Novy macbook 13" white

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
matmatmat

Novy macbook 13" white

Příspěvekod matmatmat » 20 kvě 2010 13:44

Nemate niekto informacie kedy by mohli a hlavne kde (Brno, SR) nove macbook white s 320M geForce grafikou a 2.4GHz procakom?

http://store.apple.com/us/browse/home/s ... OTY2ODEwOQ

a ci vobec nanho cakat, nebude drahsi o par tisic?

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 20 kvě 2010 23:36

Cena by mela byt podobna jako u nynejsiho MB white (odhaduji podle cen u noveho MBP).

Ted je otazkou, jestli se na nej vyplati cekat a jestli je tam dobre vyresene chlazeni, aby to nebylo jako ted u noveho MBP.
Uvazoval bych mozna i nad tim pockat az spadne cena u nynejsiho modelu MB White, ktera zakonite musi jit dolu (doprodat se), aby ji plne nahradil tento novy upraveny model...

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 21 kvě 2010 09:46

tak chlazení tam bude stejné.. ono to fouká všemi otvory, klávesnicí atd.
ty plastové modely od apple se tolit nezahřívají jako je tomu u hliníkové řady..
cenu bych odhadl na těch 27000 s daní.

pokud se ti bude chtít čekat, tak si počkej nic nestratíš ani nazkazíš ;)
ale tato verze macbooku white stojí za to :)
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

matmatmat

Příspěvekod matmatmat » 21 kvě 2010 22:36

myslite ze tieto nove WHITE budu konkurovat (okrem RAMky) verziam Pro a isli by ste skor do nich? Vazne je hlinik zle riesenie a brali by ste skor plastovu verziu? ide mi hlavne o to, aby bol notas pevny, a hlavne nehlucny... a ked sa da, tak aj co najmenej horuci na dotyk...

inak na beznu pracu - je tam nejaky viditelny rozdiel v tych 2GB RAMky? ziadne video nepsracovavavam, grafike sa nevenujem... ale taky flash (online TV) mi frci skoro stale.

Prve nove WHITE uz zacinaju naskladnovat na SR ako vidim, takze vaham, co zobrat.. ci stary WHITE, novy alebo Pro

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 21 kvě 2010 23:13

Jednu dobu jsem premyslel nad MB white, ale nakonec jsem sel do MBP kvuli podsvicene klavesnici a hlavne kvuli telu...

Pokud ten white bude stat 27k jak psal kovy, tak bych ani nepremyslel a koupil si MBP, ktere se ted prodava za 30k (rozdil by mi za to urcite stal).

Ale je to jen muj nazor na vec ...

matmatmat

Příspěvekod matmatmat » 21 kvě 2010 23:45

no u nas sa uz novy WHITE predava za cca 26k

http://www.swp.sk/Appl/WebObjects/SWPPu ... ntCategory

nejde mi ani tak o cenu, skor o to, ci prave ten biely nie je lepsi co sa tyka spracovania a dizajnu celkovo... jasne ze klavesnica a 2GB ram je len plus pre Pro

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 22 kvě 2010 00:57

matmatmat píše:no u nas sa uz novy WHITE predava za cca 26k

http://www.swp.sk/Appl/WebObjects/SWPPu ... ntCategory

nejde mi ani tak o cenu, skor o to, ci prave ten biely nie je lepsi co sa tyka spracovania a dizajnu celkovo... jasne ze klavesnica a 2GB ram je len plus pre Pro




Kvalita a zpracovani je rozhodne lepsi u MBP. Sice je to tvrzeny plast, ale ten hlinik...je proste hlinik. I tvrzeny plast se krouti nepozorovane, kdyz ho chytnes otevreny za jeden roh a to zakladovce dobrotu nedela...u hliniku takovouto starost nemas.
To ze se zahriva povrch mi spise vyhovuje, protoze to zaroven odvadi teplo a chladi to i povrchem, ale tady nevim jak je to u MB white...

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 22 kvě 2010 10:06

macbook white se tolik nezahřívá jako MBP což je výhoda.. ;)

nové whity jsou vlastné předchozí MBP, akorát v jiném těle..
Tedka dostal nový display, rychlejší ramky, výkonější grafiku a větší HDD
a je kulatější + trackpad - multi-touch..
Klávesnice má svoje pro a proti. Píše se na ní velmi dobře a pohodlně..
není podsvícená hmm to je toho :D nějak moc mi to nevadí.. Od toho mám lampičku na stole nebo existují i usb lampičky ;)

Je to "plasták" tvrzený polykarbonát, takže je jasné, že se nějde trošku prohne, ale jinak má dost slušné šasí (oproti asus,aceru,msi a některé HP)

Na tom nejnovějším už rozjedeš i naročnější hry..(pro hráče) :)

26K s daní a 22K bez daně je dobrá cena na nový kus v ČR, kdybych si ho měl koupit zajel bych si pro něj do UK, lepší ceny ;) (záruka je 1 rok celosvětově,když ho koupíš v zahraničí)
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

matmatmat

Příspěvekod matmatmat » 22 kvě 2010 16:37

dobre... otazka teda este takto... je v niecom MBP horsi ako tento novy WHITE? resp je dovod preco ho nebrat? (az na dizajn, co je kazdeho individualna zalezitost.)

rebornCSP

Příspěvekod rebornCSP » 22 kvě 2010 18:33

matmatmat píše:dobre... otazka teda este takto... je v niecom MBP horsi ako tento novy WHITE? resp je dovod preco ho nebrat? (az na dizajn, co je kazdeho individualna zalezitost.)



Novy MBP se udajne (podle testu) az mo zahriva diky te lepsi grafice a vetsimu disku (nez model 09), ale to uz tady zaznelo. Pak jeste cena samozrejme ...

Novy white jsem v ruce nemel a nezkoumal jsem ho ... doporucuji si projit taky nejake recenze (objektivne podane), kde ho meli primo na test.

matmatmat

Příspěvekod matmatmat » 22 kvě 2010 18:46

bohuzial sa mi nepodarilo najst nic, ziadnu rec na novy WHITE...
ale ak mas po ruke nejake kvalitnejsie recenzie na stary WHITE a Pro, sem s nim pls:P

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 22 kvě 2010 22:54

Já osobně bych šel asi zase do White (prostě se mi líbí víc :) )
nemá podsvícenou klavesnici to zase tak nevadí.. Výkonnostně si mac white hodně polepšil (velké +), 13" LCD je ideální na přenášení (ani velké ani malé)

recenze starší řada white:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... te-unibody
http://extranotebook.cnews.cz/apple-mac ... ily-genius
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 25 kvě 2010 11:40

apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů