Znovu o té baterii...

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
David Havel
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 30 lis 2007 13:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Znovu o té baterii...

Příspěvekod David Havel » 03 pro 2007 16:30

Při startu systému na baterii se mi vedle hodin objeví ikona baterie, kde se píše procentuelně na kolik je nabitá a kolik času cca zbývá, po úplném naběhnutí systému tato ikona zmizí, je způsob jak ji donutit, aby tam zůstala?! Jak se chovat k baterii aby co nejdéle vydržela? Já ji prakticky nepotřebuji, tak jsem se domníval, že když ji budu mít doma v šuplíku, tak bude šlapat i za pět let, ale to jsem byl asi naivní, jak jsem se tady dočetl, protože v ní probíhají i při nepoužívání chem. procesy, které ji opotřebovávají... Přesto... kamarád ji měl v NT pořád a cca po roce a půl mu vydrží na ní systém běžet kolem pěti minut, já ji mám také rok a používám ji tak, že ji vybiju a nabiju jednou za měsíc a zase zpět do šuplíku a zatím se mi zdá pořád stejná, tj. slabá, ale fungující cca 1,5 hodiny... nelíbí se mi ale, že při tomto stylu (ne)používání, nejspíš neodhalím, když by byla vadná, resp. neodhalím to dřív, než mi za rok skončí záruka. Tak jak tedy baterii (ne)používat aby byla použitelná i za "x-let"?! Budu vděčný za obšírnou a konstruktviní diskuzy, leč opětovnou, protože jednoznačný názor jsem si doteď udělat nedokázal, přijdou mi pořád dost protichůdný :-? JJ, rozhodnout se není vždy jednoduché :) David
Acer Aspire 5101 AWLMi, ATI X1300, 2 GB Ram, 120 GB HDD, 15,4" Brilliant LCD, TV - Lifeview Fly DVB-T Duo PCMCIA, WinXP MCE... PC Wizard 2008 1934,41 bodu www.davidhavel.pise.cz

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 03 pro 2007 17:03

plocha - pravý klik -> Vlastnosti -> Spořič obrazovky -> Napájení -> Upřesnit -> Zaškrtnout vždy zobrazovat na hlavním panelu.

Nemáte zač :D

Baterie se opotřebovává i mimo notebook. Je to technologii výroby těhle baterek, neustále probíhající reakce způsobují slábnutí kapacity. Tento proces je nevratný a nelze zastavit. Možná zmrazením :D :D :D Těžko říct.
tento účet již není aktivní.

David Havel
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 30 lis 2007 13:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Havel » 03 pro 2007 18:38

:D Šup s baterkou do tekutého dusíku :).. né, vážně, co s ní aby co nejdéle vydržela, když ji nepotřebuju?... a s tím Plocha, Spořič, napájení to není ono, spustí se ten program od Aceru a tam to není na zaškrtnutí a myslím si, že by to stejně nebylo řešení, páč já na panelu mám normálně značku, že je pc v síti...
Acer Aspire 5101 AWLMi, ATI X1300, 2 GB Ram, 120 GB HDD, 15,4" Brilliant LCD, TV - Lifeview Fly DVB-T Duo PCMCIA, WinXP MCE... PC Wizard 2008 1934,41 bodu www.davidhavel.pise.cz

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 03 pro 2007 18:49

jestli používáš Empowering, tak ti doporučím zkusit Notebook Hardware Control a tam na panelu info o baterce budeš mít určitě. Navíc má pokročilé nastavení šetření.
tento účet již není aktivní.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů