Dotaz-Wifi

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Thor
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008 13:57

Dotaz-Wifi

Příspěvekod Thor » 26 led 2008 14:15

Dobry den mam dotaz,koupil jsem si notase ma wifi chci se pres toto pripojeni spojit s netem,potrebuju poradit jsem laik.
Co potrebuju k tomu abych mohl prijimat tento signal,tak trochu tomu nerozumim,wifi je v pc,poskytovatel me nabidl nejakou instalacni sadu za 3.500kc.Co to teda je v pc???To je na prijem tohoto signalu???Tak na co si budu kupovat tuto instalacni sadu??Dale me rekli ze kdyz to zapojej oni tak ze si nauctujou dalsi 2 tisice,tak bych to chtel zapojit sam.Diky za radu :)

Rexy

Příspěvekod Rexy » 26 led 2008 18:25

to Thor

to zase bude legrace :D

v notebooku je wifi modul s integrovanou antenou. ta staci na prijem silnych a blizkych wifi siti - nekde v napovede si najdi, jak se to zjistuje.
pokud ta wifi sit neni verejna, tak i kdyz je dostatecne silna, tak se zadarmo nepripojis. cili podivej se nejprve na tohle.
nebo - to vetsinou - musis si najit nejakeho poskytovatele, to uz jsi udelal. ten nabizi svuj balicek - dole je odkaz s obrazkem takovyho balicku. je to obvykle antena souosej kabel a nejaky prijimaci zarizeni, rika se mu AP (access point).
zalezi na tom poskytovateli, jestli ti dovoli pouzit i jine zarizeni, dost casto trva aspon na ty antene.
k balicku dostanes i navod - v tom odkazu je to myslim docela dobre popsany, ale muze se to lisit. nekdy se po baraku nevodi souosy kabel, to AP se da hned k antene a svede se uz rovnou sitovy (LAN) kabel.

pokud mas stolni pc, tak se z toho AP pripojis sitovym LAN kabelem, pokud chces i doma mit vlastni wifi sit, tak musis pripojit nejaky dalsi AP, ktery bude naopak vysilat, vetsinou si kazdy poridi wifi-router.

proste je toho prece jen vic, co se musis o tom dozvedet, tohle je jen takovy uvod, ale kdyz si zadas wifi do googlu, tak ti vyjede milion dokumentace i v cestine.

http://www.klimnet.org/view.php?cisloclanku=2004122501

Thor
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008 13:57

Příspěvekod Thor » 26 led 2008 18:45

Dikes :) jeste mam jeden dotaz mam internet(mam router a antenu na okne,vysilac je vedle na panelaku)jsem pripojen pres kabel tento kabel me vede do pc,kdyz bych si koupil wifi router a nejako to spojil s tim co mam mohl bych mit bezdratovou sit po baraku?? :oops: :?

Rexy

Příspěvekod Rexy » 26 led 2008 18:56

to Thor

no jasne!
sitovy kabel od toho routeru u anteny misto do pc zastrcis do novyho wifi routeru a mas to. samozrejme se musi ta nova sit nakonfigurovat v tom wifi routeru
jen je trochu sazka do loterie, kam az po baraku budes mit dosah ty wifi. kde je hodne zeleza ve zdech, tam muzou byt problemy, ja mam cihlovy barak a jde mi to vsude a i po cely zahradce (tak okruh s polomerem 30 metru)

Thor
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008 13:57

Příspěvekod Thor » 26 led 2008 19:11

OK diky ti,ja jen ze pritelkyne ma muj notas a koupila si ten wifi router(pracuje v zahranici,ted se bude vracet)tak ho pak chci vyuzit.Takze zadnou dalsi antenu nebudu potrebovat???Staci to jen pripojit k tomu routeru co mam?Jo a nastavit ten wifi router bude problem??Vubec totiz nechapu jak ho pak nastavit :?

Rexy

Příspěvekod Rexy » 26 led 2008 19:23

to Thor

ten wifi router ma jednu nebo i vic anten - najdi si na i-netu treba ten muj (v podpisu) ten ma dve a daj se odmontovat, takze by se dala pripojit i nejaka yagina a tim zvysit rozsah, ale mne, jak jsem psal, to staci tak jak to je.
nastaveni wifirouteru bys mohl zvladnout, dostanes nejaky navod a obvykle i cd s konfiguracnim programem - jenze! to je to jenze - bylo by dobry si o tom neco driv precist, abys vedel co je to treba SSID co WEP a WPA a dalsi terminy. proste hledat, hledat, hledat!

cus jdu dlabat

Thor
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008 13:57

Příspěvekod Thor » 26 led 2008 19:29

ok diky moccc :)


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů