co na to říkáte?

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
batman83

co na to říkáte?

Příspěvekod batman83 » 06 zář 2010 20:42

Jestli se můžu zeptat co se vám líbí na iPadu? Jenom mě napadla taková věc,tak se ptám většího osazenstva jak by se vám to líbilo...
Šlo by o to,že by se zařízení macbook air a iPad spojili do jednoho konvertibilního tabletu,třeba o velikosti 12" s přepínatelným rozhraním mezi mac OS a iPhone OS...nechci zde vyvolávat nějaký flame nebo tak něco,jen mám docela tuhle firmu rád,ale tahle firma zřejmě nechápe,že se(co jsem se ptal) většině lidí nechce tahat s 3 zařízeníma..jaký je váš názor? Je samozřejmě jasné,že by to nebylo za 10k jako je teď iPad,a je jasné,že by cena byla adekvatní tomu,že to jsou 2 zařízení v jednom...možná je to jen můj názor a váš může být,že je politika applu správná,právě proto jsem založil tohle téma,ověřit si jestli je chyba ve mě nebo v applu

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 zář 2010 08:50

take nieco robi minimalne Dell uz vyse roka vo svojich business notebookoch Latitude E a Z serie. len neviem ci uz je to dostupne aj v tablete XT2 (ak nie v sucasnej tak v dalsej verzii to uz bude). miesto Mac OS a iOS to pouziva Win7 s Intel Core procesormi a Linux s ARM procesorom. http://en.wikipedia.org/wiki/Latitude_ON
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

GreenArrow
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 24 dub 2010 21:03

Příspěvekod GreenArrow » 07 zář 2010 11:09

A jakej ma vyznam to ze přepnes z jednoho počítačovýho systému do druhyho?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 zář 2010 12:00

O dost vyssia vydrz na baterie ked to bezi len na ten ARM a (vraj) aj rychle spustenie. Na to ked sa chces len rychlo dostat k mailom, kalendaru, webu alebo k aplikaciam na serveri (napr. cez Citrix) ten ARM staci. Ten ARM system so spotrebou max par stoviek mW ti nahradi CPU, chipset, grafiku, RAM a HDD, ktore spolu pri zapnuti zeru mozno 10x tolko. Z HW notebooku sa po prepnuti na ten ARM vyuziva tusim len LCD, Wifi adapter a 3G modem.

Mne sa to osobne zda zbytocne lebo to iste dnes zvladne aj bezny smartphone, ktory aj tak nosim stale so sebou.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

batman83

Příspěvekod batman83 » 07 zář 2010 19:58

Mě přijde jako blbost přepínat i GK a procesor,šlo i o to,že by mohli vznikat na to i lepší hry(graficky),kdyby tam dali třeba tu nvidiu GT320 co je teď v macbookách
Ono se mi zdá,že ty hry na iPhone zvětšený na obrazovku iPadu moc dobrý nejsou...stejně vznikají nový hry přímo na iPad a přijde mi,že je docela omezen tím mobilním A4 čipem,na mobil OK,ale na tablet?
Jaký je váš názor?

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 07 zář 2010 21:12

můj názor je ten, že by jsi mohl změnit název topicu na něco inteligentnějšího (např. "co říkáte na mix airu a iphonu v jedno").

K tématu - já osobně v tom nevidím přínos - pouze by mi to zvedlo cenu. Ale pokud by to někdo ocenil, proč ne :wink:

edit: stejně mám pocit, že jsem přesně nepochopil o co jde. Noťas (tablet) se dvěma systémy ? Ve vztahu k hrám ? S nV320 ? Fakt netuším kam míříš. Na hry jsou lepší výrobky než Apple produkty.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

batman83

Příspěvekod batman83 » 07 zář 2010 21:58

Mířím tím tam,že by se iPad mohl více cpát k notebookům než k smartphonu...vem si,že je jen zvětšený touch s obyčejným procesorem co má malinkej smartphone,ale když už kupuješ 9" zařízení tak alespoň já očekávám o dost vyšší výkon,než je v mém smartphonu,už mě chápeš?
Dobře beru to tak,že apple to míří jako hračku,ať si to klidně prodává dál,to mě je v celku ukradený....spíš mě zajímá to,proč se třeba ten air,neudělá konvertibilním tabletem a přidá se systém iPhone OS?

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 09 zář 2010 21:13

Protože by pak Apple nemohl vydělávat na dvou zařízeních :-)

Když do 9" hračky nacpeš výkon notebooku, tak to nebude tak malé zařízení. Když do Airu nacpeš druhý systém, tak imho mimo nižší spotřeby (o kolik nižší ? Nejvíc bude žrát stejně LCD) nic nezískáš. Mně třeba iPad ničím neohromil - na nošení je velký a po bytě tahám iPhona nebo ntb.
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

batman83

Příspěvekod batman83 » 10 zář 2010 21:21

Přesně to tady celou dobu píšu,že ten avizovanej mezikrok mezi smartphonem a notebookem prostě není,buď je smartphone pro nějakej net pod lavicou nebo tak něco a nebo je macbook,člověk pro to 3 zařízení prostě nešáhne,proto jsem si myslel,že by se to třetí zařízení dalo do toho druhýho..mě iPad oslovil vzhledem,ale nemám pro něj využití
Jak myslíš to prodávat 2 zařízení? udělej iPhone 4,3" a dáš ho o 200 dolarů dražší,koupí to každej!!! a macbook air o 300 dolarů dražší a máš od každýho 500 dolarů,kterej dáš za iPad.....možná jsem blbej já a píšu tady sračky,ale co jsem se ptal lidí,co jsou jako já(iPhone,iPad,macbook) tak by tohle ocenili
Jinak jsem chtěl ještě říct,že MB air je hodně nadceněnej,slušela by mu cena někde mezi MBP a MBW takových 25 tisíc,takhle každej šáhne raději po MBP

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 10 zář 2010 21:55

Ja myslim, ze iPad lze jako mezikrok chapat. Jen pro nej holt nemam vyuziti a jen kvuli designu si jej porizovat nebudu :-)
K tomu iP4,3" - cena navic za neco co nepotrebuji (staci prestrelena cena iP4) a naopak Air uz je az moc o kompromisech (pro me). Asi nejsem az takovej fanda jako ty :-).
Porad ale nevim proc do Airu cpat A4.

Mimochodem, tyto debaty by jsi mel vest na iPhone foru-prece jen je tam vice Apple pozitivnich lidi :-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti