Stránka 1 z 1

Apple PowerBook G4 15''Aluminium

Napsal: 10 črc 2011 12:19
od Kalda
Chtěl bych vás touto cestou požádat o zkušenosti s tímto notebookem, a jaké jsou rozdíly mezi PowerBook a jinými ntb od Apple. Díky za vaše informace

Napsal: 10 črc 2011 12:37
od swarm
Co konkrétně tě zajímá?

Rozdíly? Na to se nedá takhle odpovědět. Je to skoro 10 let starý notebook, takže dneska se liší úplně všechno.

Napsal: 10 črc 2011 12:42
od Kalda
No chtěl bych vědět zda u tohoto typu není známé časté přehřívání, případně zda bude tento notebook vhodný i pro sledování filmů a klasickou práci - icq, úprava txt souborů. Konfigurace 1,5GHz 1GBram 64MB grafika ) zřejmě ATI Mobility Radeon 9700 ), 80HDD, Wifi, Bluetoth, dvd/cd vypalovačka, Mac OSX Tiger. Dále mě zajímá tloušťka, váha, pevnost šasi a celková rychlost OS, známy ma Air a používá na touchpadu gesta která mu usnadňují práci - lze to i u tohoto notebooku? Zkoušel jsem googlit, ale nenašel jsem o tomto typu podrobnější informace. Hry mě nezajímají. Mám možnost sehnat tento ntb za 5000 s novou baterií - vyplatí se to? Jde o to že jsem Apple ještě nikdy neměl a chtěl bych zkusit něco nového.Díky

Napsal: 10 črc 2011 14:29
od swarm
Nevyplatí se to. MacOS 10.4 (Tiger) je už dost obsolete a spousta aplikací už vyžaduje aspoň 10.5. Navíc má procesor PowerPC a teď se víc a víc objevují aplikace Intel-only. K rozumnému používání nových aplikací by to navíc chtělo víc RAM. Mám zkušenost že aspoň 1,5GB je ok. 1GB jsem měl dříve a často to swapovalo.

Přehřívání není nijak zásadní. Zpracování ujde, ale takhle po letech ty pláty hliníku občas moc dobře nesedí. Pozor na kloub. Často bývá vyjetý a víko moc nedrží. Po letech bude asi taky značně vysvícený displej - nicméně barvy by měl mít dobré (pokud už nebude výrazný nádech do žluta).

Práce s TXT a ICQ je ok. Přehrávání flash videa v prohlížeči (youtube) plynule nejde prakticky ani v nejnižším rozlišení (240p). Filmy normálně přehraje v DVD kvalitě, ale HD video naprosto nepřichází v úvahu.

Gesta na touchpadu nefungují. Nefungují tam ani základní gesta - nejde tam dvěma prsty dělat kolečko myši, ani pravé tlačítko. Scrollování tedy vůbec nejde a pravé tlačítko se dělá stiskem toho základního ("levého") při stisku klávesy Control (pokud nemáš tu poslední revizi, která umí aspoň to). Touchpad má navíc zpoždění a jeho pohyb působí klouzavě. Feel z moderních touchpadů Apple notebooků zde vůbec nehledej.

Upřímně - 5 tisíc za notebook se dá zužitkovat daleko lépe než koupí zastaralého notebooku na dávno výrobcem nepodporované procesorové platformě. Za ty peníze jsou novější business notebooky s prvními Core2 Duo v zachovalém stavu.

Napsal: 10 črc 2011 14:45
od Kalda
Opravdu díky za obsáhlou odpověď kterou jste mi udělal srozumitelně jasno v tom, jak to s tímto notebookem je. Nakonec tedy sáhnu po APPLE Macbook White 13,3" 250GB HDD, CORE 2 DUO což by měla být lepší volba. Ještě jednou děkuji za vyčerpávající odpověď

Napsal: 10 črc 2011 15:11
od swarm
MacBooku White si dej pozor jen na rozlámané plasty a výdrž (resp. stav) baterie. Jinak je to ve všem lepší volba.