Přenášení ntb

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.

Jak často přenášíte svůj ntb

Denně i několikrát
9
50%
Denně i několikrát avšak téměř pouze po budovách
5
28%
Jednou za týden
0
Žádná hlasování
Skoro vůbec (tak proč mám ntb?)
4
22%
 
Celkem hlasů: 18

David Havel
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 30 lis 2007 13:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Přenášení ntb

Příspěvekod David Havel » 07 pro 2007 15:37

Někde (tady na fóru) jsem se dočetl, že přenášení NTB mu škodí... je mi jasné, že mu to prospívat nemůže, ale proč si tedy kupovat NTB, když ho nechci přenášet? A neměly by být tyto NTB, tj přenostné počítače dělané zejmána s ohledem na to, že se budou často přenášet? Proč si tedy nekoupit obyčejní stolní pc, výkonější a levnější, když NTB přenášet nebudu abych mu neškodil? Zajímá mě tedy, proč si myslíte, že přenášení NTB škodí, jak moc mu dle vás škodí a jak mu co nejméně ubližovat, když už se holt přenášet musí, protože věřím tomu, že většina z nás uživatelů si ho kupuje právě proto, narozdíl od desk-topu, aby ho přenášet mohla. PS: jaké máte zkušenosti s tzv. neprokokavými brašnami na NTB a hlavně jejich zipy? Chráníte notas ještě jinak? A jak? např. antistatickým, igelitotovým sáčkem uvnitr brasny nebo.... ?
Acer Aspire 5101 AWLMi, ATI X1300, 2 GB Ram, 120 GB HDD, 15,4" Brilliant LCD, TV - Lifeview Fly DVB-T Duo PCMCIA, WinXP MCE... PC Wizard 2008 1934,41 bodu www.davidhavel.pise.cz

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 pro 2007 17:22

nie kazdy notebook je robeny na kazdodenne prenasanie. napr. 17" a vacsie DTR notebooky (DeskTop Replacement) su velke, tazke a tie vykonnejsie maju aj velmi slabu vydrz na baterie. niekto potrebuje napr. preniest pocitac niekam len par krat do mesiaca a velky notebook je stale podstatne mobilnejsi ako PC s monitorom.

naopak su zas 12-13" ultramobilne notebooky ktore su male, lahke a s dlhou vydrzou na baterie.

a potom mas lacne smejdove plastaky, ktore nevydrzia skoro nic a potom drahe odolne modely ktore preziju bez poskodenia aj pad zo stola.

neda sa vseobecne povedat, ze notebookom prenasanie skodi. zalezi od odolnosti konstrukcie a ako a v com su prenasane. a odolnost nie je ani priamo umerna jeho cene. moze byt relativne lacny pomerne odolny notebook a rovnako moze byt drahy notebook kde vsetko vrzga uz ked ho clovek zdvyhne zo stola.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 pro 2007 17:39

Přenášení notebooku nijak nevadí. Jde ale o to, co všechno se během toho přenášení s notebookem děje. Při v kládání do brašny/batohu se může poškrábat. Pokud máš u notebooku ještě další věci a nějakým způsobem dojde ke zmačknutí brašny/batohu, tak se ti může poškodit LCD. Neustálé otevírání/zavírání víka samozřejmě opotřebovává LCD. Uchopování notebooku za roh při přenášení, může ohnout základní desku, ze které se pak odlomí nějaký čip.

Já mám takovou zkušenost, že při mém velmi náročném zacházení notebook musí do roka na první reklamaci (klouby, displej,...). Můj poslední notebook se mi z reklamace vrátil dnes. Nevydržel dokonce ani celý rok :-). Jde o 12" FS Amilo V3205.... takže je to malý notebook a i přesto na to asi nebyl dost stavěný. Na druhou stranu chování servisu FS bylo příkladné. Obě dvě mechanické závady opravili bez řečí výměnou příslušné části a zvládli to do 5ti pracovních dnů.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

lomikar
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2007 19:47

Příspěvekod lomikar » 07 pro 2007 18:19

Nejdřív jsem měl na doma Aspire sem tam jsem jej vzal na chalupu nebo na dovču na fotky a tak.Pak jsem potřeboval notes k práci a nosil jsem 4 kilovou bestii.Teď mám na práci a na denní nošení Travela (6592-G).Je to na práci takže počítám tak co 2 až 3 roky novej.Denně jej nosím do práce z práce do kanclu i na dílnu.Nosím jen v brašně (DICOTA) snažím se chovat k němu slušně ale i při opatrnosti se občas stane že přijde k nějakýmu tomu šrámu a taky hlavně prachu.Rozhodně jej ale nedávám do igeliťáku nebo něco podobnýho to mi tedy přijde ujetý.
Rozhodně bych si nekoupil třeba 17 cti nebo 20 ti palcovej notes co váží 8 kilo.To si za ty prachy poskládám normální bednu.

David Havel
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 30 lis 2007 13:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Havel » 07 pro 2007 18:24

A co Aspire a prenaseni? jak to snasel? ja ho taky taham sem tam porad v brasne pres rameno, zatim v pohode, az na skrabance na "viku" pac jsem si blbec v ty brasne nechal propisku kde bejt nemela... s tim igelitem sem to myslel tak, ze treba kdyz bys mel jit s tou radoby nepromokavou brasnou destem, tak jak ho chranit aby (zipama urcite) se tam nedostala voda... 8)
Acer Aspire 5101 AWLMi, ATI X1300, 2 GB Ram, 120 GB HDD, 15,4" Brilliant LCD, TV - Lifeview Fly DVB-T Duo PCMCIA, WinXP MCE... PC Wizard 2008 1934,41 bodu www.davidhavel.pise.cz

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 07 pro 2007 22:43

Tak notebook by měl bejt dělanej na přenášení, ale samozřejmě v kvalitním obalu. Chodit s nim venku pěšky v mrazech mu zrovna dobře neudělá a když se ten mráz prožere až dovnitř..to samý nošení stylu "tuk sme tuk tam"..já svuj notes miluju a podle tooh s k němu chovam, ale porstě stane se..
Minulej tejden se mi stalo že sme šel přes rozkopanou ulici ve městě nu a tam trčela ocelová tyč ze země, neviděl sem ji..děkoval sme za neoprenovou brašnu a přední kapsu kterou sme měl nacpanou věcma, takže samotnýho notesu se to ani nedotklo. Ale tukneš s brašnou když se cpeč dveřma, v autě ti v zatáčce spadne ze zedačky atd..spíš tohle škodí, ale při častým nošení se prostě stane..ale podle mě notes musí něco vydržet.
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

lomikar
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2007 19:47

Příspěvekod lomikar » 08 pro 2007 07:19

David Havel píše:A co Aspire a prenaseni? jak to snasel? ja ho taky taham sem tam porad v brasne pres rameno, zatim v pohode, az na skrabance na "viku" pac jsem si blbec v ty brasne nechal propisku kde bejt nemela... s tim igelitem sem to myslel tak, ze treba kdyz bys mel jit s tou radoby nepromokavou brasnou destem, tak jak ho chranit aby (zipama urcite) se tam nedostala voda... 8)

Aspire a přenášení?No co by.Chovám se k němu slušně a snáší to v poho prostě dám do brašny a jdu.Stejně tak se chovám k zrcadlovce a žádnej problém nemám.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 08 pro 2007 08:21

to je otázka. Notebook je snad dělanej na přenášení, i když je to lacinej plasťák. Pokud snim nebudeš mlátit o zem tak se mu nic nestane, ani vlivem teplot.
tento účet již není aktivní.

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 08 pro 2007 09:08

s dobrou brašňou a kúskom rozumu (nebudem hadzať brašňou atď.) nieje čo pokaziť
je jasné ak vyletím s bežným nb z teplej 25 stupňou miestnosti do snehovej -10s metelice a budem tam 5 min tak to nb neurobi dobre, to iste keď nejaku 12" hodim do rupsaku a nahaždem ku tomu veci na stanovačku

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 08 pro 2007 09:12

tak kdyby někdo běhal s notebookem v takových razatních změnách tak nevim komu bude větší zima jestli notebooku nebo jemu :D :D ale počítámě-li batoh tak je to fuk, ať si vyběhne třeba z 25 do -10 stupnu.
tento účet již není aktivní.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů