MacBook vs. ostatni

notebooky Apple (iBook, PowerBook, MacBook Pro) a vše kolem nich
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

MacBook vs. ostatni

Příspěvekod Daedrik » 24 črc 2008 00:57

Chtel bych se zeptat odkud se bere ze macbook je mnohem lepsi nez ostatni ntb v dane kategorii? Chci si poridti NTB na praci s grafikou za priblizne 35K a rozvazuju prave Maca... Prijde mi ale ze Mac delany na grafiku je az erze PRO ktera vyjde s porovnanim s ostatnima NTB hodne draho(napr. vs. Dell Precision)

Moc by mi pomohlo kdybyste mi "poradili" jeslit se opravdu vyplati nebo jsou proste "predrazeny" a radsi sahnout po necem jinym...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 24 črc 2008 09:51

apple ma velmi dobry marketing ;-) a u nas apple predrazeny rozhodne je. jedina vec koli comu sa oplati kupit macbook je operacny system OS X pokial ho chces (HW od apple je jedina moznost ako ho prevadzkovat legalne). co sa tyka ostatnych veci tak od porovnatelnych notebookov s windows (linuxom) sa lisi u nas asi len vyssou cenou. na rozdiel od macbookov pro/air nema ani kvalitne lcd (respektive kvalitnejsie ako konkurencia).

ako kvalitny notebook by som oznacil az macbook pro a za kvalitu si necha apple zaplatit rovnako ako ini vyrobcovia notebookov.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 24 črc 2008 10:10

jak řekl Ghost

Mac není ani lepší ani horší nez Win notebooky, rozdíl je pouze v OSX (a pro mě i v hezčím designu, ale to je subjetivní)

na grafiku není ani horší ani lepší než PC, jenom je prostě jinej - je to o přístupu, o celý logice ovládání OSX

jestli nevíš jestli do něj jít, zajdi si v Praze do istyle (v Revoluční, pak je snad i na Andělu, případně Kinetik - kousek od Pavláku)

není problém si tam Mac ozkoušet, poptat se prodavačů. nečekej že Mac nemá chyby - samozřejmě že je má, stejně jako Win

osobně jsem dělal 10 let na Win strojích, Mac mám 2 měsíce a je pro mě občas utrpení dělat na Win..Mac je jako lednice - zapneš a používáš. nic neřešiš, ovladače tě nezajímaj, viry tě nezajímaj...jenom používáš

osobně mi jako nejlepší kup přijde právě Macbook, MBP pro je u nás až MOC předraženej. a pokud chceš 13,3" tak jedině MB, MBA je až moc...no, přijde mi jako krok vedle
Apple Macbook White

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 28 črc 2008 15:52

kámoš co dělá v macu tvrdí, že třeba grafiku v tom dělá 4x rychlejch než ve win a win už by nikdy nechtěl :) nepadá to, nic neřešíš...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 črc 2008 16:40

sa cudujem, ze OS X ma podiel len par percent na trhu ked na ROVNAKOM hardware ide ten Photoshop alebo co si predstavujes pod grafikou 4x rychlejsie ;-)

kámoš asi naozaj veri produktom PR oddelenia apple, ktore prezentuje v praci :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 28 črc 2008 21:34

tomu že v tom dělá grafiku 4x rychleji věřím. ono to není moc o HW, ale spíš o intuitivnosti prostředí

že jde 4x rychleji nikdo neřekl ;)
Apple Macbook White

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 28 črc 2008 22:17

Nepřišlo mi, že by ten rozdíl (nejen) photoshopu pro win a mac byl tak velký ;-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 29 črc 2008 06:47

záleží na tom, na co jseš zvyklej. a vůbec, nebudu vám tady dělat zaslepenou ovci, jabko má svoje chyby, stejně jako win :D
Apple Macbook White

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 08 úno 2010 16:02

Takže na normální použití bohatě stačí Mac white 2,26 ???

europort
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2010 02:37

Mac...

Příspěvekod europort » 08 úno 2010 20:17

Jako velmi pozitivní u něj vidím design a rozhodně ojedinělé je podsvícená klávesnice, vysoká výdrž baterie a velmi nízká hmotnost...

:wink:

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 09 úno 2010 12:06

To je pravda, na jablíčko nikdo nemá. :D

europort
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2010 02:37

Mac...

Příspěvekod europort » 09 úno 2010 18:38

Nooo nevím jak ty jablíčka, ale fakt je ten, že kdekoliv se objeví recenze týkající se Macbooků, tak to rozpoutá opravdu rozbouřenou diskuzi, která nezná hranic ani konců...

viz tento příklad...

http://www.zive.cz/clanky/test-macbook- ... howforum=1

:lol:

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 09 úno 2010 19:31

To jo no. Ceny macbooků jsou vysoké, ale na druhou stranu si myslím, že se to vyplatí.
Jsem rozhodnutá, že půjdu do Mac pro. :D
Děkuji všem za názory a připomínky. :)

europort
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2010 02:37

Mac...

Příspěvekod europort » 09 úno 2010 21:49

Přeji velmi úspěchů a jen samé příjemné chvíle strávené s produktem spol. Apple... silně totiž zvažuji také jeho pořízení i přes to, že nyní vlastním rok a půl starý DELL XPS M1530...

Musím přiznat, ýe už jsem toho o Macbooku pro přečetl dost, jak pozitiva, tak i ty důrazné negativa a to nejen od PCčkářu, ale přesto jsem tomu nakloněn a chci ho vyzkoušet...

8) :wink:

europort
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 17 led 2010 02:37

Mac...

Příspěvekod europort » 09 úno 2010 22:24

Tak nějak si představuji objektivitu ... :wink:


VoDaCZ | 23. 07. 2009 12:54 |
Muj poznatek neberte jako flame atd... Proste holej postreh z pouzivani tri nedele stareho Macbook Pro 13" ...
Mam onu nejnadupanejsi verzi 13" s C2D 2,53GHz 4GBram atd...
Je to muj prvni Mac kteryho drzim v ruce... Nikdy predtim jsem na Applu nedela jelikoz jsem odmital jednotlacitkove provedeni mysi atd... Doba se meni a s ni i Apple.... Jelikoz jsem si mohl vybrat notebook do prace ktery bel do 40bez tak jsem tak dlouho usilovne hledal az jsem nasel... Konkurence v teto velikosti nic kloudneho nenabizi, bud procesoru chybi virtualizace ( C2D 64xx ) nebo to ma slaby chipset, bakelitove sasi a jine slabosti... Popravde bal jsem se MacOS jelikoz jsem od zacatku odchovan v prostredi MS linuxem temner netknutej. Ovsem po prvnich par hodinach prace na tomto stroji a systemu nemohu pochopit, jak jsem nekdy mohl byt na widlich... Nebo ne na widlich ale na normalnich NTB... Ovladani je zcela intuitivni, zcela vychytane
vsechno chodi jak ma... Jen ta softwarova zakladna neni tak rozmanita jako na windows.
Co se tyka HW je to malej velkej unikat... Cena opravdu odpovida kvalite a zpracovani vyrobku. Notebook je pevny vsechno sedi, klavesnice je jemna a vsechno ma sve plusy... na kazdem pohledu je videt, ze onen kdo tento notebook vymyslel u toho skutecne myslel. Uz jen potesujici drobnustka na blbem zdroji mensi velikosti krabicky od cigaret.... Vezmete jej vyklopite dve pacicky na ktere namotate kablik vedouci do ntb a natocite jej na ne a uchytite posuvnou sponeckou na kabelu... Kabel je presne tak dlouhy jak v onu dobu potrebujete... Malickost ale ktera potesi a zaroven pomuze... A takovych vecicek a ficurek je tam spousta...
Po trech nedelich nadseni z celeho systemu neopadava. S notebookem se pracuje spickove (s MS komunikuje vyborne vcetne domeny i MS Exchange) virtualizace windows je luxusni a pokud chcete mit windows primo na hardwaru taktez neni problem ani s Windows 7.
Jak jiz se vsude cituje, bohuzel masovemu rozsireni brani cena... Bohuzel si ale nikdo neuvedomuje, ze konkurence kdyz ma vybec notas vykonove podobny Applu je cenove na stejne urovni (nebudeme se bavit +- 1000Kc) a zpracovani je uplne jinde... Beru ve velikosti 13", v 15" to bude nejspis jinak.
Vydrz uvedena vyrobcem je opravdu nerealna, ale pri normalna praci s wifi jste chopni se pres 5h dostat.
MasOS je normalni system doslova pro "pro cvicene opice" (pri prvni instalaci programu mi spadla celist) aneb instalace spociva jen v "presunte ikonku programu do slozky aplikace" a odinstalace je ze onu ikonku smazete (date do kose) ... Windows jsou proti tomu rubikova kastka :) ... Semtam sice lehounce nestabilni a aplikace se restartuji ale zname podobne chovani z Widli... Popravde jelikoz jsem se do systemu "ponoril" tak pocatecni neznalost asi nestabilite trosku pomohla....
Avsak od prvni chvile vim a jsem si tim jistej, ze normalni Windows like NTB uz nikdy nekoupim a s radosti si priplatim na Appla jelikoz na vynalozene penize opravdu dostanete vykonny a bytelny kus HW ktery jeste prinese poteseni oku... Co vic si od veci za kterou travim tretinu sveho zivota prat...
Pro ty co uz za nim sedi, vedi o cem mluvim, a ti co ho nemaji na to jednou prijdou nebo si mysli ze si zase nejakej "zeleninar" placa jatra...


Zpět na „notebooky Apple“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host