Apple, vhodna volba pre programatora?

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
stab
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2012 21:46

Příspěvekod stab » 22 úno 2012 22:27

Dobrý den.

Procházel jsem si fórum a narazil jsem na toto téma, které se mě momentálně týká také. Letos maturuji a chystám se na studium informatiky na vysoké škole. Mám starší stolní počítač, který chci vyměnit za výkonný notebook. S Windows mám hodně zkušeností, většina z nich není ovšem moc dobrá a nejraději bych Windows už neviděl. Jako koníček se věnuji fotografování a fotky také upravuji ve Photoshopu, Lightroomu apod. Zajímá mne i střih videa, který si zatím nemůžu moc dovolit z důvodu staršího hardwaru, nicméně nějaké zkušenosti z Adobe Premiere mám. Pokud by se volba týkala pouze těchto aspektů, nic neřeším a jdu do Macbooku Pro. Jelikož ale budu potřebovat programovat v C++, Javě, .NET, C#, PHP a dalších, potřeboval bych radu při výběru vhodného stroje. Poslední příspěvek zde byl z května loňského roku, tedy chvíli před vydáním OS X 10.7 Lion. Jsou zde nějaké nové alternativy pro tyto, a jiné, programovací jazyky? Jelikož mám iPhone a filozofie Applu se mi hodně líbí, rád bych byl pro něj, nevím ale zda to při studiu informatiky na VŠ bude dobrá volba.
Rozhoduji se mezi Macbookem Pro 15" s procesory Intel i7 2.0 nebo 2.2 GHz. Pro Macbook také hovoří skvělá podsvícená klávesnice. Není ale numerická. Konkurent, který by přicházel v úvahu, Lenovo T520 (také procesor i7) také nemá numerickou klávesnici a ani ta základní není podsvícená. Výkonný, i s podsvícenou klávesnicí vč. numerické, se zdá notebook Sony VAIO F23S1E/B (taktéž i7).
Můžete mi, prosím, jakkoliv poradit při výběru?
Budu vám vděčný za každou radu.

Tomáš Valda

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 úno 2012 23:10

Poradím ti takto - počkej, uvidíš, co budeš potřebovat.
Ohledně macbooku, vaia, atd. vs. Thinkpad (pro něj jsou konkurencí HP elitebooky, delly latitude, fujitsu lifebook S třídy, atd) - sám se musíš rozhodnout, jestli spíše něco multimediálního, nebo stroj určený primárně k práci se vším, co k němu patří (adekvátní záruka, dock, zabezpečení, atd...)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti