Notebook Wifi

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
Kozel.Sedlacek
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2007 20:02

Notebook Wifi

Příspěvekod Kozel.Sedlacek » 05 pro 2007 22:52

Mám jeden problém.
Mám Notebook Extensa 5220 a router Edimax BR-6204WG.
Káblem mám napojený tři PC a přes Wifi mám router.Ochranu mám zaplou jen WPA2 a internet je nasdílenej a jede.
Jen když se chcu na notebooku podívat na ostatní počítače v síti, tak mě je to nezobrazí.Takže nasdílený složky nevalijou.
Když se zkusím připojit z Notebooku na PC přes Wifi přes program VNC, tak to jde.Pingnout se taky jde.IP mám nastavenou na pevno.Přidělování IP mám vyplý.A když připojím notebook napevno káblem, tak to valý všechno dobře.Jen přes tu Wifi ne.
Neví někdo co s tím?

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 06 pro 2007 08:54

zkontroluj jesi mas zaple sdileni , zjistovani site , stejne pracovni skupiny atd.
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 06 pro 2007 15:21

Mozna se mrknout na Firewall ve Win...
Ja mam zase problem se dostat z pevneho na NB, ale opacne se dostanu a to mam vse identicky nainstalovane :)

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 06 pro 2007 16:36

chce to trpelivost.... mne se stava ze kdyz zapnu desktop(lan) pozdeji nez notebook (wifi, pres stejnej router jako lan) tak z desktopu notas nevidim, ale kdyz si "sahnu" z notasu na desktop tak pak ho najednou vidim.... a naopak.... ale stava se to po zapnuti, sdilana tiskarna ale jede v poho (pripojena k desktopu).... kdyz jsou oba compy spusteny dyl tak problem nejni.... maj nastavenou stejnej nazev skupiny/group (ovladaci panely/system/nazev pocitace/zmenit/prac.skupina )

Kozel.Sedlacek
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2007 20:02

Příspěvekod Kozel.Sedlacek » 06 pro 2007 19:07

Už mě to valí.
Sdílení jsem měl nastavený, firewall zásadně nepoužívám windowsovskej.Mám kerio a to bylo taky dobře nastavený.Rozběhlo se to, jak jsem vytvořil noťasem identickou síť, kterou vytvářel router.
Pak už valilo LAN a sdílení tak jak má....:)

Kozel.Sedlacek
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2007 20:02

Příspěvekod Kozel.Sedlacek » 06 pro 2007 22:20

Tak už to zas navelí lidi.Možná jen náhoda, že jsem to na chvilku rozjel.
Kdyby někdo věděl, nebo s tím měl zkušenosti, tak rady vítám.....

peter125

Příspěvekod peter125 » 07 pro 2007 08:59

Mne tiež nejde sieť.Ale išla mi keď som ju spravil o odtedy ,i nejde.Na PC,kde mám XP vidím notebook,ale na notebooku,kde mám Vistu,tam nevidím PC.Ale keď otvorím na PC sieť a kliknem nanotebook,tak napíše,že to nemôže spraviť alebo to má zakázané alebo čo.Čo stým?

Kozel.Sedlacek
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2007 20:02

Příspěvekod Kozel.Sedlacek » 07 pro 2007 16:06

No já mám na všech PC Windows XP.DO Visty bych nešel.Ale mě se nezobrazí ani noťas na PC připoejným kabelem a PC na noťasu taky ne.Když se chcu připojit do své sítě, kterou mám vytvořenou routerem, kde by se mě měly zobrazit všechny počítače v síti, tak mě to napíše, že nemám přístup k této síti, ať se obrátím na správce sítě.
Je to kříž s těma počítačema.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 07 pro 2007 23:26

No ja mam wifi router Draytek Vigor 2700VGST, pouzivam iba wifi a notebooky s Vistou aj s XP sa vidia a aj vsetko ide zdielat. Dokonca aj so zapnutymi Comodo Firewallom na XP a defaultnym firewallom vo Viste. Zabezpecene je to WPA2-Personal + filtrom MAC adries a skrytym SSID.

Neviem ako je to na tvojom routri ale ja mam nastaveniach taku moznost ze prepojit WLAN s LAN a to bolo defaultne vypnute - mozno ti to preto nejde cez rozne pripojenia.

Inou kapitolou je to, ze v skole sme s kamaratom mali wifi Ad-Hoc siet medzi dvoma Vistami Home Premium. Bulanci sa spojili, aj on mne sa dostal do zdielanych suborov, ale ja jemu nie. Pritom sme mali nastavenia pre tu siet obaja rovnake. Proste este stale existuju veci medzi nebom a zemou... :roll:


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů