Macbook vs. Macbook Pro

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
davvid
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2008 16:30

Macbook vs. Macbook Pro

Příspěvekod davvid » 02 srp 2008 17:19

Dobrý den, zvažuju koupi jednoho z těchto notebooků,
konkrétněji 2,4ghz c2d, 4gb ram,.. pořád hledám rozdíly apod, navštívil jsem i iStyle v Praze, ale stejně vás prosím o váš názor (protože iStylu se mi zdáli že chtějí abych si vybral ten dražší..nebo mi to aspoň tak připadalo..)
noťas by měl sloužit hlavně k produkci a živému hraní hudby s midi controlerem, a na tvorbu grafiky (občas i 3D) případně i střih videa..(připojení většího monitoru není problém, takže velikost 13" by nevadila)
co jsem se ptal lidí hrajících živě z macbooku, všecky hudební aplikace běhají dobře už na macbooku, photoshop prý také, ale o střihu videa jsem nesehnal moc informací, jedině že finalcut nebo jak se jmenuje(jsem pcčkař, co přechází na mac.) nepracuje s integrovanou grafikou, ale možná že by to tam šlo rozchodit..a nebo by stačil adobe premiere .]..
no toť k úvodu, a teď dotazy..
1) je velký rozdíl mezi sdílenou grafikou u MB s 4GB RAM která má 144MB a s nesdílenou u MPB s 4GB RAM o velikosti 256MB? četl jsem že si nesdílená užírá z ramky, ale v případě že má 4GB, tak by to nemuselo moc vadit..nebo se mýlim?..
2) četl jsem recenzi (ale nejspíš staršího MBP) že reálná životnost je snad méně než 2hodiny, ale ty novější by měly mít LED displej, takže dosahuje životnost okolo těch 4-5h jak udávají na stránkách?
3) z videa http://uk.youtube.com/watch?v=d8y-NMTZXHw (kousek po 6:14 začne mluvit o možnostech rozšíření) říká, že u MB můžu disk vyměnit sám aniž bych ohrozil záruku, ale u MBP si tím záruku poškodím, v iStylu mi zas řekli že neohrozim, tak nevim jestli mě třeba nepochopili špatně. možná si mysleli že bych ten novej disk koupil od nich..nebo tam můžu dojít s noťasem a jinde koupenym novym diskem, ať to vymění, a záruku tim nepoškodí? .]..
myslíte si, že je lepší jít do MBP nebo to půjde i s MB?
předem díky za jakoukoli odpověď.

davvid
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 srp 2008 16:30

Příspěvekod davvid » 03 srp 2008 18:43

těší mě že to forum někdo sleduje, ale přecejen bych se rád dozvěděl odpověď aspoň na nějakou z otázek :]..

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 04 srp 2008 09:25

1) pokud potřebuješ nesdílenou grafiku, tak rozhodně MBP - audio/foto na MB není problém, na střih bych ale spíš vzal MBP (už jenom kvůli lepšímu výkonu a chlazení), navíc FinalCut opravu potřebuje nesdílenou
http://www.apple.com/finalcutstudio/specs/

rozdíl tam rozhodně je, v tvém případě asi bude vhodnější MBP

2) reálná výdrž MBP je těch cca 4-5 hodin, spíš počítej 4, u MB je to 5-6 (z osobní zkušenosti vydrží 2 celovečerní filmy)

3) disk si můžeš sám vyměnit u MB, u MBP taky

viz. http://www.appletell.com/apple/comment/ ... placement/

jde to vyměnit v pohodě doma, do iStyle není nutný chodit (a lepší je koupit to jinde, iStyle není zrovna nejlevnější)
Apple Macbook White

Honza
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 12 kvě 2006 08:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 11 srp 2008 09:51

U MBP si sam disk nemuzes vymenit a pokud ano, ztracis zaruku. U MB si ho sam, ale vymenit muzes.
(MacBook Pro - 2.33GHz/3GB DDR2/ATI X1600 256MB/120GB 5400rpm/DVD-RW slot-in/2,54kg/Mac OS X 10.5.1)
Think different.

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 11 srp 2008 13:57

aaa, tak to jsem netušil. měl jsem za to, že i u MPB jde vyměnit uživatelem..my bad :)
Apple Macbook White

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 08 úno 2010 12:30

Takže Macbook white má větší výdrž? Jenže je z plastu, nevím no...

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 08 úno 2010 14:30

no tedka jsem byl v istyle v ostravě. tam mi řekli, že si můžu vyměnít ramky i hdd sám aniž bych ztratil záruku. Mac white je hlavně stylovka.
Ano je z plastu, ale i tak něco snese. 5-6 h. White dá levou zadní.
Dělal jsem i střih videa a neměl jsem sebemenší problém.
Procesor i grafika si to daly bezva. Co se týče chlazení je lepší MBP, protože je z jednoho kusu hliniku což je jeden velký chladič že :lol: já používám
pod notas hladící desku a nemám problém s přehříváním atd.
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 08 úno 2010 14:38

Ale MB Pro zas lépe vede teplo, když nemáš chladící desku pod tím, je to nepříjemné, že?

kovy
píše často
Příspěvky: 261
Registrován: 02 čer 2009 19:24

Příspěvekod kovy » 08 úno 2010 14:46

nepříjenmé to není, když ho más postavený na stole a neděláš nic náročného na procesor nebo grafiku, tak ani nepoznáš, že pracuje.
já dělám s videem a s grafikou proto jsem si koupil chladící desku
apple MacBook White 2.13GHz, 2GB RAM, 160GB, Nvidia GeForce 9400M

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 08 úno 2010 15:41

Stále si nemůžu vybrat mezi White a Pro. :D


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů