Apple nebo Win?

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Apple nebo Win?

Příspěvekod swejk21 » 06 pro 2011 13:13

Nevím co vybrat, jestli Apple iMac 21,5​" i5 2.5GHz​/4GB​/500GB​/HD6750​/MacX​/CZ wirele​ss ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=92888 ) nebo normal pc s Win? Uplně prvně jsem chtěl Vaio F, s tím furt něco bylo(pískání atd), proto jsem nekoupil, tak jsem přemýšlel, že k normalnímu stolnímu pc koupim Apple MacBoo​k Pro 13​" CZ, stříbrná ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=100598 ), ten jsem nakonec pozměnil vesměs skrz grafiku za iMac.
Ale nevím právě jestli toho appla nebo pc s win. Budu to mít na fotky, videa a klasické užívání, hry nějak zvlášť ne. A starej comp s win bych asi taky nechal. Vím, že se už nejedná o noťas, ale i tak s tím asi zkušenosti máte.
Co bych měl zvolit?
Díky

himix

Příspěvekod himix » 07 pro 2011 11:58

Tvoje otazka je spatne polozena. Je to jako by ses ptal, mam si koupit telefon s Androidem nebo Windows Phone?
Oboje je super, ale kazdy ma sve!
To same plati u OSX a Win. Mam doma 3x mac, /ibook, imac, mac mini/ ale taky dva Win. A kdyz jsem se rozhodoval pred cca ctvrt rokem co koupit za pracovni ntb, padla rada na Lenovo, takze Win...

Zalezi co budes na pocitaci delat, jake chces pouzivat programy atd...
Mac je super volba na surfovaci pocitac, je to super volba na grafiku, upravu videa atd...
Ale neni to na hry, neni to na ucetnictvi atd...

A jestli chces dat na iMac Win jako defaultni system... tak je to zbytecne predrazeny... Mac se kupuje kvuli OSX...

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 07 pro 2011 22:04

No právě, co má víc kladů? To plánuji, surfování, semtam nějakou tabulku, napsat pár stránek, vytvořit pdf, hraní s fotkama a videem. Hry jsem nehrál už dost dlouho, takže ty ne.
Dřív jsem byl proti applu,skrz penize,ale co mám teď iPhone, tak začínám i přemýšlet o počálu od nich. Stejně bych si nějakej do těch 28tis kupoval, takže mě je jedno jestli to dám za apple nebo něco poskládám, jen chci to lepší. Ale to bude právě to složité, protože ti co maj maca mě řeknou jedine apple a ti co ho nemaj, tak stojí za win. Takže se musim rozhodnout zda risknout Maca či ne

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 08 pro 2011 12:05

Kup si Maca přes internet, dva týdny si sním hraj, kdyžtak ho vrať. Nic nenahradí osobní zkušenost...
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 20 pro 2011 12:50

himix píše:Mac je super volba na surfovaci pocitac, je to super volba na grafiku, upravu videa atd...

A jaké dobré programy používáš na grafiku a videa? Mě třeba celkem chybí Zoner photo Studio a ProShow Gold/Producer a jiné. iMovie se mě celkem líbí, ale iPhoto i zklamalo.
Nejspíš hlavně skrz nabídku programů ho asi vrátím a poskládám novej s win. navíc mě ještě furt vypadává wi-fi nebo co.
Ale jinak po grafické, designové stránce a různej vychytávkovejch gest je skvělej, ale asi nic bez čeho bych se neobešel

himix

Příspěvekod himix » 20 pro 2011 22:59

Na Mac soft od Adobe, Photoshop, Lightroom, popripade je vybornej od Apple Aperture, ale je to fakt drahy...
iMovie urcite na domaci videa staci, iPhoto je takovy, no ani slany ani sladky, pouzival jsem to driv na spravu fotografii.

Ja swichnul naopak z Mac na Win, a jsem s Win naprosto spokojenej... :-)


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů