitelu nadava na chovani vetraku a hlavne Windows proste neni na tyhle hDPI displeje moc dobre pripravenej ( ac Asus porad nema nic, co by hustotou bodu na palec rovnalo Retine..). U MacBooku je krasne to, jak je vsechno pohodlne optimalizovane a clovek si snadno vybere nastaveni, ktere mu vyhovuje, bez zpraseni aplikaci a ostatnich prvku.

Na UX31A a UX32VD existuje utilita na nastavenie chovania ventilatoru takze si to mozes nastavit ako chces. A co sa tyka tej optimalizacie Win na vysoke dpi je bohuzial pravda. Ani ta Retina ale nie je 100% optimalizovana - napr. prestat pouzivat MS Office a zacat pouzivat iWork nie je "optimalizacia" vhodna pre kazdeho (napr. koli makram). Treba brat aj do uvahy, ze tie 13" Zenbooky stoja o 20tisic menej a nie su konkurenciou pre 13" Retina Macbook alebo pre klasicky Macbook Pro (UX32) a Air (UX31). U 15" UX51 je situacia ina a tam mam pocit, ze niekomu v Asuse svihlo ked nasadili cenu tesne pod Retina MBP.

Ako nechcem ti brat nadsenie z noveho notebooku, ktory je urcite vo svojej uhlopriecke jeden z najlepsich na trhu (Retina verzie) ale zas tvoje prispevky uz pomaly vyzeraju ako keby som cital marketingove materialy od Applu. :) Celkom ocenujem, ze sa tu ozyvaju swarm a ostatni aj s negativami lebo este som nevidel notebook, ktory by ziadne nemal.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 10 pro 2012 13:09

To vis ze negativa tam jsou.. Ja sam uvadis, tak chybi optimalizace u neApplovskych aplikaci. Ale cekam, ze to se casem zlepsi. Pak tu mame nizsi svitivost displeje oproti konkurenci - zrejme z duvodu uspory energie (ono ten displej bude asi peknej zrout - kdyz je vypnuty, tak neni problem, aby notas jel 18hodin na baterku. Se zapnutym to je cca 6-7hodin. Ale zase to chce brat s nadhledem - prumerna hodnota 300cd/m2 je slusnej prumer.
Jinak co se tyka tichosti a zpracovani, tak tady opravdu Applu nenadrzuju, tady se to Applu opravdu povedlo a neni tedy treba setrit slovy chvaly.. Co dal bych chtel vyvratit je mytus ohledne teplot - kdyz se kouknes na notebookcheck (predpokladam, ze jejich metodice mereni kazdy veri), tak povrchove teploty Retiny v zatezi jsou nizsi nez u jakehokoliv ultrabook, ci napr. Lenovo T530 (tzn. velky notebook - lepsi moznosti chlazeni) je mnohem teplejsi na povrchu - jak zhora, tak zespoda. Bez zateze je Macbook teplejsi, ale jestli 25C nebo 33C - to uz je sumafuk... Nevim jak to byvalo u starsich kusu, ale ja si na zahrivani nemuzu stezovat.
Dalsi vec, co mi trosku je samozrejme nutnost reseni vymeny baterie pres servis.. s tim holt clovek musi pocitat (na druhou stranu se baterka nemeni kazdy den a t LiPolky vydrzi o fous vic, nez klasicky LiIon). A co je asi nejvetsi minus je samozrejme cena. :wink:
Ono ten notebook je vazne povedenej (Editor's choice na NTBCH), tak proste je na miste ho chvalit. Kdyby mel hodne chyb, predpokladam, ze by nemel momentalne jedno z nejvyssich hodnoceni na notebokchecku.
Fakt to neni promo :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 15 pro 2012 11:51

Tak jen oznamuju, že už je doma :) Chvíli si budu zvykat (jiné rozložení klávesnice je zatím trochu otrava) a pár věcí teprve doladit (kupříkladu chování aplikace Mail mi není moc jasné - synchronizuje dost divoce, ale to může být tím, že je to naráz dost velká zátěž), ale oproti čemukoli, co jsem používala dřív, je MacBook luxus 8)

Ne všechno je tedy zrovna intuitivní - třeba to, jak udělat screenshot, jsem musela vygooglit... ale to překvapení, když png s kusem textu hozené do textové poznámky automaticky převedlo obrázek do textu - fakt Alenka v říši divů :D Objevit všechno mi potrvá, budu ještě muset sehnat Office etc, ale celkový dojem je naprosté nadšení... :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 15 pro 2012 13:53

Na vsechno si zvyknes velice rychle...je to fakt parada.. Outlook pro Maca je taky k dispozici, ale sam pouzivam MacMail... Tak hlavne at slouzi.. Myslim, spokojenost bude velika a nadseni jen tak nepolevi. Ja jsem nadsenej stale a to uz ho mam cca mesic.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti